Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

robertod

Pamięć foteli z pilota

Polecane posty

Witam! Doczytałem w instruckji że można pilota centralnego zamka zaprogramować do ustawienia fotela i lusterek. Odblokowanie centralnego z pilota i otwarcie drzwi kierowcy do 1 minuty czasu powinno ustawić fotel i lusterka automatycznie. Tylko nie napisali jak to zrobić, metoda prób i błedu już mi się wyczerpała. Czy może ktoś się podzieli taką wiedzą jak to zrobić. Pozdrawiam.

u mnie to był tak że moja żona z kluczykiem 1 (nazwijmy go tak) ustawiła sobie fotel z pamięcią 1, tzn kulczyk 1 otworzył drzwi, oraz pozycja zapłon, ustawienie fotela lusterek następnie guzik M+1 na fotelu aż zapipcze,

Ja z kluczykiem 2, zrobiłem tak samo, i teraz w zależności który kluczyk otworzy auto to tak jest ustawiony fotel i lusterka, strefy klimatyzacji, oświetlenie wyświetlacza (noc/dzień).

mam nadzieje że pomogłem

--

jacek

Edytowano przez jacek wilczek

Wiatm! Dzięki za info zrobiłem tak jak napisałeś i wszystko działa. Najbardziej mnie denerwuje przestawianie się lusterka wewnętrznego. Pozycja fotela ustawia się OK, natomiast lusterko przestawia się inaczej i tu jestem w kropce.

hmmm ja tego problemu nie mam, lustereczka też ustawiają się "pod kluczyk" lub po przyciśnięciu "mojego" nr na fotelu

jak to u ciebie wygląda z wciśnięciem guzika na fotelu ?

przestawiają się ?

a może lusterek nie zapamiętałeś na fotelu ?

--

jacek

pomogłem = plus

Edytowano przez jacek wilczek

Witam! Lusterka na pewno się przestawiają po naciśnięciu guzika. Po prostu często jest tak że przyjeżdżam do sklepu, i wracam otwieram samochód i wszytsko jest jak było z wyjątkiem lusterka wewnętrznego, jest inaczej ustawione. Nie mam pojęcia dlaczego tak to się zachowuje. Pozdrawiam.

Proste- bo lusterko wewnętrzne nie jest elektryczne tylko rączką trzeba sobie pomóc

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Lustereczko może się ściemniać, niektóre mogą bramy na pilota otwierać, ale same się nie przestawiają.

może masz to "grube" lusterko z pamięcią tzw "typ 2" i ono ci fiksuje były lusterka wsteczne - strasznie rzadko co miały pamięć ustawień (regulacja ręczna - ale powrót do ustawień automatyczna).

ponownie proponuje otwórz auto kluczykiem (pilot) poustawiaj sobie wszystkie lusterka, fotel i zapamiętaj guzikiem fotela, zamknij auto kluczykiem (pilot)

p.s.

podeślij foto swojego lusterka wstecznego na forum to wyjaśnimy na 100% czy jest to model z silniczkami (to ten sam model co bramami potrafi sterować)

--

jacek

Witam! Po dłuższej przerwie. Zdjecie wyśle, lusterko ustawiane ręcznie ale wraca do ustawień odpowiedniej pamięci. Lusterko na pewno bez pilota do bram itp. MRQ jesteś w błędzie. Pozdrawiam

Witam, Panowie coś mi ta funkcja nie działa, mam fotele z pamięcia i el. ustawiane lusterka, wszystko robie tak jak trzeba, ale po otworzeniu auta nic się nie dzieje, nie ustawiają sie lusterka i nie ustawia się fotel, dopiero jak nacisne 1 to ustawi sie do ustawionego połozenia ale jak trzymam cały czas 1, bo jak puszcze to fotel przestaje sie przesówać, o co chodzi Panowie?

Ale trzymajac 1 ustawia sie tylko fotel, a co z lusterkami???

Myślałem ze po otworzeniu auta wszystko ustawia sie samo do zaprogramowanych ustawien

Edytowano przez kambull69

Wszystko jest jak trzeba, jak użyjesz 2 kluczyka, to się całość sama ustawi, a przy tym samym kluczyku musisz przytrzymać przycisk pamięci na fotelu.

Też nie bardzo zrozumiałem Sizon-a

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jest.

Jeżeli 2 kierowców ma 2 różne kluczyki, to fotele i lusterka będą ustawiać się odpowiednio do kluczyka i zapamiętanych ustawień, 3 ustawienia pamięci na fotelu działają wtedy niezależnie.

No tak, ale jak programuje ustawienia i np. wysiadając z auta wszystko poprzestawiam i gdy ponownie wsiadam do auta to nie powinno wszystko ustawic sie do zaprogramowanych ustawień kluczyka nr 1???? czy to działa tylko pomiedzy ustawieniami tych dwóch kluczyków??

Działa tylko między kluczykami, jak używasz tylko 1 kluczyka, to nic się nie zmieni, bo 3 pozycje są przypisane właśnie do tego konkretnego klucza i są dla niego równorzędne.

Lusterko wsteczne nie ma nic do tego, występują fotele z pamięcią, których moduł nie obsługuje wewn. z pamięcią, a zamiast niego jest zwykłe, jak z tej aukcji.

w takkim razie jak wsiadam do auta i chce przywrócić sobie zaprogramowane ustawienia to wciskam i przytrzymuje 1 i wtedy nie tylko sam fotel ale i lusterka boczne powinny sie ustawic??

Tak mam to zwykłe fotochromowe z podświetlaniem biegów

nie bardzo wytłumaczyłeś jakie masz lustro ale mniejsza z tym bo są wersję bez lusterka wewnętrznego

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ogulnie to pamięć jest w kluczyku i jak ustawisz siedzenie i zamkniesz auto danym kluczykiem do tego danego kluczyka przypisuje się aktualna pozycja fotela /lusterek itp (na przyciskach jest jeszcze osobna pamięć )

teraz otworzysz auto 2 kluczykiem fotele lusterka ustawią się tak jak były ustawiony przy zamknięciu auta tym oto kluczykiem

Wiec działa to tylko pomiędzy ustawieniami danych kluczyków, a jak urzywamy tylko jednego kluczyka to po wyjsciu i zamknięciu auta zapamietywane są w kluczyku pozostawione ustawienia i otwiierając auto tym samym kluczykiem to nie wróca do tych zaprogramowanych ustawień tylko beda te pozostawione???

Potwierdzam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

dokładnie tak

Teraz już wszystko musi być jasne

No nie do końca,

w takim razie czemu ma służyc ta pamięć ustawień fotela, skoro i tak sprawę załatniają tylko kluczyki?

Jaki cel jest tych foteli z pamiecia i az 3 ustawienia skoro kluczyki zapamiętuja ustawienia????

Edytowano przez kambull69

żona otworzy twoim kluczykiem auto i ma swoje położenie fotela przypisane np do numeru 2 na siedzeniu to siada na siedzeniu i przyciska przycisk z numerem 2 aż siedzenie się zatrzyma samo i jak wysiądzie/zamknie auto twoim kluczykiem to pamięć w kluczyku ustawi się do twojej żony

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ty potem otwierasz swoim kluczem ale nie wróci siedzenie do twojego położenia musisz ponownie przycisnąć odpowiedni przycisk na siedzeniu pod którym masz zapamiętaną pozycję siedzenia np 1

dlatego jak żona bierze kluczyk to zawsze swój

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak chcesz sprawdzić weź oba klucze do pierwszego ustaw położenie lusterek/ siedzeń inne jak do drugiego i otwieraj/zamykaj raz jednym a raz drugim

Edytowano przez xpirat

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.