Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
robertto88

Jaki płyn chłodniczy?

Polecane posty

Witam.

Chciałbym wymienić chłodziwo w swojej Viki B 2.0 benzyna. Teraz pytanie na co wymienić? Petrygo? Borygo? A może coś innego? I jeszcze jakby ktoś mógłby mi objaśnić łopatologicznie jak go wymienić i ile go litrów wchodzi do tego silnika.

Pozdrawiam.

plyn do chlodnic aluminiowych

moze byc borygo alu (zielony)

jak wylac ??

pisano o tym

najnizszy waz w chlodnicy zdjac

ile nalac ??

w poradach sa takie dane

na forum tez bylo

Całego nie wymienisz chyba że sprężarką uda Ci się wypchać cały płyn, odkrecasz wezyk z chlodnicy, otwierasz zbiorniczek wyrównawczy, pistolet od sprężary + szmatami zawijasz i wio

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ile wlać nikt Ci nie powie, wlewasz tak żeby cały czas na dnie było, czekasz aż sie wentylator wlaczy i dolewasz do polowy zbiorniczka. Gotowe.

Niestety w poradach nie widzę aby któraś miała w nazwie coś związanego z moim tematem(chyba, że jest to podane w poradzie o nazwie nie nawiązującej do tego problemu) tak samo w tym dziale nie mogę znaleźć żadnego tematu który byłby podobny, więc proszę albo o podanie lokalizacji podobnego tematu albo o udzielenie potrzebnych mi informacji bo naprawdę przejrzałem cały ten dział i niema takiego tematu a odsyłanie mnie do przeszukiwania każdego działu przy tak dużym forum chyba mija się z celem i raczej nie o to w tym wszystkim chodzi.

[+]

Do kolegi powyżej, rozumiem, że mam to robić na włączonym silniku? Że wszystko nie zleci to wiem ale chodzi mi o info ile tego płynu według specyfikacji jest w obiegu abym wiedział ile kupić.

Edytowano przez robertto88

Tutaj masz linka do danych

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

,do spuszczania będzie potrzebne sprężone powietrze(więcej zejdzie)jeśli masz manuala będziesz miał łatwiej, przy automacie będzie gorszy dostęp,mi zeszło ok.5 litrów,użyłem płynu Prestone jest mieszalny ze wszystkimi płynami i ma bardzo dobre parametry,polecam.

Dzięki za odpowiedź, ze sprężonym powietrzem będzie problem bo normalnie w świecie nie mam dostępu do kompresora...

Najlepiej jechać do mechanika,tylko do jakiegoś kumatego

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

No właśnie z tym jest problem ostatnio w mojej okolicy, a po za tym jeżeli mogę to zrobić sam to po co komuś płacić. Przemyślę to sobie jeszcze bo bardzo pilne to nie jest a może ktoś coś konstruktywnego jeszcze napisze. Tak czy siak dzięki za info.

Edytowano przez robertto88

Ten problem, pewnie nie jest tylko w Twojej okolicy,znalezienie dobrego mechanika to tak jak znalezienie dobrego lekarza-graniczy z cudem, chociaż cuda się zdarzają

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> podejrzewam, że metodą podwórkową zejdzie Ci przy dobrych wiatrach ok.3l,też chciałem zrobić to samemu ale biorąc pod uwagę"fantastyczny dostęp" ,zdecydowałem się na zaufanego mechanika

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozdrawiam

Edytowano przez maciejg76

witam.... u mnie pojawia się chyba też wyciek... będę musiał chyba uzupełnić bo jest 0,2 zbiorniczka wyrównawczego...

i moje pytanie... kupić nowy jakiś 5l i zdać się na mechanika ? czy można dolewać ??

mam jakiś koncentrat (zamarza przy -35), ale nie mam pojęcia co....

kupywać jakiś borygo ? czy coś w tym stylu ? koniecznie do chłodnic aluminiowych a przy okazji szukać wycieku ? bo chyba kapie mi delikatnie (kilka kropel po zatrzymaniu auta i pewnie podczas jazdy) na wysokości przednich kół ...

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

najmądrzej chyba by było znaleść wyciek - prawda? tym bardziej że juz wiesz że wycieka na zewnątrz, przy przednich kołach!!! może wąż ale chyba bedzie to jakas opaska- trzeba troszke poszukać i znaleść wyciek. jaki płyn? - masz bardzo dobry koncentrat GM i jest tani w ASO.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jasne że najpierw powinienem znaleźć wyciek, ale jeśli zaszłaby potrzeba dolewki (można jeździć z poziomem płynu 0,2 zbiorniczka ??) to czy dolewać czy nie można, a jeśli tak to co... ?

Co do wycieku, tak mi się wydaje że to płyn chłodniczy, ale nie jestem pewny i tak jak pisałem, kapie może z 5 kropelek i tyle, ale bedę szukał.

w tej chwili to wode najprosciej i najtaniej. tylko z usterką musisz sie uporac do jesieni.

Edytowano przez Darek.G

zadnej wody !!!

destylowana to w ostatecznosci jak zabraknie plynu

Edytowano przez gawlak

mialem na mysli destylowanej - no chyba tego tak dokładnie nie trzeba pisać.

niestety trzeba

wiele osob leje normalna wode

takie informacje na forum powinny byc jasne i klarowne

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ok, akurat odnośnie tego że destylowaną to wiedziałem :-)

A jakiś borygo/petrygo można ?

Jeszcze jedno, na dniach będę zmieniał rozrząd, czy w tym przypadku część płynu wycieka ? - wymiana pompy wody

pocztaj tematy o plynach

jest ich wystarczajaco

musi byc do chlodnic aluminiowych

a jaki to juz masz spory wybor

od GMa po borygo ALU

przy wymianie pompy wody zawsze plyn wycieknie

(to akurat logiczne)

Odgrzeję kotleta.

Dzisiaj zakupiłem płyn do chłodnic Borygo - różowy.

Pytanie nr 1: czy można go mieszać z aktualnym płynem? (nie wiem co jest nalane - ciemnozielony kolor)

Pytanie nr 2: czy Borygo różowy w ogóle mogę zalać? (czy jest odpowiedni)

Z góry dzięki za odp.

W zasadzie wszystkie płyny, które są obecnie na rynku są mieszalne.

Jak nie wiesz co masz zalane to rozpatrzyłbym jednak wymianę płynu.

Różowy możesz zalać.

Gość larSSon90

z tego co powiedział mi sprzedawca w sklepie jak kupowałem płyn, to wchodzi do viki 7l. Tyle że jak spuścisz to zawsze mniej Ci wejdzie, bo w silniku zostaje troszke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.