Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość drive25

ABS czy nie

Polecane posty

Gość drive25

Witam mam problem z moim autem. Kupiłem Vectre A, oczywiście powymieniałem oleije itp., doszedłem do hamulców. Ponieważ były już zużyte to wymieniłem na nowe wszystkie 4. Zauważyłem że wszystkie czujniki od ABSu są po odłączane mimo tego kontrolka się nie paliła. Gdy podłączyłem wszystkie czujniki zaczęła się świecić kontrolka ABSu. Po przejechaniu ok 50km pojawiły się niepokojące objawy:

Gdy się pali kontrolka ABSu to hamulec działa ale ABS nie. Lecz czasami gdy się odpali auto to kontrolka ABSu się nie pali, wtedy gdy się rozpędzę to nie mogę wcisnąć pedała hamulca. Tak jak by był całkowicie zablokowany a hamulca nie ma, auto jedzie (całe szczęście że miałem hamulec awaryjny). Czym to może być spowodowane? Jakiś czujnik w kole, czy cały mechanizm sterujący ABSem, czy pompka??? Co to może być?

Czekam na odpowiedzi? Z góry Dziękuje.

jak kontrolka sie swieci to ABS nie dziala bo jest blad. podlancz te czujniki przejedz sie przy swiecacej kontrolce. pozniej zczytaj bledy zwierajac pin A oraz K w kostce diagnostycznej poszukaj jak to dokladnie zrobic i bedziesz prawdopodobnie wiedzial w czym lezy poroblem. tu daje ci liste kodow pod spodem. kosta znajduje sie pomiedzy kielichem amora a podszybiem od strony kierowcy pod maska.

ABS

zwarcie pinów A i K w złączu diagnostycznym

12 - Rozpoczęcie procedury odczytu pamięci usterek / Brak błędów

16 - Zawór elektromagnetyczny przedniego lewego obwodu hamulca - uszkodzenie zaworu

17 - Zawór elektromagnetyczny przedniego prawego obwodu hamulca - uszkodzenie zaworu

18 - Zawór elektromagnetyczny tylnego obwodu hamulca - uszkodzenie zaworu

19 - Przekaźnik zaworu - napięcie zasilania<5V>20ms

25 - Prędkość kół zębatych - nieodpowiednia ilość zębów lub wymiar koła

35 - Przekaźnik pompy - uszkodzony przekaźnik lub obwód przekaźnika

37 - Włącznik świateł STOP - uszkodzenie włącznika lub w obwodzie włącznika

39 - Czujnik przedniego lewego koła - brak lub słaby impuls z czujnika

41 - Czujnik przedniego lewego koła - uszkodzony czujnik lub obwód czujnika

42 - Czujnik przedniego prawego koła - brak lub słaby impuls z czujnika

43 - Czujnik przedniego prawego koła - uszkodzony czujnik lub obwód czujnika

44 - Czujnik tylnego lewego koła - brak lub słaby impuls z czujnika

45 - Czujnik tylnego lewego koła - uszkodzony czujnik lub obwód czujnika

46 - Czujnik tylnego prawego koła - brak lub słaby sygnał z czujnika

47 - Czujnik tylnego prawego koła - uszkodzony czujnik lub obwód czujnika

48 - Zasilanie pojazdu - napięcie zasilania niższe niż 9,4V

55 - Sterownik - uszkodzenie sterownika

56 - Linia transmisji danych - za niskie napięcie

zczytaj bledy napisz co wyszlo i bedziemy nmyslec

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> na forum napewno znajdziesz jak to zrobic bo bylo to juz wiele razy. kody silnika zczytuje sie zwierajaz Ai B a kody ABS zwierajac A i K kody zczytujesz z kontrolki. najpierw jest blad nr 12 rozpoczynajacy procedure zczytywania bledow ( kontrolka zapali sie raz sekunda przerwy i zapaliu sie 2 razy w odstepie 0.5sekiundy co oznacza 12. przykloadowo blad nr 35 bedzie sie wyswietlal w postaci takiej ze 3 razy mignie kontrolka w odstepie 0.5s i po odstepie 1s zapali sie 5 razy z odstepem 0.5s kazdy blad wyswietlany jest trzy razy) masz porade takze dzialaj i nie zapomnij dodac mio pomocnika bo w serwisie lub jakikolwiek elektromechanik skasowalby za to kase a ja ci za friko pisze

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> hehehe dzialaj dzialaj napisz jakie kofy wyswietlilo i napisz co i jak)

Edytowano przez hanek

Gość drive25

Znalazłem jak to zrobić i chciałem połączyć je i sczytać błąd. Ale kolejny problem. Albo nie ten ALDL rozpiąłem albo coś nie tak robię. Nie ma wcale podłączenia pod "D, H, J, K".

ABCDE ->

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

FGHJK ->

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

K powinienes miec bo to do ABSu jest. a sterownik jest? przy serwo powinien byc taki czarny lub jak masz przedlifta to przy siedzeniu kierowcy

Gość drive25

Chodzi o to?:

A masz może jakiś schemat instalacji ABSu do tego auta?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

to nie to ale widze ze sterownik absu jest przy tych rurkach z zolta naklejka "VG" chyba ze sie myle. dziwi mnie swiecaca kontrolka od absu gdy nie ma w kostce diagnostycznej pinu "k" nie wiem naprawde kolego

Gość drive25

Jak kupiłem auto to wszystkie czujniki przy kołach były po odłączane, ale kontrolka się nie paliła, więc pierwszy właściciel coś musiał robić przy tym. Jak podłączyłem zaczęła się palić kontrolka. Nie wiem czy coś to da skoro pinu K nie ma, ale chciałem jechać podłączyć pod komputer.

Z resztą czasami kontrolka gaśnie ale wtedy tak jak bym pod pedał podłożyć cegłę, pedał nawet nie drgnie (zablokowany) a hamulca nie ma. Czyli ABS jakieś fałszywe sygnały wysyła że blokuje czy coś. Może sprawdzić jakoś czy sprawne są czujniki przy kołach(jak?), czy kable nie są poprzerywane, czy wszystko po podłączane(tu by się przydał jakiś schemat).

Albo coś od czego mógł bym zacząć?!

Jak wyskakuje kontrolka ABS to automatycznie wykrywa usterkę układu i go wyłącza ... więc pewnie pompa ABS uwalona jest .

Podłącz pod komputer samochód .

Gość drive25

Hej. Dziś pojechałem podłączyć auto pod komputer. Co się okazało Nie może sczytać wcale ASBu. Z początku nie mógł niczego sczytać. Ale później silnik sczytało a le ABSu nie dało rady.

Czyli pompa abs badła albo jej sterownik .

nie zzytalo ABSu bo jak kolega wyzej pisal w zlaczu diagnoistycznym nie ma pinu "K" wiec nie ma mozliwosci zczytania ani z kompa ani z drucika ( komp jest podpinany pod to samo zlacze wiem bo sam mialem podpinany) kolego bedzie lipa nic raczej nie poradzimy zastanawia mnie brak pinu "K" w zlaczu skoro sterownik posiadasz

Gość drive25

Na ten moment nie mam czasu aby autem się zająć. Odłączyłem kostkę przy sterowniku więc ABSu nie mam ale hamulec jest. Posiadam też inny sterownik, pokuszę się w wolnym czasie o wymianę ale nie wiem czy będzie pasować bo z wyglądu jest inny. Przy moim rurki wychodzą szeregowo, a w tym drugim równolegle. Nie patrzyłem czy też piny się zgadzają.

Edytowano przez drive25

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.