Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest KruSzoN 75

Co to moze byc???????? Alternator czy akumulator?????????

Recommended Posts

Guest KruSzoN 75

Witam. Przy okazji Wesołych Swiąt zyczę......... Mam problem prawdopodnie z ladowaniem akumulatora.... Choć dokońca tego niewiem bo mechanik ze mnie kiepski.... Parę dni temu niemoglem odpalic samochodu - gdyz padl akumulator.... Niewiem do końca dlaczego.... Podpiąłem prostownik na calą noc i rano odpalil bez problemów ale gdy zgasilem samochód doslownie na parę sekund to niestety nie odpalilem go ponownie.... Co robić? Wymienic alternator, czy jak???

Doładuj jeszcze raz aku, odpal i sprawdź na początek napięcie ładowania aku.

witaj . jak masz miernik sprawdz ładowanie akumulatora oczywiście jak zapalisz samochód. powinno byc okolo 14.4. jezeli jest mniej czyli prawdopodobnie polcial regulator napiecia- na szczęście mały koszt- jezeli to tylko to.

chyba że coś pobiera prąd i sie wyładowuje akumulator- ale chyba na swiatłach nie zostawiasz samochodu.? stawiam na to pierwsze - calego altrnatora na pewno nie wymienisz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest KruSzoN 75

Please login or register to see this quote.

.....ale akumulator znowu padł? czy kręci i nie odpala?

Guest KruSzoN 75

Ladowalem aku chyba ze dwa razy i chodzil pięknie dopóki doputy niewyłączylem go na czas jak bylem w pracy, bo potem to bylo tylko k... ja pier..., hehehe. Ale zapomnialem dodac i wg mnie to jest to ze mam prawdopodobnie zle podpięte cd które raz za razem wylącza się i włącza podczas jazdy co doprawadza mnie do furiiiiii. A wina zle działającego cd to jest taka ze niemam kieszeni metalowej w co się wkłada radio zeby się nie ruszało podczas jazdy. I poprostu (tak mi się wydaje, hehehe) jest jakies zwarcie w instalacji, i tyle. Dzisiaj je odłączyłem i zobaczymy co będzie... Apropo mierzenia miernikiem: Sprawdzałem i przy włączonym silniku pokazywal ze mam 13,8 a przy zgaszonym 12,20. Pozdrawiam

alternator- sprawdzasz poprzez pomiar ładowania(wartości podali koledzy) akumulator - sprawdzasz poprzez pomiar spadku napiecia podczas rozruchu(nie powinien byc dużo poniżej 10V)

pierwsze trochę za niskie, czy przy włączonych swiatłach i nawiewie tez tyle jest?? druga wartośc też za niska, podczas pstoju powinno byc powyżej 12,5V

Guest KruSzoN 75

Hmmmmmmmmm, zobacze jak będzie wyglądała sytuacja bez cd. Jak się będzie powtarzac to będzie problem.......

Ok, jakby co to pomierz to co wyżej ci napisałem a jeżeli to będzie ok to zmierz jeszcze pobór prądu na postuju który nie powinien byc powyżej 50 mA