Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość KruSzoN 75

Co to moze byc???????? Alternator czy akumulator?????????

Polecane posty

Gość KruSzoN 75

Witam. Przy okazji Wesołych Swiąt zyczę......... Mam problem prawdopodnie z ladowaniem akumulatora.... Choć dokońca tego niewiem bo mechanik ze mnie kiepski.... Parę dni temu niemoglem odpalic samochodu - gdyz padl akumulator.... Niewiem do końca dlaczego.... Podpiąłem prostownik na calą noc i rano odpalil bez problemów ale gdy zgasilem samochód doslownie na parę sekund to niestety nie odpalilem go ponownie.... Co robić? Wymienic alternator, czy jak???

Doładuj jeszcze raz aku, odpal i sprawdź na początek napięcie ładowania aku.

witaj . jak masz miernik sprawdz ładowanie akumulatora oczywiście jak zapalisz samochód. powinno byc okolo 14.4. jezeli jest mniej czyli prawdopodobnie polcial regulator napiecia- na szczęście mały koszt- jezeli to tylko to.

chyba że coś pobiera prąd i sie wyładowuje akumulator- ale chyba na swiatłach nie zostawiasz samochodu.? stawiam na to pierwsze - calego altrnatora na pewno nie wymienisz

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Gość KruSzoN 75

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

.....ale akumulator znowu padł? czy kręci i nie odpala?

Gość KruSzoN 75

Ladowalem aku chyba ze dwa razy i chodzil pięknie dopóki doputy niewyłączylem go na czas jak bylem w pracy, bo potem to bylo tylko k... ja pier..., hehehe. Ale zapomnialem dodac i wg mnie to jest to ze mam prawdopodobnie zle podpięte cd które raz za razem wylącza się i włącza podczas jazdy co doprawadza mnie do furiiiiii. A wina zle działającego cd to jest taka ze niemam kieszeni metalowej w co się wkłada radio zeby się nie ruszało podczas jazdy. I poprostu (tak mi się wydaje, hehehe) jest jakies zwarcie w instalacji, i tyle. Dzisiaj je odłączyłem i zobaczymy co będzie... Apropo mierzenia miernikiem: Sprawdzałem i przy włączonym silniku pokazywal ze mam 13,8 a przy zgaszonym 12,20. Pozdrawiam

alternator- sprawdzasz poprzez pomiar ładowania(wartości podali koledzy) akumulator - sprawdzasz poprzez pomiar spadku napiecia podczas rozruchu(nie powinien byc dużo poniżej 10V)

pierwsze trochę za niskie, czy przy włączonych swiatłach i nawiewie tez tyle jest?? druga wartośc też za niska, podczas pstoju powinno byc powyżej 12,5V

Gość KruSzoN 75

Hmmmmmmmmm, zobacze jak będzie wyglądała sytuacja bez cd. Jak się będzie powtarzac to będzie problem.......

Ok, jakby co to pomierz to co wyżej ci napisałem a jeżeli to będzie ok to zmierz jeszcze pobór prądu na postuju który nie powinien byc powyżej 50 mA

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.