Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
zice

Jak wygląda CAR PASS

Recommended Posts

Kupiłem ściągnięte autko i niestety nie mam plastikowej karty

takiej jak w opisie

Please login or register to see this link.

gdzie piszą, że jest to kartka papieru wielkosci wizytowki z nastepujacymi danymi:

VIN

Security code (4 pozycje)

numer silnika

numer klucza (5 pozycji)

typ radia

numer seryjny

typ zmieniarki

numer seryjny

typ telefonu

Witam

Kupiłem ściągnięte autko i niestety nie mam plastikowej karty

takiej jak w opisie

Piszą tam, że jest to kartka papieru wielkosci wizytowki z nastepujacymi danymi:

VIN

numer silnika

numer klucza (5 pozycji)

typ radia

numer seryjny

typ zmieniarki

numer seryjny

typ telefonu

numer seryjny

Jednak posiadam kluczyk z plastikową metką- kartą na której podane są

marka,

model,

kolor

jakiś pięciocyfrowy numer 87055

jakiś ciąg znaków 0014LKHZ

i pięcioznakową koncówkę numeru VIN

Sprzedawca ustnie podał mi też jakiś numer 1283.

Posiadam też kartkę homologacji i opis specyfikacji, gdzie ww numery występują.

Pytanie moje jest takie.

czy to jest car code, a jeśli nie to może napiszecie jak to powinno (ile liter cyfer) wyglądać lub wygląda u kogoś z was

numer seryjny

Posiadam też kartkę homologacji i opis specyfikacji, gdzie ww numery występują.

Pytanie moje jest takie.

czy to jest car code, a jeśli nie to może napiszecie jak to powinno (ile liter cyfer) wyglądać lub wygląda u kogoś z was

Twoje linki nie działają, więc nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale u mnie wygląda to tak:

jest wielkości karty płatniczej, a na odwrotcie jest:

VIN

numer silnika

numer klucza (5 pozycji)

typ radia

numer seryjny

typ zmieniarki

numer seryjny

typ telefonu

numer seryjny

Niestety nie mam takiej karty.

Dzięki, a czy mógłbym na otrzymać foto drugiej strony. Oczywiście z częściowo zamazanymi numerami np. 3-4 końcowe. Może być na PW.

Chodzi mi oto czy każdy z tych numerów składa się jedynie z cyfr czy są w nich też litery ?

Dziękuję z górki.

PS.

CIEKAWE CZY JAK NAPISZĘ E-MAIL DO DEALERA, KTÓRY PIERWSZY SPRZEDAWAŁ AUTKO (za granicą) TO OTRZYMAM KOPIĘ, DUPLIKAT TAKIEJ KARTY LUB DANE Z NIEJ ?

Edited by zice

musisz się udać do ASO z dowodem rejestracyjnym koszt od 100 do 200 zł w zależności od miejscowości

kod car pass ma 4 cyfry i jest jeden do wszystkich elementów auto i jest duże prawdopodobieństwo że to ten kod od sprzedawcy ale to sprawdzisz tylko na techu

Byłem prywatnie na na tech-u i ten czterocyfrowy kod sprzedający mi podał i pasuje.

Ale zależałoby mi na reszcie danych samochodu, a w szczególności na typie zamontowanego radia, bo sprowadzający mi samochód twierdzi (i wierzę mu ), że samochód sprowadził bez radia i je dołożył. Niestety nie funkcjonuje ono w pełni tak jak trzeba. Może wymiana na pierwotnie zamontowany typ przyniosłaby efekt, ale nie wiem jaki to był typ radia.

Jednocześnie sam GM Poland twierdził w rozmowie telefonicznej, że samochód fabrycznie nie miał radia. Czy to możliwe ?

Please login or register to see this quote.

Czy w zamian za te pieniążki otrzymam

1) duplikat karty CAR PASS

2) kompletne dane tej karty

3) jedynie ten czterocyfrowy kod

Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie.

otrzymasz car pass na zwykłej kartce

Na tej kartce bedziesz mial rowniez typ radia oraz kod do niego-o ile rzeczywiscie bylo zamontowane w fabryce.

A to czy bylo zamontowane oraz jaki typ dowiesz sie rozszyfrowujac kod VIN auta.

na Car Pass jest vin i nr silnika który pewnie znasz, oraz model i nr radia i reszte sprzetu oraz kody do nich, ale jezeli nie masz tego sprzetu tylko masz nie oryginalny to ta karta na nic Ci sie nie zda, chyba, ze nr klucza jest Ci potrzebny.

Po tej dyskusji, skojarzeniu faktów oraz z dokumentów i informacji jakie posiadam wiem, że mam te dane. Nawet mam kod kluczyka.

Ciekawi mnie tylko co to jest z tyłu ten ciąg znaków 0014LKHZ ?

Tutaj rozszyfrowano mój VIN i wg niego brak jest radia.

CZY TO MOŻLIWE ŻE FABRYKA WYPUŚCIŁA BEZ RADIA "BRYKA" ?

Będę dzwonił do Danii do dealera może coś się dowiem nt. tych numerków i czy było radio, albo jakie pasuje.

to zaraz pójde zrobic fote, co jest na odwrocie, oprócz cyfr w oznaczeniach są również litery alfabetu.

jeżeli wg. VIN radia nie było to widocznie tak było, ze fabryka wypuściła auto bez sprzętu, może na życzenie klienta nawet.

PS. nie pisz wielkimi literami, na forum oznacza to krzyk.

Edit: jutro to na spokojnie fotke postaram sie zrobic, teraz cos z aparatem nie tak ;/

Edited by Hołek

Dziękuję za wszelka pomoc.

Jak się coś dowiem to napiszę w temacie.

Pozdrawiam

jak dostaniesz numerki to sam se możesz wydrukować carpassa

i tam nigdzie nie jest napisane, że w fabryce nie dali radia - po prostu nie ma wymienionego modelu radia (w VC często tego nie ma)

Edited by zubek73

Chciałbym jednak zobczyć prawdziwy CarPass z numerami i cyferkami, oczywiście z częściowo zamazanymi.

Dlaczego ?

Ponieważ mam kilka dokumentów i jakiś plastik z wypisanymi numerami + czyjś przykładowy CarPass to może na tej podstawie mógłbym odtworzyć swój CarPass.

Jak na razei nie jest mi potrzeby, ale licho nie śpi więc.. Please

Pozdrawiam

zamazane całkowicie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this attachment.

Edited by łobuz

Wysłałem zapytanie do niemieckiego dealera o CAR-PASS, odpisali bardzo szybko i nie robili problemu, ale mam wątpliwości bo otrzymałem CAR-PASS w takiej postaci:

Schlüssel : 5 znaków

Security + Radio : 4 znaki

rozumiem, że Schlüssel to kod do kluczka,

natomiast czy może być tak, że kod do radia i do reszty zabezpieczeń to ten sam kod?

Obawiam się

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> że w Twoim aucie kod do radia (CD70) wogóle nie jest potrzebny a to co masz czterocyfrowe to sam security code

ten pięcoznakowy (litera + 4 cyfry) to kod kluczyka

Edited by zubek73

Witajcie. odgrzeję temat.

Na moją prośbę dotyczącą carpassa salon w nieczech odpisał na drugi dzień tak:

"Diese Daten geben wir nur gegen Vorlage der Originaldokumente vor Ort heraus, eine Beantwortung per Fax oder Mail ist nicht möglich.

Wir bitten um Verständnis.

Bitte erfragen sie diese Daten bei Ihrem Opelhändler vor Ort."

co w wolnym tłumaczeniu brzmi : pocałuj się w d...biedny polaczku...

pozostaje zatem serwis, bo do auta dostałem wszystko, sprawdzone z historią w salonie opla, przebieg naprawy i serwis oryginalne, Gdzieś tylko przepadł ten carpass. Mam też dokument z homologacji, może tam jest gdzieś ten kod? sam nie wiem

Edited by nollaan

Bardzo prawidlowa odpowiedz serwisu - na car pass`ie jest security cod - dzieki ktoremu mozna uczyc np. immobiliser nowych kluczykow - czyli zakladajac Twoja zla wole majac Car Pass do obcego auta mozna by je latwo ukrasc.

Pozatym przeciez Ci nieodmowili - napisali przyjedz z papierami do auta to dostaniesz.

Wysłałem im, razem z prośbą, zdjęcia dowodu rejestracyjnego, najwyraźniej to za mało, poza tym i tak nie mam pewności że dadzą mi to gratis. Do Berlina nie mam daleko, przy okazji przepędziłbym auto z max prędkością. Przemyslę to;-)

Witam, panowie, dostałem car pass z salonu i nie pasuje....czy jest to możliwe? jakie mogą być przyczyny tego stanu rzeczy? może za dużo razy probowałem wpisac car pass i sie cos zablokowalo? albo jeżdże skladakiem totalnym i wszystkie moduly maja inne hasło? ktoś może coś doradzić?

Zdarza się,że jakiś moduł był wymieniony i ma inny kod,to jeszcze nie tragedia

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Do jakiego modułu się logowałeś?

do żadnego nie moge, nawet do immo kod nie pasuje...może interfejs jest uszkodzony? niby wszystko normalnie działa, ale to jest dziwne...

Panowie, po zweryfikowaniu pinu przez elektryka okazuje sie, ze jest ok. Teraz wyglada na to, ze zablokowalem te moduly. Wie ktos jak odblokowac to wszystko?