Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość danielos31

CZY JEST SENS ZAKŁADANIA LPG?

Polecane posty

Gość danielos31

Witam szanownych kolegów mam pytanko posiadam Viki a 1.6 Benzin 1991 rok. Niewiem koledzy czy to możliwe ale to chyba jakis cud poniewasz na wszystkich mojich wyliczeniah kilometrowych badz satnu paliwa w baku lub lania naprzykład benzynki za 200 zł to wychodzi mi że moja Viki pali w mieście 6 a na trasie jak jeżdżę spokojnie to nawet 4,5 litra benzyny. pierwszy raz w życiu mam tak oszczędną Vikusie. Wcześniej miałem 4 różne zaczynająć od zwykłej 2.0 później 1.7 Td potem 1.8 i po wersje 2.0 gt i nawed dizelek palił na trasie 6 a w mieście 7.5 nie wiem co jest. ale z jednej strony to mnie bardzo cieszy natomiast z drugiej strony to mnie martwi ze coś jest nie tak. w mojej perełce wymieniam co 5 000 filtry powietrza , paliwa i oleju wraz z olejem spuszczam stary i wlewam nowy. jest to moje oczko w głowie kocham ją ponad zycie . heh. ale oki do rzeczy chciałbym wstawić do niej gaz natomiast nie wiem jaki zwykły czy sekwencje. prosze o pomoc jakiej firmy wstawić gaz jaki był by to koszt razem z robocizną. aha i czy nie zaszkodzi to mojej igiełce. to znaczy czy nic sie nie bedzie babrać i czy bedzie wiecej palić?Prosił bym o pomoc z góry dziekuje.

Pozdrowionka Vectra maniacy Wesołych Świąt.

Danielos z Gdańska

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

To nie cud , matematyka się kłania :41:

do Va jest sens zakladac sekwencje ktora kosztuje prawie tyle samo co auto ??

Wg mnie nie.

Jak juz chcesz jezdzic tym autem jakis czas to zwykly gaz

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W VA z silnikiem 1.6 masz jednopunktowy wtrysk benzyny czyli raczej instalka Lpg II generacji,

sekwencje z tego co mi wiadomo montuje się do wielopunktowego wtrysku nich mnie ktoś poprawi jeśli się mylę

Czyli 2 generacja z tak zwanym attuatorem i tyle a czy się opłaci wszystko zależy ile km robisz miesięcznie/ rocznie

Tak jak kolega mówi, do silnika z jednopunktowym wtryskiem benzyny nie da się założyć sekwencji. Tylko instalka II generacji

A wogole jakie robisz roczne przebiegi skoro chcesz zakladac gaz przy takim spalaniu benzyny??

Gość danielos31

witam ponownie koledzy robie dziennie 80 km czyli rocznie wychodzi mi tak z 29200 km chciałbym wsadzić gaz bo benzynka w szalonym tępie drożeje a gaz to tylko 2 złote.

tak wogóle czy nie zaszkodzi to mojemu silniczkowi??

Jak ktoś założy dobrze i z głową to nic mu sie nie stanie.

jak masz zamiar jeszcze długo jeździć autem to opłaca się założyć gaz, skoro ma być ekonomicznie to na pewno nie sekwencję

Sekwencji do monowtrysków nie zakładają, jedynie II generacji. Wszystko zakładają w jakieś 3-4h. Ja zakładałem tydzien temu.(ciut więcej szczegółów

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

).

Póki co jestem w fazie sprawdzania. Silnik wcześniej Ci powiem też był caly robiony, regulowany, tak abym był pewien że zakładając gaz wszystko chodzi jak najlepiej na benzynie.

Na benzynie mi jednak w mieście spala ok. 8-9l. (na trasie 7l). Trochę mnie dziwią Twoje obliczenia, bo żeby w mieście 6, a na trasie 4,5l to hohoho, nie wiem czy ktoś jeszcze może się takim wynikiem pochwalić.

Po założeniu gazu i przejechaniu na nim w mieście 150km wyszło mi spalanie ok 10,5l na 100km (wychodzi 2l więcej niż na benzynie, a warunki podobno, a nawet może więcej stania w korkach było). Obecnie jestem w trasie. Przejechałem 270km i z 38l zeszło mi jakieś 3/5 baku. Oczywiście to jest względne patrząc po wskazaniu poziomu gazu w baku, tak więc w poniedziałek wieczorem mi się przypomnij to Ci powiem ile mi faktycznie na trasie spalił (jazda w 4 dorosłe osoby).

Oczywiście po przejechaniu 1000km mam jechać na przegląd gazu (pierwszy darmowy) to wtedy zobaczę co i jak na kompie wygląda, jaka mieszanka, itp. i napewno jeszcze mi doregulują.

Co do osiągów to niestety na tym silniku czuje się większego muła przy wyprzedzaniu, ale coś za coś, albo jedziesz spokojniej i taniej, albo sportowo i drożej. Natomiast przy redukcji jest nawet nawet

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jako tako silnik słychać tak samo po założeniu jak przed.

Dużo się dowiadywałem zanim założyłem i większość potwierdziła, że jeśli się o wszystko dba jak należy, jeżeli gazownik się zna na rzeczy i dobrze zainstaluje, a potem reguluje, to te nasze silniczki 8V są wręcz stworzone pod gaz

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość danielos31

aha rozumiemmnie też to przerażało że moja viki cos pali za mało nie wiec o co w tym wszystkim chodzi aą w końcu gdy stan paliwa na liczniku pokazywał 30 litrów to postanowiłem sprawdzić czy to faktycznie prawda spuściłem całe paliwo z niego i w dokładnym baczyniu mieżącym litraż pokazywało mi też dokładnie 30 litrów i teraz wiem że licznik działa mi poprawnie ale powiedzdzie coś mi koledzy szczeże to nie jest normalne bym podczas jazdy na trasie przy predkościach 90 i 80 km/h spalił 4,5 litra jest to samochód z 91 roku 1.6 i benzyna . przecierz wielu mam znajomych i paru nawet z takimi vikusiami jak moje lecz u nich to jest w granicach 5,5 najlepiej. ja dalej sądze że coś jest nie tak. może jakiś zawca z was by mi wytłumaczył dlaczego tak mało pali niewiem może być tak że pompa paliwa nie podaje pełnej dawki?? czy co?? filtry powierza paliwa i oleju zmieniam co 5 000 tyś kurcze coś jest nie tak.

dobrze a tak pozaty jakiej firmy gaz polecacie i z jakimi kosztami musze sie liczyć wraz z robocizną ?

Wróciłem z trasy i wyszło mi, że na 36 litrach przejechałem równiutko 400km, co daje 9l/100km gazu. Na takiej trasie (jazda praktycznie w granicach 100km/h - więcej zbytnio się nie dało, bo co się rozpędziłem to zakręt albo miejscowość i trzeba było ciągle zwalniać i przyśpieszać, czasami jedynie udało się do 120km/h podkręcić, ale chwilę potem znowu trzeba było hamować) to sądzę, że nie jest tak źle. Do tego przypominam, że na pokładzie miałem 4 dorosłe osoby, co niestety powodowało, że przyśpieszanie to było wyzwanie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Licząc całą trasę (550km) to na paliwie bym przejechał za minimum 180zł

Licząc tą trasę na gazie, przejechałem ją za niecałe 100zł

Co do polecenia firm, to w monowtryskach firma nie jest taka ważna. Chciałem BRC to mi powiedzieli, że te dodatkowe 400zł zapłacę tylko za to, że będę miał nazwę BRC, a wręcz bardziej polecili mi AGC gdzie podobno reklamacje to rzadkość, podobno można na nim zrobić 150tyś. km bez wymieniania membran, a nawet jak będzie trzeba wymienić membrany, to zestaw naprawczy kosztuje ok. 150zł, a cały nowy 270zł. Sterownik mam Razmus AF-800 (podobno BINGO, tylko w innej obudowie i z inną nazwą). Za moją instalację zapłaciłem 1600zł

Aha, a co do twojego spalania to nie patrz na wskaźniki. Zatankuj do pełna, zrób te jakieś 500km i znowu zatankuj do pełna. W ten sposób ile za drugim razem wlałeś, oznacza ile naprawdę zużyłeś na te 500km więc łatwo obliczysz spalanie na 100km - bez wskaźników, bez spuszczania paliwa, itp.

Edytowano przez lakus

Jeśli auto pali tyle paliwa co napisałeś, chociaż wydaje mi się to mało realne, to po co montować w nim gaz. Koszty instalacji mogą przewyższyć wartość auta, jak wcześnij zostało już napisane. Miałem ten silnik w asterce I spalał średnio 7L/100 km , roczne przebiegi robiłem i robię nadal po blisko 45 tyś km i nie zakładałem gazu. Kupiłem to auto właśnie z myślą o gazie. Lecz stwierdziłem, że szkoda auta i silnika.

kolego ja tez mam va w 1.6 rocznik 92 ..raz jak swoja sprawdzałem to wyszło mi 5-5,5 litrow na trasie przy predkosci nie przekraczajacej 100km/h tak cały czas jadąc 90-100.. i jest to realne żeby tyle paliła co Twoja .

ale teraz odpowiadając na Twoje pytanie o moim zdaniem nie oplaca sie zakładać gazu .. auta nasze maja juz przebiegi juz swoje lata i pozniej bawic sie w regulacje i sie tylko denerwowac itd lepiej zalac na benzynce i jezdzic sobie spokojnie(tym bardziej ze od poczatku swoich lat latal na benzynie) a na gazie to bedzie mułowaty... nie dosyc ze to 1.6 75 koni tylko to jeszcze gaz ..(no ale kazdy ma swoje zdanie)

ja tez nad tym sie zastanawialem zeby zalozyc gaz ale w koncu zostawilem to w spokoju..Wczoraj przyjechalem z rodzinka z gór i na trasie mi spalila 8-10 litrow ale to goniłem i próbowałem utrzymywac stała predkosc bo to jest wazne przy spalaniu ale to pewnie wiesz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a po miescie to srednio z 7-8 litrow.. teraz w Łodzi korki dziurska to tyle pali..

i czesto ja krece bo jak tu nie krecic 1.6 jak chce sie troszke szybciej pobujać więc nogi lekkiej nie mam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja tam ze swojej jestem zadowolony

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i teraz sie zastanawiam nad kupnem va 2.5 wieksza moc i w ogóle inna jazda ale i spalanie większe

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> niestety coś za coś

tak jak kolega wyzej napisal nie oplaca sie zakladac gazu bo przewyzszy wartosc auta no chyba ze chcesz ja sobie zostawic na stale

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to wtedy ok ale jak bedizesz chcial ja sprzedac to na pewno ci sie nie zwroci ..

Edytowano przez Patros

Gość danielos31

no tak koledzy ale moją vanie sprowadziłem z niemiec i ma oryginalne udokumętowane 90 tyś przebiegu. byłoi sprawdzane u 3 rzeczoznawców. i szkoda mi jej sprzedawać jak juz jest to zostanie u mnie puki sie nie rozsypie do końca.

Dokładnie. Sprzedając czy z gazem czy bez to i tak za wiele się na tych naszych autkach nie zarobi - ile 3000zł? I jeszcze będą wybrzydzać, że drogo bo bez gazu.

Ja tam gaz założyłem, bo jakby nie było jest to tańsza jazda, a u mnie niebawem będzie krucho z kaską i napewno łatwiej mi będzie się wybrać gdzieś w podróż za 100zł zamiast za 200zł. Ty jak śmigasz 80km dziennie to przebiegi trzepiesz, więc szybko się zwróci.

ale dolicz częstsze wymianę świec ,filtrów i chyba droższe przeglądy do tego regulacje ..itd ja tam bym nie gazowal swojej wolał bym te z 2 tysiaki przeznaczyć na wizualne sprawy . Ale każdy ma inne zdanie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> moim zdaniem jest ze silnik minimum 2.0 do lpg ...

Edytowano przez Patros

Gość t22v

Ja bym sobie odpóścił. Smigam viki 2.0 16V z 97r. i nie narzekam. Nie powiem bo swoje musi wypić, ale nie ma tragedii. A podejrzewam, że Twoja 1.6 ma miejszcze spalanie tak więc jak dla mnie non sens.

Ja ogólnie rzecz biorąc to zwolennikiem gazu nie jestem i może dlatego taka porada. Za dobrą instalację trzeba troszkę wyrzucić. A i przy dobrej instalacji silnik cierpi. Co paliwo to paliwo, jak cosik siądzie to wiesz w czym szukać, a przy instalacji często zdarza się problem z wyszukaniem przyczyny.

To kolego Twoje wozidełko, zrobisz jak uważasz... ale jak dla mnie non sens przy 1.6

Pozdrawiam

Gość danielos31

dostałem sianko które miałem przeznaczycz na gaz hehe. i przemyślałem to doszczętnie i postanowiłem że zrobie wizualne naprawy wywale listwy pomaluje moją perełke i podwożie zrobie. Dzieki koledzy za jakie kolwiek sugestie pozdrawiam

Danielos31

Ja bym zakładał sam ma ten silniczek w Vectrze B muł to jest ale za to ekonomika swoją drogą

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> 400km na butli 34l

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> czyli wychodzi mi 100km za ok. 17.60zł to czego chcieć więcej...

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> gdzie na benie niech mi spali średnio to 7,5l to 100km robię za ok. 33zł

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Czyli przy tej cenie benzyny w stosunku do gazu płacę połowę ceny ... Ja w swojej mam instalację Landi Renzo czy jakoś tak i nie narzekam

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja tez jak kupilem vectre zapieralem sie z egazu nie zaloze.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale jak paliwo poszlo w gore zalozylem gaz i sie ciesze ze 400km robie za 70zl

Dziś mówili,ze paliwo w wakacje podskoczy do 5zł-jak co roku.

Cza pomyśleć nad gazem.

Ja tak samo nie chciałem zakładać, ale ceny paliwa i zmiany w życiu mnie do tego zmusiły. Już teraz paliwo kosztuje 4,4-4,7zł a najgorsze (lipiec, sierpien) dopiero przed nami.

Mówicie po co, że nie warto, itd, ale....czy macie rodzinę? czy macie raty za mieszkanie? czy macie inne wydatki niż tylko utrzymać i odbajerować sobie autko?

Inaczej jest jak się nie ma wydatków (tak jak ja jeszcze niedawno miałem i wtedy też uważałem, że bez sensu mi zakładać gaz), a inaczej jest jak się ma te wydatki i się praktycznie liczy każda złotówka w każdym miesiącu.

Co do eksploatacji to nie do końca jest tak, że trzeba częściej świece, kable wymieniać, czy regulować non stop (można kupić sobie kabelek, dokształcić się i samemu sobie regulować). Świece i przewody to nigdzie nie jest powiedziane, że TRZEBA wymianiać. Wiadomo, dobrze jest, ale głównie to je sprawdzać, bo po cholerę wymieniać coś co jest jeszcze sprawne.

Co do pracy silnika to opinie są podzielone, a nawet bym powiedział, że wielu się trzyma mitów. Poszukajcie dobrze na necie, to znajdziecie też takie opinie, że silnik na gazie pracuje lepiej niż na paliwie.

Poza tym wszystko zależy od użytkownika, który często sam przez swoją nieświadomość coś napsuje a potem zwala na gaz. Mieć gaz to nie tylko go mieć, ale też trzeba wiedzieć jak go prawidłowo używać (ja się dopiero tego uczę).

Zdrówko

P.S. Na moje z koleji upiększanie wizualne auta to jest bezsensowny wydatek. Owszem fajnie jak autko jakoś specjalnie wygląda, ale w przeciwieństwie do gazu to tuning nie jest inwestycją.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.