Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
mały7611

Co się dzieje??? X16XEL nie mogę odpalić???

Polecane posty

Witam Forumowiczów !!!

Moja VB podczas niedawnych mrozów stała sobie w garażu około tygodnia( przedtem chodziła bez problemów). kiedy chciałem ją po tygodniu uruchomić to mi pokazała PAZURA !!! Pierwsza moja diagnoza - to rozrusznik. Wymontowałem sam,dałem do regeneracji elektrykowi( wymienione szczotki oraz bendix),zamontowałem poskręcałem kabelki i... nic !!!Dalej nie pali !!! Pomyślałem że może pompa paliwa już do wymiany. A więc wyciągnełem pompkę ,sprawdziłem na krótko do akumulatora i działa. A więc pompa odpada-jest ok. Dzisiaj szczytałem błedy( metodą zwarcia pinu 5 i 6) ale nic nie szczytałem ,nawet kontrolka Chek-in nie mrugła. Posprawdzałem wszystkie przekaźniki i bezpieczniki i nic nie zauważyłem niepokojącego. Przed tym postojem ponad tygodniowym wszystko działało cacy !!! Pomóżcie proszę co jeszcze należy sprawdzić aby byc pewnym że zrobiłem wszystko co możliwe we własnym zakresie. Ostateczność to oddanie Viki do elektryka bo to chyba sprawa elektryki...chyba że coś poważniejszego ze silnikiem czy co??? Będe wdzięczny za ewentualne sugestie !!!!!

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

ale nadal nic nie napisałeś co się z autem dzieje......

nic nie opisałeś czy kręci a nie chce odpalić, czy wg nie kręci.... zero konkretów.... na odległość nikt ci nie napisze co się dzieje...

jeśli nawet nie kręci to może brak masy, jak kręci to wciśnij gaz do dechy i jeśli odpali to brak dopływu powietrza

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nie mogę w ogóle odpalić . podczas przekręcania zapłonu tak jakby się coś "ślizgało" i słychac jakieś bzyczenie. Kontrolki się wszystkie zapalaja przy przekręceniu stacyjki...ale nie chce i tyle!!! Kurde co jest ???

no to rozumiem że nie słyszysz aby rozrusznik kręcił, - pomimo jego regeneracji..

sprawdź czy masz go poprawnie podłączonego i posprawdzaj czy napięcie poprawnie dochodzi do rozrusznika. ewentualnie wymontuj go na stół i podłącz na krótko - zobaczysz czy kręci. to że zregenerowany też nie oznacza że jest sprawny. no chyba że przed montażem sprawdzałeś go.

Przed zamontowaniem oczywiście sprawdzałem na krótko i działał - tzn. kręcił i bendix wybijał. Sam go montowałem i kabelki mam nadzieję że dobrze podłączyłem , chyba nie można się pomylić ( 3 kabelki i spasowane długością że nie można inaczej podłączyć). Co to jeszcze może być ?? Dziękuję kolego Furman za odpowiedzi i sugestie :29:

Masz jeszcze pomysły co sprawdzić jeszcze ???

Moze glupie, ale sprawdzales napiecie na AKU ? Czasami bedzie krecic, kontrolki przygasaja, ale za slabe AKU i d***. Pomimo ze mrozów nie było to po tyg. przerwie mógł się wysypać.

to co pisze Ryba też weź pod uwagę.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

No wiecie koledzy że sprawdzałem napięcie... i chyba lipa 12,6 V chyba za słaby Akku

i trzeba go doładować.

jak na aku masz 12,6V to znaczy że masz dobry.....

jak możesz na podłączonym mierniku spróbuj odpalać auto i zobacz do ilu spada napięcie.

Edytowano przez Furman

Witam serdecznie,

właśnie po trzech miesiącach moja viki znowu śmiga. Po sprawdzeniu we własnym zakresie: pompy paliwa , oddaniu do regeneracji rozrusznika, sprawdzeniu przekaźnika pompy paliwa, zmuszony zostałem do oddania auta do mechanika. Właśnie dzisiaj odebrałem Viki . Mechanik powiedział że przeczyścił cały układ doprowadzenia paliwa ,listwę wtryskową itp. Przedmuchał, połączył i jazda. Co wy o tym myślicie?? auto nie było śmigane 3 mc.

Pozdrawiam !!!

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.