Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość lornik

silniczek w panelu sterowania klimatronikiem

Polecane posty

Gość lornik

Witajcie,

Od 2 dni mam problem z silniczkiem wbudowanym w panel klimatronika (Vectra B 96, 16v 1.8). Zdemontowałem panel klimy, rozkręciłem go i w środku na płytce z elektroniką jest zamontowany mały wiatraczek - wyciągnąłem go, wyczyściłem, jednak nadal po włączeniu zapłonu i klimy kręcąc się wydaje delikatne stukanie. Domniemywam że jest tam wbudowany także czujnik ilości obrotów, który może wydawać taki odgłos, ale jest to dręczące bo słychać go w kabinie. Ktoś miał podobny problem?

I mam tez problem chyba z silniczkiem otwierającym dolot do do środkowego wlotu (ten nad radiem) wiecie może jak sie do niego dostać? wydaje nieprzerwany pomrók (jakby chciał się zamknąć, ale nie może). Po zrobieniu kalibracji nie pomaga (AUTO + OFF). Może ktoś pomóc gdzie i jak się do niego dostać?

dzięki!

pozdr

witam.

rowniez mialem/mam ten problem z tyrkotaniem tego silniczka w panelu. tak jak ty rozebralem i wyczyscilem panel i na koniec posmarowalem srodek silniczka wd40. efekt- jeszcze gozej bylo go slychac, ale po kilku tygodniach zamilkl.

mozna tak probowac. jeszcze czasami sie odezwie ale tylko na chwile. a jak na razie to mam spokuj.

pozdro

Gość lornik

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

No mam nadzieje, że to samo przestanie, silniczek jest dość prosto zbudowany, uzwojenia są na płytce, sam magnez w elemencie obrotowym, ale podejrzewam, że obok uzwojenia jest element zliczający obroty informujący elektronikę o swojej pracy ewentualnie o ilości obrotów. Sam wentylator ma chyba 2 zadania - zaciągać powietrze z kabiny, by czujnik temperatury miał cały czas aktualny pomiar i 2. wyciąganie nadmiaru ciepłego powietrza z grzejąych się elementów elektronicznych panelu klimy na zewnątrz. Bez niego nie byłoby możliwe prawidłowe mierzenie temperatury w kabinie, a nie wiem czy jakieś inne czujniki w kabinie się jeszcze znajdują.

Popaliły mi się również żaróweczki do podświetleń - ktoś wie jakie mają mieć parametry ile wolt i wat? czy nie czasem 12V/1.2W?

Edytowano przez lornik

musisz poszukac bo juz o tym bylo.

poszukaj o zmianie podswietlenia a na pewno znajdziesz:)

Gość lornik

no niestety nic nie przechodzi..obawiam się że ten element zliczający padł, być może miał jakiś wygłuszacz który się zużył... nic mechanicznego tam na 100% nie ociera..

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

dzisija rano tak sie przysluchalem ze zaczyna sie ta sama historia co jakis czas temu.

juz slychac jak lekko tyrkocze.

narazie mam na to sposob-muza kilka decybeli glosniej.

Gość lornik

no wlasnie, mi caly czas tyrkocze jednostajnie, raz głośniej raz ciszej, jak sie wkurze to wyciagne to jeszcze raz i na spokojnie przeglądnę, bo to trochę denerwuje...problem w tym, że nie widać tam żadnego elementu, który mógłby sie tłuc. Co ciekawe sam wentylator ma wbudowany w sobie stojan i nakłada się go tylko na ośkę, która przecież jest nieruchoma...dziwne

Witam,

miałem ten sam problem. Po zdemontowaniu panelu klimatronika i po jego rozbiórce oraz wyciągnięciu wentylatora mamy dostęp do łoża w któtym jest on osadzony w środku są dwa małe półkola feromagnetyczne i terkotanie wiatraka jest wynikiem przesunięcia jednego z nich względem sąsiadującego co powoduje kolebanie sie czpienia wentylatora. Wiatrak sie obraca bo na każdym magnesie jest inny ładunek i to powoduje jego obrót - ale to chyba każdy z fizyki wie. Kiedy sie obraca zahacza o ten wystający magnes. Ja użyłem bardzo małego pilniczka w kształcie stożka (nameczyłem sie niemiłosiernie) a po wszystkim całkiem sporej ilości WD-40. WD-40 nie przewodzi prądu więc bez obaw można stosować. U mnie już nie terkocze i jazda jest o wiele przyjemniejsza. Życzę powodzenia i jeśli wpadniecie na inny pomysł to dajcie znać.

Edytowano przez pavulon_88

Gość lornik

Nie uwierzycie, ale rozebrałem to znowu i... po dokładnym obejrzeniu wziąłem kawałek magnesu i przyłożyłem do cewki na płytce przejeżdżając kilka razy nad nią...pomogło:) jest cisza od miesiąca

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.