Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Pinio666

swap wyposazenia

Recommended Posts

Guest Pinio666

Witam panowie ... od ponad roku jestem posiadaczem VB 1.8 16v- x1.8xe Caravan 97rok i ostatnio odmawia posluszenstwa skrzynia biegow (uklad roznicowy) za owa skrzynie na terenie niemiec (bo tu obecnie przebywam) krzycza 350-400€ udalo jednak mi sie znalezc za owe 400€ VB 2.0 16v Caravan ktora nabylem droga kupna, co za tym idzie naturalna sila zeczy bedzie swapowany silnik z 1.8 na 2.0 no i wyposazenie ktore nabyta Viki posiada a jest to ... Kontrola trakcji ,klimatronic ,tempomat i kilka innych rzeczy. Chdzi mi konkretnie o to czy do TC kostka przy pompie ABS jest juz przygotowana pod TC? -Klimatronic jak przerobic sterowanie nie wyciagajac calej instalki z pod deski?- Tempomat -czy jest jakis dodatkowy sterownik i gdzie sie miesci? Czy przy takiej przerobce rowniez musze przelozyc sterownik silnika z 2.0? No i jeszcze kwestia central zamka moj nie funkcjonuje a jest to zamek sterowany droga radiowa w tej 2.0 jest na podczerwien i tu pytanko gdzie sie miesci centralka zamka i czym sie roznia te obie ...no to moze bylo by na tyle narazie ..... wink.gif Za podpowiedzi i rady z gory dziekujebiggrin.gif

swap z 1.8 na 2.0 jak najbardziej, 2.0 to rozdmuchane 1.8 - poszukaj na forum tego tematu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

do klimatronica trzeba zdjac deske zeby wymienic nagrzewnice bo jest inna. manual jest na linkach, climatronic na elektronice.

tempomat ma serwomechanizm montowany na podluznicy po stronie kierowcy -

Please login or register to see this link.

sterownik kompa od danego silnika, (mozliwe ze bedzie trzeba przelozyc ecu silnika, immo, pestke)

centralka centralnego zamka - za plastikiem w nogach pasazera. jezeli ma takie same zlacza to podmienic centralke z pilotem do niej.

wtyczka ma 31 pinow

dla samego abs - 19 zajetych pinow

dla abs+tc - 23 zajetych pinow

Edited by Ravcio1985

Centralka zamka jest za osłoną przy nogach pasarzera.

Do tempomatu w tym silniku jest potrzebna manetka, serwomechanizm i odpowiednio położona wcześniej instalacja

Nie da rady zrobić pełnego climatronica bez wymiany nagrzewnicy a to wiarze sie z rozbiórką deski

Ecu także przełuż. Pamietaj o immo.

Na wszystkie pytania które zadałeś jest juz rozbudowana odpowiedz na forum. Wystarczy poszukać.

Guest Pinio666

No to ze wiaze sie z wymiana nagrzewnicy to wiem chodzi mi o instalke ..... mam cale drugie auto takze jessli chodzi o czesci to niema problemu wiem tez ze instalka ma duzo extra dodatkow tylkom chce sie upewnic co do TC no a jesli chodzi o centralke to zdaje mi sie ze musi byc jkas dodatowa wiazka czy cos w tym stylu bo czujnik podczerwieni znajduje sie na srodku deski moze i tam jest wypuszczone cos do tego czujnika...22.gif

na desce to masz czujnik od climatronica (czujnik naslonecznienia chyba)

jakbys mial alarm opla to w slupkach masz czujniki ultradzwiekowe do ktorych idzie instalka.

Edited by Ravcio1985

Guest Pinio666

dzieki Ravcio za podpowiedz a czy wiesz moze jak przerobic sterowanie klimatronikiem ? czy czeka mnie tekze prucie instalki i przekladka?....

Please login or register to see this quote.

Please login or register to see this link.

Jak już wcześniej koledzy napisali wszystko masz opisane na forum

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Pinio666

Hmmm no jest napisane jak zalozyc klime ale o przerobce doprowadzenia sterowania klimatronikiem nic niema ,no i wczesniej szukalem odpowiedzi na zadane powyzej pytania i nie uzyskalem dokladniejszej odpowiedzisad.gif

prucie napewno. do sterowania manualem idzie pare przewodow - podswietlenie, od czujnikow krancowych. w klimatronicu jest sama elektronika

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> climatronic ma 2 kostki 22piny i 26 pinow. do tego czujki temp wewn, naslonecznienia itp.

Guest Pinio666

Czyli wymiana instalki a czy orietujesz sie moze czy to jest jakas czesc tej instalki czy jestem zmuszony ja wypruc ze skrzynka bespiecznikowa az po slupki?

tego nie wiem. napewno kable ida z roznych stron do climatronica. ze skrzynki, glownych zlacz w nogach kierowcy, nagrzewnicy, komory silnika itd...

przekonasz sie rozbierajac

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Pinio666

super ale prawde powiedziawszy tego sie spodziewalem wszystko jest podpiete grzane du...y tylne szyby, TC .... szkoda ze klimatronika nie wyprowadzili... Ravcia a powiedz mi jedna rzecz czy w komorze silnika uklad przewodow ,kompresor ,skraplacz i cala reszta sie czyms rozni manual od klimatronika? i powiedz jaka jest roznica w dzialaniu klimatronka czy jest bardziej intensywniejsze moze?

Najlepszą opcją byłoby przełożenie wiązki z tej x20xev wtedy nie będzie problemów a skoro i tak musisz deskę zdjąć to nie widzę problemów.

Guest Pinio666

Mialem cicha nadzieje ze obejdzie sie bez wiekszych ingerecji ale jak to sie mowi w naszym fachu niema strachu opanujemy temat po swietach zaraz sie biore za te przyjemnosc a teraz moze troche z innej beczki ...co idzie wycisnac z takiego 2.0 i po jakich modach?27.gif

2.0 ma 136 koni a ile sie wycisnie... pytaj tych co to robili