Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Memento

Pasy bezpieczeństwa

Polecane posty

Witam, po zdemontowaniu pasu bezpieczeństwa kierowcy, pas ten zwinął się do końca, i teraz nie mogę go rozwinąć z powrotem....

Jest jakaś blokada czy coś, może ktoś wymieniał pasy i wie o co w tym chodzi....?

ustaw go pionowo, tak jak siedzi w samochodzie. Rozwijaj powoli. Na pewno się uda

Witam ja mam podobny problem bo kupiłem kanapę z anglika skórzaną i chciałem wymontować tylny środkowy pas prosiłbym o pomoc jak to zrobić, gdyż kanapa jest koloru beżowego a pasy chciałem mieć ciemne z góry dziękuję za pomoc

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

kanapa musi być "zatrzaśnięta"- takie zabezpieczanie, wtedy pas się rozwinie,

Dokładnie - ustawcie kanapy/siedzenia w takiej pozycji jak są oryginalnie.

Jak wymieniałem u siebie tylną kanapę to też się na to naciąłem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jest zapadka która nie pozwoli rozwinąć pasa.

Dzięki za pomoc a czy będzie mi kolumna pod kierownicę i schowek pasował z anglika bo chciałm to tez mieć beżowe

Mysle ze nie z racji tego iz anglik ma mocowania na druga strone. Np. swiatlo schowka w angliku jest z lewej strony, nie wiem jaka jest polska wersja

Hej właśnie wymieniłem tylni środkowy pas bezpieczeństwa postaram się opisać jak najdokładniej jak to zrobić.

Na początku należy wymontować tylną kanapę (mam nadzieję że tego nie muszę opisywać).

- po prawej stronie odczepiamy plastikowe osłonki delikatnie szarpiąc w górę.

- tak samo z tą osłonką na środku.

- wyjmujemy zagłówki x2

- teraz trzeba wymontować tunele gdzie zamontowane są zagłówki, jest on po prostu wczepiany z góry, więc najprośćiej jest z użyciem latarki podgiąć zaczepy od środka (włożyć śróbokręt, delikatnie odgiąć do środka i pociągnąć w górę). Można także chwycić je i wyszarpać ale tego nie polecam ze wzglądu na możliwość uszkodzenia plastikowych zaczepów.

- teraz możemy bez przeszkód rozpocząć śćiąganie tapicerki z rusztowania, należy pamiętać że jest od strony prawej zaczepiona o jakiś mały bolczyk i i na dole dookoła bolca na którym jest mocowana kanapa w aucie. Po delikatnym odczepieniu tapicerki z tych miejsc możemy z pomocą śróbokręta powoli podważać i odczepiać ją całkowicie.

WYSTARCZY ODCZEPIĆ PRAWĄ STRONĘ I DÓŁ, NIE MA POTRZEBY CAŁKOWITEGO ODCZEPIENIA TAPICERKI OD RUSZTOWANIA.

-teraz możemy odgiąć tapicerkę i zobaczymy pas.

- jest on zamocowany na 3 śrubach: u góry mamy strzemiączko przykręcone 2 sześciokątnymi śrubami o śrenicy 45 mm, na dole 1 nakrętka 15'

-po odkręceniu możemy delikatnie wyjąć pas poza rusztowanie, jest on jednać połączony linką z napinaczem.

- aby całkowicie odczepić pas należy podważyć czarną przykrywkę( uwaga jest delikatna) wyciągnąć linkę, UWAGA ABY NIE ZGUBIĆ MAŁYCH ELEMENTÓW.

To wszystko, opisałem najdokładniej jak potrafiłem cała procedura zajęła mi ok. 25 min

kolumna pasuje, ja mam założoną od anglika bo zmieniałem. różnice są w kolumnie przed i poliftowej a konkretnie w stacyjce. a co do schowka to nie wiem

Edytowano przez chicken1983

I jeszcze pozostaje kwestia wykładziny podłogowej czy da się ją zafarbować na beż, czy będę musiał kupić nową

Witam.

Mam taki maly problem,ale nie zabardzo wiem jak go rozwiązać.Otóż po rozciągnięciu pasów bardzo wolno lub wogóle nie zwijają się.W związku z tym mam pytanie czy można smarować "zwijadła",czy trzeba wymienić je na nowe i czy jast jakaś instrukcja jak to zrobic?

pozdr Michał

Odświeżę temat.Czy ktoś miał podobny problem?

Pozdr Michał

Wydaje mi sie ze problem tkwi to stronie zabudowy pasa.

Czyli te plastiki na slupku moga byc zle zalozone lub cos pod nimi.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Teflon w sprayu i po kłopocie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.