Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Sebastian CH

VC 3.2 V 6 - jaki koszt i spalanie

Polecane posty

Mocno zastanawiam się nad zakupem VC z benzynowym silnikiem 3.2 V 6. Jednak przeglądając forum natrafiałem na różne informacje co do spalania tego silnika. Stwierdziłem jednak, że alternatywą byłaby instalacja gazowa do tego silnika. Albo źle szukałem, albo krótko, ale nie trafiłem na pełną informację o instalacji gazowej do tego silnika oraz o normie spalania i ewentualnych problemach.

Kilka Pytań:

1) Czy warto zakładać gaz w tym silniku?

2) Jaki koszt takiej instalacji ze szczególnym uwzględnieniem okolic Wawy, Katowic. ewent. coś Świętokrzyskiego.

3) Jakie tak szczerze macie spalanie na benzynie?

4) Z jakim spalaniem trzeba się liczyć na gazie?

5) Czy i jakie pojawiają się problemy?

Interesują mnie szczególnie informacje od posiadaczy takiego silnika. Oczywiście od innych też

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

P. S. Do Admina - jeśli był taki temat to ten do skasowania. Ale myśl racjonalizatorska - warto założyć w tym dziale info o każdym silniku i jego współpracy z gazem.

Roni ma w swojej 3.2 instalację STAG300

Rozmawiałem z nim i sobie chwali . mówi ,ze działa bez kłopotu

Właśnie takie info są potrzebne. Było by miło jakby się on wypowiedział co do eksploatacji.

Jesli byl bys zaiteresowany prawdopodobnie bede sprzedawal swoja VC 3.2 z rocznym gazem, rok 2003 przebieg 92 tys km zweryfikowany w ASo przed zakupem. Utrzymanie wcale nie jest drozsze, ze spalaniem sie mieszcze w granicach do 12.5 przy jezdzie mieszanej w trasie nawet zeszedlem do 9 ale bylo slisko wiec jechalem jak emeryt zgodnie z przepisami, mam manual wiec ta litra czy 1.5 zostaje w kieszeni. Co do rzeczy ktore nalezy zrobic to zmienic filtr pow i pylkowy, rozrzad zmienilem miesiac temu a swiece i uszczelki pod klawiatura 2 tyg temu bo nie mialem zamiaru sprzedawac.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tyle że Roni ma 1.8 a nie 3.2

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość michpanek

Nie uwierze w bajke typu spalanie 12l gazu w miescie w 3.2... U mnie 100% miasto spalanie 17l bez zbednych zabaw w eco driving. (Udało sie raz zejsc do 15l ale po co ci w takim razie taki silnik?) Spalanie benzyny 13l musisz przyjac. Ja mam instalacje BRC i zero kłopotow, koszt ok. 4500zł

Nie pisalem ze 12 w miescie, do 12.5 w jezdzie mieszanej, po przejechaniu 3 tys km komputer wyswietla sr. spalanie 10,3 + 20% wiecej na LPG wiec ok 12-12.5 gazu, mi tez smiaga bezproblemowo a mam Staga 300 plus

Gość michpanek

Delikatnie jezdzisz widocznie:P Mi w trasie do 13 potrafi zejsc;)

to coś mi się pokręciło

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:">

No ja też chcę taką maszynę kupić i rady są niezbędnie konieczne.

A Pawloss, z ciekawości dlaczego sprzedajesz swoje auto?

Ponad pol roku temu powiekszyla mi sie rodzinka no i doszlismy z zona do wniosku ze przydala by sie wieksza furmanka bo z wozkiem i inymi gadzetami dzieciecymi ciezko sie spakowac na jakis wyjazd.

Trochę zjeżdżamy z tematu, ale z powodu drugiego dziecka nabyłem VB, teraz mają 4 i 7 lat i chce na VC właśnie wymienić.

Jesli jestes zaiteresowany moge Ci podeslac zdjecia i trochce szczegulow na meila odnosnie mojej 3.2

dzisiaj mam trasę 3.2 i pewnie znowu jak przesiądę się do mojego 1.8 dostanę doła, ale na odcinku poznań - stryków będzie mi ciężko zejść ze spalaniem benzyny do chociażby 10l ten silnik prowokuje, żeby go cisnąć

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Cóż dla zainteresowanych mogę powiedzieć po ponad 2 latach użytkowania, że spalanie LPG wychodzi na poziomie 14-16 l/100km - tylko po mieście (warszawa - korki), na trasie 10-13 w zależności od szybkości.

LPG - sprawdza się świetnie

Polecam.

Dokładnie tak jak mówi kolega wyżej !

Posiadam taki sam model Viki, 3.2 V6 z LPG i spalanie zależy od twojej nogi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

od 13 do 15 litrów po mieście i 10 do 13 gazu po trasie.

Znajomy ma taki egzemplarz i jazda non stop z butem w podlodze w cyklu mieszanym wychodzi mu srednio 14L/100km. Ale on naprawde jezdzi szybko

Średnie spalanie LPG około 14l. Żona w trasie wykręciła kiedyś 9.8 l. Mierzone zatankowanym do pustej butli gazem do pełna i gaz wyjeżdżony do zera. Duży motor nie oznacza kolosalnego spalania a frajda z jazdy jest jak się chce pobawić.

/emoticons/default_loli.gif" alt=":loli:">

Edytowano przez jacol26w

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.