Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
marcinzaw1

Grzanie się silnika

Recommended Posts

Witam,

Moja Viki ma silnik X20XEV i następujący problem.

Podczas szybkiej jazdy ( w sensie bez stania w korkach) wszystko jest w miarę OK - temperatura cieczy około 90st. Jednakże wąż od termostatu to chłodnicy twardy,po odkręceniu korka zbiorniczka wyrównawczego jest syknięcie, nic się nie "gotuje" w zbiorniczku. Jednakże jak postoję nawet trochę w korku temperatura rośnie do 120st, wąż wręcz napęczniały a po odkręceniu korka zbiorniczka-wywala mi ok. 0,5 litra płynu. Myślałem że może być przcyięty termostat - obecnie mam wymontowany wkład termostatu i sytuacja nie zmieniła się za bardzo. Zagrzewa się nieco dłużej ale ciśnienie w układzie jest tak duże że płyn jest wydmuchiwany na każdym możliwym poluzowanym cybancie na wężach.

Proszę o pomoc w tej sprawie bo jak narazie to mam w planach wymianę głowicy- tylko że nie chce władować się w nie potrzebną robotę i koszty.

pozdrawiam

marcin

Po opisie obstawiałbym wydmuchaną uszczelkę pod głowicą - kompresja wali w układ chłodzenia i dlatego węże pęcznieją i układ chłodzenia nie daje rady z ciśnieniem przez co rośnie temperatura

Kolego ale przy wydmuchniętej uszczelce nie powinienem mieć "gotowania" w zbiorniczku jak jest włączony silnik?

W początkowym stadium nie musi być, ja miałem tak samo, na zimnym silniku odpal auto odkręć korek od zbiorniczka wyrównawczego i zobacz czy nie idzie tamtędy dym, czy płyn nie zmienił barwy, na ściankach nie ma mazi itd.

Raczej nie ma takich objawów ale sprawdzę ten dym ze zbiorniczka bo tego nie sprawdzałem jeszcze

\

A tak ogólnie to wiatrak Ci się włącza na obydwóch biegach? Być może termowłacznik jest walnięty dlatego się gotuje w korku.

Przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą płyn przenika do cylidrów powodując nierówna pracę silnika lub kłeby pary z rury wydechowewj.Można wykręcić świece i je obejrzeć jak są suche bez rdzy -to nie uszczelka.

Ja sprawdziłbym wentylator i czujnik, który go załącza.Wentylator może być przytarty lub uszkodzony.To

samo dotyczy czujnika.

To że po otwarciu zbiorniczka wyrzuca płyn to normalny objaw przy rozgrzanym silniku i jest to czynnośc niebezpiczna grożacą poparzeniem.

Jeżeli wentylator działa prawidłowo to może fiksować czujnik temperatury -ten wkrecony w termostat lub układ chłodzenia jest zapowietrzony.

Mozna tez przy wysokiej temperaturze na wskażniku otworzyć na maksa ogrzewanie i obserwować czy spada temperatura. I na koniec zostaje sprawdzenie pompy wody.

Please login or register to see this quote.

Przy otwarcia ogrzewania na maksa temperatura spada -ale to jest półśrodek działający na chwilę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

w termostacie gdzie jest wkręcany czujnik temperatury?\

termowłączniki powinny być sprawne bo nie dawno je wymieniałem na wszelki wypadek.

jak najprościej sprawdzić wiatrak czy ma dwa biegi? wiem że gdzieś trzeba podać masę i wtedy na krótko powinien się uruchomić.

Wiatrak na jednym biegu chodzi napewno bo widzę że się załącza.

Please login or register to see this quote.

Czujnik temperatury silnika -ten podłączony do wskażnika na tablicy .U mnie jest wkręcony w obudowę termostatu ,ale ja mam diesla.-sorry nie doczytałem.

Wentylator sie kręci....zostaje termostat.

Termostat mechaniczny jest wyjęty - została sama obudowa więc mam ciągle duży obieg.

Guest ozi

czujuniki temperatury na komputer i na deske jest pod cewka bliżej egr mozliwe że wentylator nie załącza sie na maxa i nie potrafi zchłodzić może przekaźnik któryś jest walniety te koło akumulatora tam sa które załaczaja biegi wentylatora bez termostatu to samochód jest nie dogrzany i moze wiecej palic albo termostat wkład kupiłes jakąś podróbe i jest walnięty, włóż go do garka i zacznij gotowac jak zacznie prawie wrzec woda powinien sie otworzyc,albo cos z pompą wody nie wyrabia,ale zobacz przekaźniki te ostatnie dwa

Please login or register to see this attachment.

Edited by ozi

Kolego nawet bez termostatu jest przegrzany:)

w teście z gorącą wodą wyszło że jest OK.

czujnik temp. na komputer już wymieniałem.

przekaźniki jeszcze sprawdzę

mam niezgodność przekaźników w skrzynce - nie występuje u mnie ostatni przekaźnik z tego rysunku.

jakie powinny być kolory przekaźników w skrzynce?