Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Yanic

jak wymontować wkładkę zamka ze stacyjki?

Recommended Posts

witam, pytanie jak w tytule, czyli jak wymontować wkład zamka ze stacyjki? mam w reku sama obudowe z wkladka i nie wiem co dalej - potrzebny jest kluczyk czy mozna bez kluczyka? kombinuje i kombinuje jak slon pod gore

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:"> i nic... pozdrawiam

Please login or register to see this link.

Edited by Yanic

Na 99% potrzebny jest kluczyk bez niego nie ma możliwości cofnięcia płytki od blokady kierownicy.

Please login or register to see this quote.

ktorej plytki, gdzie ona jest - wewnatrz? bo ta co na zdjeciu (chyba rozchodzi sie wlasnie o ta zaznaczony na fotce...) to bez kluczyka palcem sie chowa - mam wrazenie ze trzeba wybic ale nie chce kazcerowac bo metal mieki (aby nie byl zbyt kruchy...) i wie kanceruje wiec wole nie walic jak nie wiem na 100% jak wyjac ta wkladke ze stacyjki...

Edited by Yanic

Tak chodzi o to zaznaczone.

Kiedyś musiałem wyjąć całą wkładkę stacyjki w VB godzina przyglądania i zastanowił mnie otwór znajdujący się na jej skraju przechodzący na wylot, średnica około 2mm. Prz próbie włożenia w ten otwór jakiegoś pręta okazywało się, że nie chce przejść na wylot, ale już w momencie gdy włożyłem kluczyk przekręciłem go w odpowiednią pozycję a była to właśnie pozycja gdy sztabka od blokady się chowała to drucik przechodził przez całą stacyjkę i odblokowywał cały bębenek, który można było wyjąć i np wymienić zapadki. Jak jest w VC nie mam pojęcia, pewnie jest podobny patent.

Please login or register to see this quote.

to moze byc dobry trop... :22:

z boku 2 dziurki po 1mm chyba na wylot czesci metalowej...

owalny otwor od gory widac wnetrze bebenka-wklade...

i trzpien blokujacy od dolu...

ale i tak nie wiem jak to skonfigurowac aby wyszlo... :22:

Edited by Yanic

Nie wiem czy o to ci chodzi ale tak to jest opisane w tisie

Witam.

Od pewnego czasu przycinała mi się stacyjka. Teraz jest to na tyle uciążliwe że muszę naprawdę ostro szarpać kierownicą i kluczykiem żeby w ogóle go przekręcić. W końcu mi się kluczyk rozleci. Poodkręcałem te obudowy tylko nie mam pojęcia jak wyjąć wkład. Czy w ogóle jest to możliwe? Wiem że w astrze G się wkład ładnie wyjmuje bo już wyciągałem ale jak jest w vectrze tego nie wiem. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Nie wiem dokładnie jak to jest bo mi robił to koleś od awaryjnego otwierania ale z tego co widziałem i z nim rozmawiałem to stacyjka musi być przekręcona w pozycje 1 tak aby zwolnić blokadę kierownicy i wtedy nie wiem w który otwór ale wkłada się kawałek drucika o średnicy 1-2 mm i wkładka wychodzi. Z tego co z nim rozmawiałem to aby wyjąć wkładkę bez uszkodzenia musi być przekręcona.

A co do rozkręcania plastyków to zdejmował tylko ten z góry więc otworek powinien być gdzieś z góry bo dołu nie rozkręcał.

Edited by Pietras81

No dokładnie tak samo ściąga się to w astrze G. Nie wiem czy VC po FL nie ma innej stacyjki. Sądzę że tak i tam może się inaczej wyjmować. Ty masz sprzed FL i masz stacyjkę taką samą jak u mnie w astrze G i taki sam kluczyk. Natomiast w VC mam scyzroyk i tam to już nieco inaczej wygląda. Może jednak któryś z kolegów podpowie bo naprawdę muszę się ostro naszarpać z kluczykiem aby go przekręcić.

Nie lepiej podjechac do szpeca od kluczykow stacyjek??Ja kiedys mialem to samo ale nie w tym samochodzie.Podjechalem facet wyciagnal stacyjke przeszlifowal cos wsadzil spowrotem i wszystko pieknie chodzilo.Zaplacilem 30 zl

przerabiał ktoś wymianę/ naprawę cylinderka zamka drzwi kierowcy? problem polega na tym ze po wlozeniu klucza kreci sie w cylinderku , jak go wymontowac?

wlasnie szukam rozwiazania mam vc 2003r i kluczyk sie nieda przekrecic

Bo jak się nie używa kluczyka do otwarcia drzwi to wkładka się zastała.

Trzeba psiknąć preparat do środka zamka i odczekać.

Potem kluczyk włożyć i delikatnie w lewo i prawo.