Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Paluch_tcw

Kopci na niebiesko

Recommended Posts

Guest Paluch_tcw

Witam. Mam Vectre B x16xel i mam mały problem. Jak autko sie nagrzeje to czasami sobie zakopci na niebiesko, czyli wyglada na to ze bierze olej. Faktycznie oleju ubywa sporo. Pierscienie mam wymienione - wiec odpadaja. Swiece dzisiaj odkrecalem i tylko jedna miala lekko mokry gwint reszta wszystkie suche. Co jeszcze moze byc tego przyczyna ??

Guest radu1988

a uszczelniacze na zaworach wymieniales? jak sa twarde lub skruszale to tez przepuszczaja olej..

Guest Paluch_tcw

nie wiem czy byly wymieniane. a jak to mozna sprawdzic ??

Guest radu1988

mozna ale trzbe klawiature odkrecic, walek, wyjąć hydropopychacz, odpiąć zabezpieczenie zaworu i juz mozna go wyjąć i zobzczyc czy jest twardy. Jak tak to trzeba kolejno wszystkie zmieniac...

albo zdjąć głowice(ja tak robilem) ale mi poszedl pasek rozrzadu i wymienialem 8 zaworów to i 16 uszczelniaczy bo tez mi troche brala oleju...

Please login or register to see this link.

tu masz link co do wymiany uszcelniaczy...

Guest Paluch_tcw

DObra dzieki za pomoc. A jesli to nie uszczelniacze to jakeis jeszcze pomysly macie ?

odkryłem cos takiego: jak silnik sie nagrzeje to strasznie ciezko chodzi wspomaganie (jak zimny to leciutko) i jak skrece kola na maksa i dodam gazu to wtedy leci taki niebieski dym. co to moze byc ?

Please login or register to see this quote.

Ze wspomaganiem, to na początek wymień płyn na nowy. A ten niebieski dym to skąd sie wydobywa ???

Guest maxdredi

Caly czas dymi czy moze sporadycznie wywali duza chmure dymu tak jak u mnie ?

Please login or register to see this link.

moim skromnym zdaniem myślę że problem tkwi w pierścieniach które wymieniłeś.Po prostu może być zbyt duży luz na zamkach pierścieni i ciągnie ci olej .I tak dodając nie jest to zdrowa praktyka ,gdyż w początkowej fazie docierania pierścienie są narażone na mocne przegrzewanie,ale skoro już się zdecydowałeś na te wymiana powinieneś włożyć pierścień do poszczególnych cylindrów i zmierzyć szczelinomierzem luz na zamkach powinien nie przekroczyć o,10mm im mniej tym lepiej ale luz musi być.

Guest Paluch_tcw

ale pierscienie mialem wymieniane jakies 50 tys km temu i byly dotarte dobrze. wiec znowu by sie cos z nimi stalo ?

a płyn hipol atfII dobry bedzie ??