Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Paluch_tcw

Kopci na niebiesko

Polecane posty

Gość Paluch_tcw

Witam. Mam Vectre B x16xel i mam mały problem. Jak autko sie nagrzeje to czasami sobie zakopci na niebiesko, czyli wyglada na to ze bierze olej. Faktycznie oleju ubywa sporo. Pierscienie mam wymienione - wiec odpadaja. Swiece dzisiaj odkrecalem i tylko jedna miala lekko mokry gwint reszta wszystkie suche. Co jeszcze moze byc tego przyczyna ??

Gość radu1988

a uszczelniacze na zaworach wymieniales? jak sa twarde lub skruszale to tez przepuszczaja olej..

Gość Paluch_tcw

nie wiem czy byly wymieniane. a jak to mozna sprawdzic ??

Gość radu1988

mozna ale trzbe klawiature odkrecic, walek, wyjąć hydropopychacz, odpiąć zabezpieczenie zaworu i juz mozna go wyjąć i zobzczyc czy jest twardy. Jak tak to trzeba kolejno wszystkie zmieniac...

albo zdjąć głowice(ja tak robilem) ale mi poszedl pasek rozrzadu i wymienialem 8 zaworów to i 16 uszczelniaczy bo tez mi troche brala oleju...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

tu masz link co do wymiany uszcelniaczy...

Gość Paluch_tcw

DObra dzieki za pomoc. A jesli to nie uszczelniacze to jakeis jeszcze pomysly macie ?

odkryłem cos takiego: jak silnik sie nagrzeje to strasznie ciezko chodzi wspomaganie (jak zimny to leciutko) i jak skrece kola na maksa i dodam gazu to wtedy leci taki niebieski dym. co to moze byc ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ze wspomaganiem, to na początek wymień płyn na nowy. A ten niebieski dym to skąd sie wydobywa ???

Gość maxdredi

Caly czas dymi czy moze sporadycznie wywali duza chmure dymu tak jak u mnie ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

moim skromnym zdaniem myślę że problem tkwi w pierścieniach które wymieniłeś.Po prostu może być zbyt duży luz na zamkach pierścieni i ciągnie ci olej .I tak dodając nie jest to zdrowa praktyka ,gdyż w początkowej fazie docierania pierścienie są narażone na mocne przegrzewanie,ale skoro już się zdecydowałeś na te wymiana powinieneś włożyć pierścień do poszczególnych cylindrów i zmierzyć szczelinomierzem luz na zamkach powinien nie przekroczyć o,10mm im mniej tym lepiej ale luz musi być.

Gość Paluch_tcw

ale pierscienie mialem wymieniane jakies 50 tys km temu i byly dotarte dobrze. wiec znowu by sie cos z nimi stalo ?

a płyn hipol atfII dobry bedzie ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.