Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest lornik

Silniczek nawiewu środkowego - zacina się?

Recommended Posts

Guest lornik

Witajcie mam 2 pytania:

1.Mam Viki 96, 1.8 16v z klimatronikiem - na wolnych obrotach, działającej klimie słychać gdzieś chyba w środkowym wlocie powietrza do kabiny cichy pomruk silniczka - mam wrażenie że to silnik otwierający dolot do tego środkowego wlotu - słychać go w kółko - w odstępach sekundowych tak jakby nie mógł wykonać swojego zadania - dodam że ten środkowy wlot słabo działa, nie dmucha tak mocno jak boczne - jak można to naprawić?

2.Mam wrażenie że klima czasem wariuje, wiem, że poniżej tam 3 czy 4 stopni sprężarka nie działa i nie chłodzi, ale nawet w temp. 15C na zewnątrz po ustawieniu automatu klimatronika na 19C dmucha ciepłym powietrzem mimo, że w samochodzie jest już za ciepło niż 19. Dopiero zejście do 17 lub LOW daje efekt zimnego powietrza - może uszkodzony jest czujnik wewnętrznej temperatury kabiny - gdzie go znajdę? macie na to jakkiś pomysł?

proszę o pomoc...

Guest lornik

może ktoś pomóc jak sie dostać do tego silniczka od regulacji nawiewu środkowego nad radiem? co trzeba rozebrać?

To od środkowego nawiewu jest osobny silniczek?

Czujnik wewnętrznej temperatury masz w panelu klimatronika pomiędzy przyciskami (taka okrągła krateczka) + czujnik nasłonecznienia na podszybiu.

A może nie ma czynnika w układzie?

Dokładnie, jak zubek pisze. Miałem podobne objawy, takie "cykanie" w okolicach środkowego nawiewu. Recepta - uzupełnienie czynnika. Nabij klimę i powinno wrócić do normy.

Guest lornik

Please login or register to see this quote.

Niestety nie jest to od nabicia - klima jakiś czas temu była nabita i nawet wtedy się to pojawiało, ewidentnie odgłos jest taki jakby jakaś przepustnica, klapka nie mogła się domknąć - i prawie na 99% jestem pewien, że to jedna z nich. przeciez jest tak elektrycznie regulowany strumień powietrza, np. na nogi, na szybe, na wloty...wiec one sie otwieraja i zamykaja, a to tak jakby ten srodkowy sie nei mogl otworzyc lub zamknąc. Mało tego kombinacja wcisniecia plus i minusw na panelu wlasnie sluzy do tego zeby je skalibrowac, czyli zeby komp wiedzial jakie maja polozenie...