Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
kubus1203

zablokowane drzwi

Polecane posty

Witam!

To mój dziewiczy post więc proszę i wyrozumiałość

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Szukałem na forum, ale odpowiedzi jako takiej nie znalazłem otóż mój problem wygląda tak:

jak to w każdej Viki mam problem z centralnym zamkiem, w prawych tylnych drzwiach zamek w ogóle nie działa (wiem, że to mikroprzełącznik), ale mogę go zamykać i otwierać ręcznie, natomiast z drugiej strony (lewej) przez kilka dni było tak, że zamek nie łapał za każdym razem - albo się otwierał, a nie zamykał, albo odwrotnie. Ostatnio zamknął się na AMEN! Rygla nie da się ruszyć nawet ręka! Nie chce się w ogóle otworzyć ani z klucza, ani z pilota, ani ręcznie. Jakieś pomysły jak otworzyć te drzwi?

Vectra B 1.8 16V '97r LPG

Będzie ciężko, miałem identyczny problem i nic nie dało rady, pozostaje Ci rozwiązanie siłowe

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">, udało mi się ściągnąć boczek przy zamkniętych drzwiach następnie młotek i długi duży śrubokręt kilka uderzeń i drzwi otwarte, bardzo szybko się zamek poddaje. Jedynym minusem takiego zabiegu jest konieczność zakupu nowego zamka.

Gość Zbys21

a u mnie po paru dniach samo pusciło. nic nie robiłem

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie sie tak robi z prawym tylem. Masz moze ryglowanie bo u mie zarygluje i nie chce odryglowac ale zamkne pare razy i otworze i w koncu pusci.

Edytowano przez Guma77NAC

Udało mi się rozkręcić i odczepić tapicerkę od środka, trochę popukałem i puścił trochę, ręcznie mogę go otwierać, ale z pilota nie pyka i jak się zamknie z pilota to otworzyć tylko ręcznie od środka mogę. Będę musiał przejrzeć ten zameczek

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zamek pewnie jest ok, to przez mikroprzełącznik kiedy działa pół na pół i my tez otwieramy, czasami jak my otworzymy i jeszcze mikro otwiera to przeskakują plastiki tak, że włąsnie rygla nie można przesunac

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:">

A to chyba nie jest ryglowanie, bo ryglowanie normalne pozwala ruszać rygielkiem, ale nic się nie dzieje. Jak robiłem swoje zamki to tak miałem, i widziałem, że poprzedni właściciel miał sytuacje taką na zamkniętych drzwiach, tak jak Ty, bo rygielek cały poszarpany kombinerkami.

Gość ozi

ja tak miałem po odkreceniu boczka lutownica wytopiłem kwadrat 2cm n2cm i srubokretem otworzyłem

dzieki za info

to znaczy, ze najpierw probowac z mikroprzelacznikami

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> musze kupic kilka sztuk beda na zapas

odezwe sie jak juz kupie i zrobie, prosze nie zamykac tematu!

Witam,w związku z tematem drzwi mam pytanie,bo u mnie to samo z lewymi tylnymi.Jak odczepić tapicerkę drzwi od środka przy zamkniętych drzwiach.Odkręciłem podłokietnik i dalej na siłę wyrwać?????????

I jeszcze jedno jak zdemontować korbkę od szyby???? Pozdrawiam

Edytowano przez Frediks

W pośpiechu nie mogłem znaleźc tej naszej dobrej porady, ale to jest to samo, drzwi tylnie mają tak samo.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

o tym mowiles ?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

ja mam elektrycznie opuszczane szyby takze co do korbki to nie wiem, ale tak:

odkrecasz trzy sruby z podlokietnika: zaslepka na glosniczek, zaslepka (w twoim przypadku) na przyciski do opuszczania szyb i nizej pod taka okragla zaslepka; dalej wyciagasz swiatelko podwadzajac, odpinasz z kostki. Dalej bedzie trudniej, bo sa jeszcze dwie sruby pod kieszenia na samym dole, miedzy progiem a spodem kieszeni, zeby je odkrecic to podnioslem siedzenie i po omacku srubokretem wyczulem srubki i je odkrecilem. Pozniej musisz zdemontowac naroznik po lewej stronie przy szybie, podwadz srubokretem i posiłuj sie z nim troche, ale z wyczuciem, powinienen odskoczyc, ewentualnie wyłamie Ci sie jeden zatrzask. Jak juz bedziesz mial porozkrecane wszystko to czas na zatrzaski z tapicerki, ja zlapalem rekami za dziury po podlokietniku i za kieszen i udalo mi sie "wyrwac" z zatrzaskow (oczywiscie przy podniesionym siedzeniu). Zapomnialem dodac zeby otworzyl szybe najpierw, bo teraz bedziesz musiał z zewnatrz szarpnac troche cala tapicerke do gory i juz powinna byc luzno

Mam nadzieje, ze pomoglem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> U mnie to tak wygladalo, miejsca srub i mocowan mozesz zobaczyc w drugich drzwiach

Enjoy!

Zdemontowac korbkę od rzwi to jest problem nawet przy otwartych drzwiach. Przy zamkniętych nic nie przeszkadza bardziej ale mniej miejsca. Musisz miec zakrzywiony ostry ze szpicemmałutki nożyk i podwadzić zawleczkę i ją wysunąc. Ja terz kiedyś ^&(*)(*%$#$@ jak niemogłem tego wyjąc.

Witam,dalej ciągnę temat,wszystko OK.Drzwi otworzyłem bez uszkodzeń zamka/wysunął się zaczep blokady ze środka zamka który wsiska się prz szybie/ Ale nie działa mi zamykanie i otwieranie z pilota /pozostałe działają/Z kostki w zamku wychodzą przewody i lecą do wiązki.I dalej ???

Pozdrawiam

jeb. nie trzeba nic ciac i walic w drzwi zeby sie otworzyly. zaryglowane drzwi mozna spokojnie otwoorzyc podajac plus i minus w odpowiednie kable. sa przy nogach pasazera. zrobilem to przy zamknietych drzwiach pasazera.

Frediks - sprawdzić przejście między drzwiami a słupkiem (czy nie są przetarte kable), ale najbardziej prawdopodobne - mikroprzełącznik do wymiany...

Ja to przerabiałem na drzwiach z przodu od str. pasażera jak się zaryglowały dodatkowo.

To jeśli jest tak samo w tylnim zamku to wszystko Zgadza, pod warunkiem że przełącznik w zamku jest tylko powiedzmy lekko uszkodzony(wytraty cycek w przełaczniku lub złamany).

Jeśli jest złamana blaszka w przełączniku to nawet jak by się podłaczyło WN to sie nie otworzy.

Studiowałem ten temat u siebie i wiem jak to działa.

Na samym dole opisane do jakich przewodów trzeba podłaczyć + i - .

Niewiem dlaczego mało komu chce się używać szukajki.

Większość tematów juz jest opisana...

Edytowano przez dexter23pl

Witam ja mam troszkę inny problem. Nie wiem jakimi ująć to dokładnie słowami ale spróbuję. Mianowicie tylnie prawe drzwi otwierają się zarówno z pilota jak i ręcznie ale.... ciągnąc zarówno za wewnętrzną jak i zewnętrzną klamkę drzwi nie chcą się otworzyć. Wiem że od wewnątrz się i tak nie otworzą bo jest blokada rodzicielska włączona(mam strasznie nad pobudliwe dziecko

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) ale z zewnętrzną klamką nie miałęm żadnych problemów. Jak naciskam z pilota lub ręcznie manewruję rugielkiem słychać że zamek się otwiera i zamyka po zdjęciu tapicerki nic bardzo nie widać by coś było nie tak. wygląda jakby zatrzask nie chciał puścić. Jakieś rady koledzy?

Witam.A u mnie takiego rodzaju katastrofa że zablokowały się wszystkie drzwi - rygle chodzą ale niczego to nie zmienia klucz w drzwiach nawet nie drgnie jedynie klapę bagażnika udało mi się otworzyć kluczem (kombi) i wszedłem do środka . Jak wciskam przyciski na pilocie to w centralce coś cyka ale nic się nie dzieje Pomocy

Problem rozwiązany . Wyszedłem na głupka - walcząc z drzwiami po prostu je zaryglowałem choć nie wiem jak i kiedy - dlatego pilot nie działał a klucza w zamku nie mogłem przekręcić bo coś się przycięło ale wd40 czyni cuda pryśnięcie do zamka i kluczem otwarte wszystkie drzwi.

Zamarzł Ci zamek

To teraz jedź do sklepu i kup coś porządnego aby przepłukać bębenek bo wd-40 do tego się nie nadaje. Zniszczy Ci wkładkę.

Panowie jeżeli zablokowane są drzwi nie otwiera z kluczyka i z pilota odłączamy prąd (akumulator) otwieramy i po sprawie teraz szukamy czy przetarło kable czy mikro przy zamku

Ręcznie też jak nie puszcza bez młotków śrubokrętów itp 

Żeby odłączyć aku, trzeba otworzyć drzwi, żeby podnieść maskę, więc i tak trzeba kombinować, chyba, że ktoś z uchylona maską jeździ :D ;) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.