Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

jackass20

swiatła przeciwmgielne

Recommended Posts

Witam mam pytanie moja viki nie ma halogenów przednich i chciałbym je zamontować czy ktoś to robił i będzie mógł udzielić informacji?

przyznaj się ile czasu poświęciłeś na wyszukiwanie?

Zubek: milisekunde

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

włacznik swiatel na 2 przyciski

przekaznik K5

bezpiecznik 20A (pozycja 12 w skrzynce)

2 halogeny + 2 wtyczki

zaroweczka do licznika (kontrolka) chyba ze kupisz z kontrolkami we wlaczniku.

jezeli nie masz pociagnietej instalki to wpinasz sie jednym przewodem w zlaczu X2 (niebieskie w nogach kierowcy) w pin 6 (czarny przewod), drugi przewod do masy przykrecasz (w poblizu masz srube). 2zylowy przewod ciagniesz pod halogeny i laczysz je rownolegle.

pamietaj ze trzeba w zderzaku wyciac otwory na halogeny ( z tylu zderzaka jest narysowany obrys jak trzeba ciac).

tematy o tym sa, niepotrzebnie 10 tematow o tym samym bo potem ciezko idzie szukanie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

witam . Od kilku dni szukam opisu jak zamontować instalacje pod halogeny ale wszystko jest opisane ogólnikowo a prosił bym o bardziej dokładny opis , z kad do kad przeciągnąć kable żeby czegoś nie namieszac w elektrycze . Od złącza x2 do kad ciągnąć kable . Dodam że w skrzynce bezpieczników mam błaszki w miejscu bezpiecznika 12 i w miejsce przekaznika 5 również są błaszki ale instalacji nie ma pod zderzakiem . Jeśli można to prosił bym o jakiś w miarę dokładny opis pomijając montaż wlacznika świateł wyżej wymienionego bezpiecznika i przekaznika i lampki w liczniku bo to oczywiste .z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

No to pozatym to zostaje tylko przeciągnięcie przewodów ze złącza X2 poprzez jeden z otworów technologicznych grodzi bezpośrednio do lamp oraz przewodów masowych od lamp do dowolnego punktu masowego.

PS. kojarzy ktoś jakie wkęty (średnica, długość) trzymają halogeny ?

czyli poprostu w złącze x2 chyba w 6 pin wpinam dwa przewody ktore ciągnę jeden do prawego halogenu drogi do lewego i od każdego z halogenow ciągnę po przewodzie do mas i powinno działać , będą świecić obydwa z taka sama intensywnością ? . Halogen chyba jest montowany na trzech śrubach wkrecanych w takie błaszki . Te błaszłg są wyciągane więc myśle że możesz tam wkrecha nawet zwykła śrube 6 z podkładkami i nakretka na klucz 10 i tez będzie trzymać

witam .w koncu udalo sie zamontowac halogeniki i swieca jak talala chociaz nie wiem jak by swiecily gdybym nie zastosowal podpowiedzi jednego z uzytkownikow, mianowicie chodzi o oklejenie samych swiatel srebrna folia aluminiowa dla lepszego odbijania swiatla (ja uzylem kawalkow takiej oslony przeciw slonecznej co sie na kokpit kladzie latem ) bo podobno poliftowe halogeny oryginalnie swieca slabo . montaz tez nie jest jakis bardzo trudny , ja nie mialem instalacji i musialem ja zrobic a lampy udalo mi sie zamontowac bez sciagania calkowitego zderzaka. masa jest pociagnieta od lampy do lampy i przykrecona do mocowania chlodnic, a plus od lampy do lampy i dalej przez linke maski do skrzynki bezpiecznikow pod CZARNY przewod od przekaznika halogenow i dziala jak trzeba , dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam