Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

ravenussss

Wynn's EGR 3 DIESEL

Polecane posty

witam

czy ktoś stosował w VC takie cudo jak - Wynn's EGR 3 DIESEL ??

czy on rzeczywiście czyści kolektor dolotowy, czy to tylko zwykła ściema ?

jak wpływa na wtryski w cdti i filtr cząstek stałych ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

pozdr

raven

Coś mi się nie chcę wierzyć, ze psiknę w EGR i ten cały nagar zniknie bez szczegółowego czyszczenia (kto widzial rozebrany egr to wie ile tam syfu potrafi być) takie moje zdanie, że szkoda kasy na to

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Podzielm zdanie czybit(a)16 , znajomy ostatnio (w benzynie MPI ) czyścił EGR i pomimo lezenia zaworu przez dobe w chemi nie wszystko dało sie wyczyścic a co dopiero psiknięcie srayem ...

Może jak byś tego wynalazka stosował co 1000km od nowości samochodu to być może coś by to dało, ale samochód z przebiegiem kilkudziesięciu tysięcy kilometrów ma w samym kolektorze około 3-5mm nagaru i tylko fizyczne zdemontowanie i wyczyszczenie może dać jakieś efekty.

czyli tak jak myślałem pic na wodę...

pozostaje oddać do kolegi jabolkg'a do regeneracji ( pisałem do Ciebie na priv ale nie dostałem odp.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

pozdr

Chyba dla jaj kupię jedną puszkę i zastosuję na jednym z kolektorów z tym, że na kolektorze otwartym tak żeby faktycznie widzieć co się będzie działo

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

To czekamy na relację

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Panowie za tydzień biorę ślub wiec na razie nie w głowie mi zabawy w eksperymenty, ale co się odwlecze ....

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość artu

No i jak , juz przetestowałeś.

Jestem bardzo ciekawy ...

Napisano (edytowany)

W sumie tego konkretnie środka nie testowałem, ale ostatnio zakupiłem bardzo podobny wynalazek, również wg instrukcji należało zdjąć rurę odpalić silnik i wtrysnąć wynalazka do dolotu. Oczywiście ja miałem kolektor rozebrany więc spryskałem ten gnój, który tam jest bezpośrednio. Efekt taki, że wywaliłem całą puszkę 0,4 litra i gdyby nie to, że przy okazji skrobałem ten syf to pewnie niczego bym nie wyczyścił.

Druga sprawa to instrukcja zastosowania. Konia z rzędem temu, kto zdejmie rurę przy przepustnicy, odpali silnik i uzyska chociażby stabilne wolne obroty o odpaleniu bez dodatkowego wywołania błędów i trybu awaryjnego nawet nie wspomnę. Przecież po zdjęciu tej rury eliminujemy całkowicie działanie przepływomierza, intercoolera i turbiny.

Jeśli zaaplikujemy środek od strony filtra powietrza to znowu pewnie rewelacyjnie umyje nam przepływomierz i intercooler, ale co doleci do samego dolotu ? Raczej wątpię żeby doleciało cokolwiek bo środka jest "aż" 200ml a ma do pokonania jeszcze rozgrzaną turbinę, która zrobi z większości płynu piękny obłok pary.

Generalnie czyszczę kolektory w dieslach można powiedzieć, że hurtowo i uwierzcie mi, że za cholerę nie jestem w stanie doprowadzić do sytuacji, w której czyszczenie tego całego syfu zajmowało by mi kilka minut było lekkie i przyjemne a ja nie musiał bym się wkurzać faktem niedomytych rąk i smrodu wszelkiej chemii przez kolejne kilka dni.

Druga sprawa to stan całych okolic związanych z dolotem, zdarzają się kolektory od których osad trzeba odrywać niemalże przy pomocy młotka i przecinaka a za chwilę biorę kolejny z auta o podobnym przebiegu i w kolektorze tylko lekki tłusty nalot, od razu widać w którym silniku niedomaga turbina albo zawór EGR.

Edytowano przez jabolkg

czyli jak zwykle ściema o cudownych środkach...

dzięki za przetestowanie tego cuda

Czyszczenie tym vynnsem w focusie

Odświeżę kotleta przy okazji...co do produktów WYNN'S to raczej nie spotkałem lepszych przy zachowaniu normalnej ceny....uzywałem ich produktów do czyszczenia wtrysków i pomogło przy kilku autkach....a nawet w jednym znacząco ograniczyło dzwięk wtrysków. Co do tego do EGR to już trzeba sprawdzić,ale jak Jabolkg pisze by w pełni wyczyścić to trzeba rozebrać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Produkt bardzo dobry ale do starszych diesli...absolutnie nie uzywac z dpf'em w sposob pokazany na fimiku.

Srodek dziala - sprawdzalem. Nie cyzsci w 100% ale sporo syfu wymywa.

Jezeli ktos chce 100% efektu to tylko rozebranie i myjka ultradzwiekowa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.