Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Arek 15 ul

skrzynia /sprzeglo

Recommended Posts

Witam witam jestem tu nowy wiec prosze o łagodne traktowanie a wiec mam taki problem jak moja vectra 1.6 16v jest zimna to biegi lubia tak jak by zazebic tzn tak jak by sprzegło nie do konca bylo wcisniete a jak sie rozgrzeje to jest zdecydowanie lepiej czy mozna jakos to poprawic a i jeszcze jedno jak odpalam z wcisnietym sprzeglem to nie moge biegu wrzucic jak puszcze i jeszcze raz je wcisne to jest prawie ok

Guest elektryk27

Czyż by siadał wysprzęglik, sprawdż to.??? :29:

też mi się tak wydaje że może to być wina wysprzęglika

Guest maurycy

Please login or register to see this quote.

może być pomka sprzęgła sprawdź stan płynu hamulcowego albo się zawiesza albo zapowietrzona + to co koledzy piszą

tak tak chłopaki jeszcze dodam ze sprzeglo chyba nie ciagnie a jak zmieniam z1 na 2 i z 2 na 3 to tak jakby sprzeglo nie do konca zebralo i troche chaczy a i dodam ze ostatnio olej dolalem wyregulowalem drazek plyn w zbiorniczku na poziomie jak jest stan to chyba sie nie zapowietrzy a i gdzie jest ta pompka bo wysprzeglnik wiem gdzie jest i juz sam nie wiem co robic czy wymienic kompletne sprzeglo czy jeszcze cos wczesniej poprawic a i jak sprawdzic wysprzeglnik.

Edited by Arek 15 ul

Guest Jarek1986

ja mam podobny problem sprzęgło mi wpada do połowy i pod końcem brało a dzisiaj to wpadło prawie do końca i na pół sprzęgle biegi musiałem zmieniać żeby do domu dojechać czy to wina wysprzeglika czy tarczy sprzęgłowej co radzicie wymienić wysprzęglik czy całe sprzęgło. dodam że jak mi pedał wpadł to nie słyszałem żadnych niepokojących odgłosów

Guest elektryk27

Please login or register to see this quote.

Z tym wpadającym pedałem to wysprzęglik na 80%.???

Ale pompkę warto sprawdzić.!!!

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_excl.png" alt=":excl:">

Edited by elektryk27

no wlasnie a jak ta pompke sprawdzic

Edited by Arek 15 ul

Guest elektryk27

Ciekawe jak sprawdzić serwo czy podaje płyn.???

Może to jest przyczyna.???

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_excl.png" alt=":excl:">

Bardziej bym stawiał na wysprzęglik.!!!

Edited by elektryk27

Guest jimmy

... a ja mam pytanie troszkę w tym temacie.. Chcę zakupić nowe sprzęgło - pełen komplet. Czy on składa się z tarczy + docisk tak jak na tej aukcji:

Please login or register to see this link.

Czy przy wymianie trzeba coś jeszcze dokupić ? Tak żeby było elegancko na nowo wymienione...

Guest Gładzio

Witam.

Widzę że mamy ten sam problem, w twoim przypadku podejrzewam że jest to pompka sprzęgła,ale radziłbym zobaczyć też wysprzęglik.

Korzystając już z tego poruszonego tematu, może i ktoś mi doradzi, Ponieważ w moim przypadku podejrzewam że muszę wymienić wysprzęglik,

gdyż dwa razy do roku siada mi pompka sprzęgłowa, w ciągu dwóch lat wymieniłem już ok 5 pompek sprzęgłowych.Mam nadzieję że ktoś mi pomoże bo jedni mówią że to wysprzęglik, inni że to jakiś wodzik w skrzyni.Dzieki za pomoc.

Witam,

Mam Vectrę B z silnikiem Y20DTH. Ostatnio zaniepokoiły mnie dźwięki pojawiające się podczas ruszania.

Kiedy ruszam powoli puszczając sprzęgło, przez chwilę słychać dziwny dźwięk (jakby tarcza piszczała).

Dodam, że nie zauważyłem ślizgania sprzęgła. Sprzęgło funkcjonuje poprawnie, nie szarpie i nie ciągnie.

Proszę o opinie.