Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość janek4

długo kręci zanim odpali

Polecane posty

Gość janek4

hej mam problem moja vectra długo kreci zanim odpali wymieniłem juz czujnik połozenia wałka ale prblem nadal ten sam długo kreci mam silnik 1,8 16V z gazem i nie wiem co jest. Miałem jeszcze podłaczonego pod komputer i wszystkie błedy zostały usuniete a problem został. Pomóżcie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A na początek cewki świece i przewody kolega sprawdzał?

zobacz gumowe węże w zbiorniku(pod pokrywą), którymi paliwo jest podawane w przewody. Ja miałem tak samo tylko w 1.6 tydzień temu

Gość janek4

tak świece i przewody sprawdzone :0

i dalej to samo?? to sprawdź tak jak wyżej pisałem.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Bo usunięcie błędów nie spowoduje usunięcia przyczyny awarii.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_39.gif" alt=":39:">

Co to za błędy były??

Gość janek4

no jutro sprawdze te węże a możesz mi przybliżyc dokładniej gdzie sa te węże

nie pamietam dokładnie numeru błędu ale zapalała sie kontrolka z rysunkiem silnika mówili mi ze to od sondy ale w momencie gdy przezucił na gaz ta lampka gasła

No to był check engine.

A teraz ci się już nie zapala???

Gość janek4

nie bo był podłączony po komputer dziś rano i zostął bład wykasowany a nadal ciężko odpala

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Mi ciężko odpalał ja się posypał czujnik położenia wału

Gość janek4

nadal mam problem z odpalaniem wymienione wszystkie czujniki a nadal ciezko odpala ale robi to tylko wtedy gdy stoi gdzies około 2 trzech godzin albo jak wróce do domu i rano chce odpalic to tez ciezko kreci a jak juz chodzi to potem nie ma problemu

Sprawdz czy cujnik teperatuey płynu ten podpięty do kompa czy pokazuje prawidłową temperaturę, błędu nie wywali a będzie podawał złą dawkę paliwa i inny kąt wyprzedzenia zapłonu i trzeba się nakręcić. ewentualnie czy jest dobry styk między wtyczką i czujnikiem.

Gość janek4

oki sprawdze a mam jeszcze pytanie bo wyczytałem na forum ze moze byc tez jais problem z immobilaizerem czy moze mi ktos powiedziec jak to sprawdzic

z immobilajzerem raczej mało prawdopodobne, jak siadzie immo to wcale nie zapalisz. Powinienes sprawdzić błędy, na stronie głownej jest porada, wrzuc pozniej numer błedu tutaj. Błąd sondy po przełączeniu na gaz znika bo masz pewnie załozony emulator sondy czyli jakas slaba instalacje. Na gazie tez zapala zle?

Edytowano przez SNOWSURFER

Gość janek4

zapala zawsze na benzynie i zapala ciężko a błedy juz omawialismy i wszystko sprawdzone i jest oki wiec zostaje tylko problem z łaczeniem immobilaizera bo innych pomysłów brak wiec nie wiem jak wiecie jak poprawic łacznosc immobilaizera zeby pomogło to radzcie

witam mam vectre 1.8 16 w gazie i mianowicie mam problem z odpalaniem musze dlugo krecic by odpalila jest roznica gdy dodam gazu w tedy odpala szybciej wymienilem juz oba czujnika walu, walkow, swiece kabe pompke w zbiorniku czujnik tem w silniku, kostke stacyjkii i sonde lamda wczesniej silnik krokowy bo jeszcze warjowaly obroty ale wciaz jest ten sam problem z gory dzieki bo juz pomysly sie koncza czy mogly by wtryski przelewac czy moze wymienic cewke POMOCY

Kolego miałem bardzo podobny problem, u mnie była listwa wtryskowa do wymiany bo któryś wtrysk puszczal i po postoju dłuższym niż 20 min zalewało silnik.

Gdzieś w listwie wtryskowej masz zaworek do sprawdzania ciśnienia. Rano przed odpaleniem wciśnij go jeżeli słabo psiknie to na 100 % to.

Jaka instalacja gazowa? Jak sekwencja to stawiam na podciśnienie z reduktora. Tez miałem z tym problem. Po wymianie membran i kalibracji pali od strzała ile by nie stała.

Może przyczyną być padające pompa paliwa

Najpierw najprostszym sposobem to sprawdź czy to przez gaz czy na samej benzynie też tak jest. Czyli wyjedź cały gaz albo zakręć zawór na butli żeby auto w ogóle nie dostawało gazu i jeździło na samej benzynie. Znacznie ułatwi to znalezienie przyczyny.

witam sprawdzilem juz czy jets tak samo na benzynie po zakreceniu gazu i niestety dalej to samo moszu tylko sprawdzic listwe sprobuje zalatwic sobie jakas uzywna sprawdzona i zobacze jaki bedzie efekt z gory dzieki za rady

Ale wyjeździłeś gaz po zakręceniu butli.??

nie tylko zakrecilem bylo jeszcze w butli cos

ale jezdzilem gdy byla pusta z otwartym to bylo to samo

W przewodzie od butli do reduktora nawet po zakręceniu butli jest gaz . Trzeba go wypalic i dopiero robić testy.

Na pracującym silniku przełączasz na LPG zakręcasz butle i czekasz aż silnik zgaśnie .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.