Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

fantomek

uhhh ale ktoś zakręcił pokrywę filtra paliwa..

Recommended Posts

dziś chciałem wymienic filtr paliwa w Z1.9dth bo troszke podcieka spod pokrywy, poluzowalem srubkę spustową na dole filtra i chcialem odkrecic pokrywe i poniosłem porażkę, jakas mądra głowa tak mocno skręciła pokrywe ze nie drgnęła, takze bez warsztatu sie nie obejdzie zapewne potrzeba bedzie klucz z obejmą, a moze macie jeszcze jaksi patent?

Please login or register to see this quote.

Mi także podcieka spod pokrywy ropa. Filtr wymieniałem w październiku i wygląda na to że mechanik krzywo założył uszczelkę.

Jeżeli chodzi o problemy z odkręceniem to faktycznie były duże. Dopiero 2 silne osoby dały rade po wyjęciu puszki z filtrem.

Najlepszy do odkręcenia jest klucz z obejmą coś w stylu kluczy do filtrów oleju. Ja osobiście wymieniałem filtr raz i poradziłem sobie przy pomocy starego paska rozrządu i łomu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pasek robił za obejmę a łom za ramię, oczywiście operacja możliwa do wykonania tylko na wyciągniętym filtrze, najlepiej wkręcić do w imadło, no i oczywiście wszystko z wyczuciem żeby czegoś nie połamać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A mój mechanik po kilku próbach z kluczami, paskami itd.wziął drewniany klocek, mały młotek i w lewo stuknął z wyczuciem w występ na pokrywie.Oczywiście obudowa w imadle przez szmatę. Bez problemu poszło, czasem najprostsze narzędzia są najlepsze.

Od kilku miesięcy z powodzeniem używam klucza do filtrów paliwa, który skonstruowałem, teraz pojawiła się możliwość wykonania większej ilości takich kluczyków, czy byli by chętni na takie narzędzie ?

przed momentem właśnie męczyłem się z odkręceniem filtra, po wyjęciu go nie udało się, włożyłem go spowrotem do mocowania pod maską i tam dwoma rekami w rękawiczkach po kilku minutach męczenia udało się ją ruszyć. Gdy była luzem wyjęta obudowa nie było szans samemu jej odkręcić, w imadle, którym probowałem złapać nie zmieścił się - brakło szerokości chwytu

i dlatego łatwiej odkręcać korzystając z mocowania obudowy pod maską, odpada konieczność pomocy drugiej osoby. Chyba, że można wyrwać to mocowanie... W moim wypadku się sprawdziło

Edited by matherr

Witam, mam zrobiony przyrząd do mocowania filtra w imadle przez co nIe ściskam obudowy filtra

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Filtr odkręcałem i zakręcałem kluczem z łancuszkiem rowerowym. Potrzebuje klucz z mozliwością kręcenia w osi filtra przez nasdkę i klucz dynamometryczny.

Czy twój klucz się nada ?

pozdrawiam

A ja z innej strony w sobotę zobaczyłem ze podcieka mi filtr paliwa pojechałem do mechanika do dziś było dobrze i znów zaczęło się z niego sączyć może znacie jakiś sposób co by go dobrze uszczelnić ????? I jeszcze jedno pytanko co to jest za złącze które jest na spodzie filtra bo mam na tym złączu ślady ropy.

Edited by arirok

Jeśli podcieka to najprawdopodobniej wina oringa, może źle założony a może przy wymianie filtra nie założyli nowego.

Wtyczka na dole obudowy to podgrzewacz paliwa, nawet nie wiem czy jest wymienny, czy też w komplecie z całą obudową.

Po Oplowskim servisie tez mialem problem z odkreceniem filtra.

Robie servisy w Viki co 20kkm i za kazdym razem wymieniam filtr paliwa co wyklucza zle wlozenie gumowej uszczelki i za kazdym razem po przejechaniu okolo 10kkm zaczyna mi sie pocic przy nakretce po czy zaczyna troszeczke smierdziec w aucie.

Na tej nakrętce filtra dopatrzyłem się że jest tam napisany moment dokręcenia bodajże 30Nm

A rzeczywistość jest taka, że trzeba dopier..ć tyle ile się żeby nie ciekło

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dynamometr trzeba mieć po prostu w łapie, u mnie ostatnio dwa razy dokręcaliśmy w trakcie tej prostej, ale jakże upierdliwej roboty wpadł mi właśnie do głowy pomysł zrobienia klucza.

Witam.

przed montażem posmarowałem uszczelkę ropą a potem dopkręciłem kluczem łańcuszkowym "na czuja" .....

narazie nic się nie poci

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W czasie kręcenia obudowa filtra siedziała bezpiecznie w spec uchwycie a ten wkręcony był w imadło.

Witam

A może ktoś posiada z klubowiczów w Warszawie taki Zaciskowy klucz obudowy filtra paliwa ?