Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest pzuberek

Zamulony silnik po czyszczeniu zaworu EGR

Recommended Posts

Guest pzuberek

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Moja Viki to dwunastolatek z silnikiem 1,6 X16XEL. Niedawno zaczęła przechodzić samą siebie. Najpierw urwany gwint napinacza paska rozrządu przez co pasek powędrował kilka ząbków dalej i cała głowica do remontu. Potem brak ładowania akumulatora – walnięty regulator (a tak dla informacji – zawsze zerknijcie czy przy przekręceniu kluczyka zapala się wam kontrolka ładowania – przy zepsutym regulatorze w ogóle się nie zapala i akumulator pada w trasie po przejechaniu ok. 50 kilometrów). Jak tylko wyjechałem z warsztatu po wymianie regulatora zapaliła się kontrolka check engine. Na kompie pokazało błąd EGR kod 1405. I tutaj kolejne schody. Po wyczyszczeniu zaworu w zakładzie elektrycznym odebrałem samochodzik i zdziwienie – kompletny brak mocy na niskich obrotach!! Przy włączonej klimie, to muszę wejść na bardzo wysokie obroty, żeby silnik w ogóle nie zgasł podczas ruszania. Na drugim biegu to samo, albo wysokie obroty albo staje. Wchodzenie na wyższe obroty przychodzi mu z wielkim bólem. Sprawa była już szeroko opisywana, ale jak widziałem najczęściej było to związane z zapchanym EGR-em a nie dopiero co wyczyszczonym.

Poradzcie co mam robić. Wróciłem do elektryka i sprawdziliśmy wszystko co tylko można było na kompie – żadnych błędów, wszystkie odczyty w normie, nie pali się kontrolka check!

Z góry dzięki

Dlatego wolę naprawiać wszystko sam przynajmniej wiem czy dobrze zrobiłem , coś mi się wydaję że jeśli dobrze wyczyścili EGR to masz go do wymiany.

te objawy nie są związane z EGR

Guest pzuberek

Dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi. Czyli jak rozumiem czeka mnie wymiana po kolei świec, listwy zasilającej i niewiadomo czego jeszcze aż do wyeliminowania problemu?