Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mkrzempek

Klima- regeneracja

Polecane posty

Gość mkrzempek

Witam ponownie,

moją Viki kupiłem z pustą klimą. Niestety do dnia dzisiejszego kasa nie puszcza, żeby ją napełnić- wiem, że jest to ważne, jeśli chodzi o jej sprawność, ale sami wiecie- zawsze znajdą się ważniejsze wydatki. Z tego co wiem, to środek chłodzący zszedł, ponieważ są przetarte gdzieś rurki aluminiowe. Moje pytanie brzmi, jeżeli rurki wymienię (ewentualnie pospawam) jakie jest prawdopodobieństwo, że klima będzie działać sprawnie? No bo im dłużej pusta tym ponoć dla niej gorzej... Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo większej roboty z tym, to co mnie czeka? Jakie są orientacyjne koszty?

Dziękuję za odpowiedź.

trzeba z tą klimą podjechac do fachowca - koszt zależy od rodzaju uszkodzeń

tak jak zubek mówi !

ale najpierw obejżyj te węże - jak widac gołym okiem, że są wadliwe to zabieraj się za wymiane (ale z jajem - bo to musi byc mocno szczelne)

później jedziesz do szpenia od klimy, on ci robi próżnię w układzie -1 atmosfery (a podczas pracy klimy układ ma do 15 atmosfer cisnienie) i czeka, jeśli nic się nie zmieniło w ciśnieniu to nabija czynnik i klima ma dzialac...

tak jest w teorii

pojechalem ze swoja vectrą, sprawdzil szczelnosc bylo ok, napelnil olejem sprężarke, pozniej nabil czynnik pięknie chłodzilo

ale 1 dzień

na drugi dzień cos jeepło i czynnik poszedł w pierony

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

pojechalem do niego sprawdil - nieszczelna sprężarka

kupilem inną używke, zamonjtowałem, sprawdził, napełnił - działało 2 dni........ znowu strzelilo ...... ręki mi opadli i brakło kasy na kolejne remonty klimy

może ktoś mądry poda namiar na tanią firme od regeneracji sprężarki klimy ??

Edytowano przez Domlo

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

w sumie to nie wiem czy jestem mądry ani czy te firmy są tanie ale taki temat był na forum

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

zubek - wg mnie jesteś jak najbardziej mądry !

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> nie oburzaj się, że napisałem "ktoś mądry" bo widziałem wiele namiarów na regenerujących, ale ceny np. 700 mnie powalają............ właśnie przekopałem kilkanaście tematów o sprężarce i jej regeneracji i w sumie doszedłem do wniosku, że najlepiej robić to gdzieś w okolicy - tzn regenerować, zakladać i nabijać w jednym zakladzie - w razie niepowodzenia mam blisko do reklamowania... ominie mnie wtedy kolejny demontaż, koszta wysyłek (dwóch), pozniej montaż i nabijanie ......... zgadza się ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.