Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość danielos31

KLOCKI TARCZE ŁOŻYSKA TYŁ

Polecane posty

Gość danielos31

Wiatam Koledzy mam pare pytan wiem że na forum było od groma mowy o hamulcach i klockach ale chodzi mi o inną sprawe. Chciałbym wymienić klocki wraz z tarczami w mojej viki 1.6 benzyna 91r. tarcze NIE są wentylowane. Jak to zrobić? Natowiast nastepny problem jest to wymiana łożysk w kołach z tyłu. Prosił bym bardzo o wytłumaczenie jakich narzędzi bede potrzebował do wymiany klocków z tarczami i łozysk. Był bym bardzo wdzięczny za odpowiedzi z waszej strony. poniewasz jężdząc po mechanikach to jedzni rządaja 350zł za wymiane tarcz z klockami i łożyskami z tyłu a inni dochodzą nawet do 450 zł. o ile sie oriętuje to jest to proste do zrobienia tylko potrzebne są do tego odpowiedznie narzedzia i odpowiednia wiedza . narzędzia posiadam ale wiedzy na ten temat niestety nie. jeszcze raz prosze o pomoc. Gdybyście wstawili jakieś foto jak wymienić krok po kroku był bym bardzo wdzięczny. z góry dziekuje.

Danielos Gdańsk :29:

Gość Dzwiedz19

tarcze to żaden problem zdejmujesz koło odkręcasz zacisk od mocowania (dwie śruby na torx ) zdejmujesz zacisk a na tarczy będzie jeszcze taka mała śrubka na krzyżaka ją też odkręcasz i zdejmujesz tarcze.

wymiana kloców też banał stare zdejmujesz bez użycia żadnych narzędzi rękoma cofasz tłoczek (ja do tego używałem dużego ścisku stolarskiego ) zakładasz nowe klocki i wszystko powinno działac nie zapomnij sobie przy okazji wyczyścic zacisków tylko na uszczelke na cylinderku uważaj

co do łożysk nigdy samemu tego nie robiłem.

Gość danielos31

dzięki koledo natomiast łożyska pozostaja nie wyjaśnione mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie?

Gość Dzwiedz19

a nie lepiej kupic piaste z łożyskiem odkręcasz cztery śruby i po krzyku ja tak robiłem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

ceny za piaste z łożyskiem SKF nie są tragiczne

Łożyska to też banał i nie kupuj tych piast ze stałymi łożyskami bo są drogie w porównaniu do samych łożysk.

Ściągasz tarczę i twoim oczom ukazują się dwa łożyska stożkowe. wybijasz je lub ściągasz gdy zostanie na oście. Potem zabierasz się za bieżnie które są zamocowane w tarczy, wyciągasz je na ich miejsce wsadzasz nowe wszystko traktujesz smarem do łożysk, skręcasz wszystko śrubą na max po czy delikatnie popuszczasz śrubę dosłownie o parę stopni by łożysko mogło sobie pracować.

Kupisz nowe łożyska, zobaczysz ściągniętą tarcze i już będziesz wiedział OCB.

Edytowano przez Blesso

Gość Dzwiedz19

danielos31 chce wymienic łożyska na tylnej osi

A o czym ja niby pisze kolego

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">...o wymianie łożysk w pralce frani

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Blesso

Gość Dzwiedz19

ja mam z tyłu bębny i nigdy nie rozbierałem piast do wymiany łożysk a zdarzyło mi sie to tylko raz i mam nadzieje ze więcej nie będe musiał ich wymieniac

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> kupiłem dwie piasty z łożyskami SKF i po bólu żadnych problemów

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> a kolega ma na pewno tarczo bębny na tylnej osi??

Gość danielos31

witam koledzy ponownie miałem kiedys vectre 2.5 turbo gt i tam były też tarcze natomiast mam teraz zwykłą waniulke 1.6 benzymke i tam z tyłu mam bębny nie tarcze tak jak z przodu i dokłanie to chodzi mi o wymiane łożysk z tyłu a tych bębnach jak to zrobić?

Gość Dzwiedz19

witam kolege ale o ile sie orientuje to nie było viki 2,5 turbo gt

Gość Krzysztof_18

Witam. Podepnę się pod ten temat aby nie zakładać nowego wątku i zaśmiecać forum.

Mam do Was pytanie posiadam viki 1,6i GL (C16NZ) i planuje wymianę łożysk przód i tył. Brat ma możliwość załatwienia mi nowych łożysk z firmy za free więc chciałem z tego skorzystać jednak potrzebuje on numery łożysk bo bez tego nie wie jakie

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> I tutaj pytanie do Was czy mógłby mi ktoś podać numery łożysk idących do tej viki na przód i tył ?? Sam bym zdemontował stare łożyska i sprawdził lecz to trochę czasu zajmuje i zabiera mi auto a to niestety nie do pomyślenia bo auto służy mi do pracy

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę Was o pomoc.

Gość Dzwiedz19

wymiary łożyska przedniego.

Szerokość [mm]: 37

Średnica wewnętrzna [mm]: 34

Średnica zewnętrzna [mm]: 66

a tu masz link o wymianie łożysk na tylnej osi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez Dzwiedz19

Zapomniałem dodać że mój opis dotyczy tarczo-bębnów. @Krzysztof_18 który rok twojej viki ??

Gość Krzysztof_18

Dzwiedz19 wielkie dzięki !! Tak więc przód mam z głowy a jak z tyłem ?? Z tyłu łożyska są tej samej wielkości ?? Bo w linku, który podałeś niestety nie widzę wymiarów tylnych łożysk ;(

Tak więc jutro bądź wtorek biorę się za wymianę

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> A dzisiaj zauważyłem kolejny problem ;/ urwana końcówka drążka stabilizatora od strony kierowcy więc przy okazji wymiany łożysk wymienię i to

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Moja viki to 91r

Edytowano przez Krzysztof_18

Gość Dzwiedz19

ni jestem pewny tych wymiarów ale tu jest coś o tym wspomniane

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Gość Krzysztof_18

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

No nie wiem też bo to wymiary to tigry ;/ No trudno może pójdę do sklepu zapytam. Ale dzięki za pomoc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.