Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

tomo12

Naprawa TID-a / MID-a

Polecane posty

97

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Witam

w wypadku oderwanej taśmy proponuję użyć do naprawy taśmy firmy 3M 9703 jest to taśma podwójnie klejąca, przewodząca prąd w osi Z

Witam u mnie jest problem tego typu, gdy na zewnątrz jest temp. na + to wszystko świeci ok, lecz jak spadnie poniżej zera to TID pokazuje pojedyńcze pixele ale po kilku sekundach gdy żarówki go trochę podgrzeją wszystko wraca do normy . Ktoś wie czym to jest spowodowane ?

tak Rozebrać i dokładnie wyczyścić poprawić luty

Witam szanownych forumowiczów mam pytanie czy ktoś użył już w praktyce taśmy anizotropowej 3M do naprawy wyświetlacza w MID ?

Miała być lekarstwem na całe zło ale po przeglądnięciu internetu między innymi forum audi wygląda na to że to tylko "siła reklamy" i w praktycznym zastosowaniu przy naszych starych taśmach i złączach nie sprawdza się.

Odgrzewam kotlet, bo może się przyda. Nie wiem, czy jeszcze są zapaleńcy/koneserzy, którym chce się takie rzeczy robić i mają ambicję, żeby robić to samemu.

Też dla desperatów, którzy uszkodzili swoje taśmy.

Na znanym portalu aukcyjnym, ale też u Pana Chińczyka są taśmy do naprawy wyświetlacza Omega B, C lub Zafira.

Pasują one do TIDa ze złączem 26 pin (z resztą kto otwierał TIDa, to będzie widział, czy mu pasuje, czy nie).

Ja kombinowałem z taśmami anizotropowymi i tego typu wynalazkami i nic z tego.

Kupiłem taką jak powyżej, podmieniłem i czuję się jak bym miał nowego TIDa.

Jak by ktoś szedł tą drogą, to proponuję przed usunięciem starej taśmy dobrze obejrzeć i zrobić sobie zdjęcie, jak była ona przyklejona zarówno do płytki jak i LCD.

Ja tego nie zrobiłem, musiałem potem zgadywać, ale się udało. Szczególnie od strony LCD trzeba popatrzeć "pod kątem", żeby widzieć gdzie są styki przewodzące.

Druga rada jest taka - taśma, inaczej niż w oryginale, nie jest od strony płytki rozdzielona na cztery części, za to ma wyrysowane jakieś prostokąty.

I to jest istotne, żeby się nie napalić i nie próbować przyklejać jak leci - trzeba najpierw wyciąć te prostokąty (tam będą wchodzić potem blaszki od klawiszy) a najlepiej wyciąć do końca - żeby od strony płytki mieć rozdzielone cztery fragmenty taśmy. Trzeba to jedynie zrobić bardzo ostrożnie, żeby nie uszkodzić ścieżek. Takie rozdzielenie potem umożliwi lepsze przymierzenie ścieżek do styków na płytce.

Do tego wszystkiego polecam zaopatrzyć się w lupę.

Po przyłożeniu tasmy do płytki, czy LCD, warto sprawdzić lupą, czy ścieżki taśmy leżą idealnie na ścieżkach LCD/płytki i czy nie ma jakiegoś przesunięcia w bok albo ukosem. Jak nie - trzeba taśmę ostrożnie dokleić - docisnąć/przejechać parę razy jakimś zaokrąglonym, nieostrym ale dość twardym narzędziem (ja np. użyłem tylnej części długopisu).

W cała impreza kosztowała mnie z 30pln z przesyłką.

Przy okazji, jak ktoś tego nie robił, warto wymienić żarówki, żeby potem drugi raz nie rozbierać tego wszystkiego za głupie 3pln.

Może się rozpisałem i brzmi groźnie, ale myślę, że każdy jest w stanie to wykonać przy odrobinie uwagi. Efekt naprawdę świetny.

Naprawdę dużo więcej roboty jest z wyciągnięciem TIDa niż z jego naprawą.

Zapytam prosto z mostu i prosiłbym o wytłumaczenie jak najprościej (jak dziecku

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Przesyłam poniżej zdjęcie mojego wyświetlacza. Czy jest możliwość jego regeneracji? Czy konieczna jest wymiana?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Nadaje sie do regeneracji na allegro jest gosc ktory sie tym zajmuje taki jak Twoj cena 99zl i daje 6miesiecy gwarancji:-) jak wpiszesz na allegro w szukajce regeneracja wyswietlacza vectra b to znajdziesz:-) prosciej sie nie da :-D

Ps

Masz tutaj link:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowano przez stafikk

dzięki tomo.Naprawiłem tą właśnie metodą i ku mojemu zdziwieniu wszystko działa jak należy.Proszę o więcej takich ciekawych metod naprawy naszych viktorii.dziękuję.

Zabiorę i Ja się za.tą robotę zobaczymy co.wyjdzie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wybaczcie za odkop ale niestety jestem zielony i nadal nie ogarniam gdzie to trzeba ponakuwać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Na czwartym zdjęciu przypatrz się, kolega trzyma ostre narzędzie w miejscu nakuwania. Ja właśnie jestem w trakcie, tylko przylutuje i sprawdzam

Witam. Mam takie pytanie czy ktos w okolicy toruń-włocławek posiada techa i mogl by m aktywowac wyswietlacz tid (rds)? prosze o kontakt.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170128/8c71153e14e31817be7553aa2ee8071e.jpg&key=2c2cb0ec27370b0ca6f4ee4fe5d1bdbed702a05275b07bab523e812bdf7f28aa" alt="8c71153e14e31817be7553aa2ee8071e.jpg">

Witam

Kupilem niedawno vici b

Z uszkodzonym wyswietlaczem.

Mozna to naprawic jakos???

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

witam. ja probowalem i mi sie nie udalo.... bylem zmuszony kupic na allegro za 50pln.

Tylko pytanko ja posiadam rocznik 95 koncowke z października i teraz pytanie bym nie musiał kupować dwa razy jest przedzielony wyswietlacz na dwie czesci ta dolna caly czas jest czarna i jak gdybam nie jest wgl uzywana do niczego.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170128/08f705dae7ff833e2e7e8519f3a5e713.jpg&key=4bcd1fe7b5cebb61ff325aea4d4585ad1e3081be8bbea1cb93fc5cfb59c0d3a2" alt="08f705dae7ff833e2e7e8519f3a5e713.jpg">

Na allegro jest gosc ktory regeneruje wyswietlacze do naszych VB za w sumie nie duze pieniadzde i daje pol roku gwarancji ja juz dwa ekrany u niego naprawialem i dzialaja git😉 druga sprawa Ty masz Tid ta biedna wersje tylko z data temp i godzina dolna strona jest pusta, w zaleznosci od wtyczki mozesz zmienic na MID-a ale to od razu bedziesz musial zmienic manetke od wycieraczek zeby miec w niej przyciski😉

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Noo wersja bida az piszczy korbotronik brak klimy tylko świeża bryza nagrzewnicy.

Hmm a jak ten drugi podepne razem z manetka do niego to wszystko bedzie dzialalo jak nalezy czy jeszcze cos modzic bedzie trzeba

Moze byc roznie w mojej 1.8 dzialalo wszystko tylko na poczatku musialem przelaczyc 6bledow z poprzedniego samochodu z ktorego pochodzil komputer☺ pamietaj zeby najpierw spr jaki kolor masz wtyczki bo jest szary albo zolty Ty masz na99.9 zolta ale spr tak czy inaczej😉

I najwazniejsze zobacz czy w ogole masz wtyczke pod manetke taka mala kwadratowa tuz obok tej glownej od manetki bo jak jej nie masz to nie masz instalacji zrobionej i nie bedzie Ci dzialac😊

Napisano (edytowany)

Witam mam pytanie vectra b lift 1999r.zmienilem wyświetlacz z tid na mid i manetke kierunków co jeszcze zrobić zeby działało? Mam taka kostke mala ale do podpiecia pod kierunki nie pod wycieraczki do czego to do wyświetlacza? Ok juz wiem to tempomat tzn ze nie mam kostki do wyświetlacza a raczej sterowania nim zeby cos wyświetlał?  Mozna chociaz temperature na nim ustawić na stałe?  Pomoze ktos czy juz nikt tu nie zagląda?

Edytowano przez ara35l

To nie można dorobić przewodów do manetki?

Może prędzej ktoś by napisał gdybyś odezwał się w temacie wymiany tida na mida a nie naprawy. Tu jest forum i nie ma obowiązkowych dyżurów

A jak dorobić?  Można przenieść mój post do odpowiedniego działu?

Poszukaj w odpowiednim temacie. Powinno być

Napisano (edytowany)

Witam,

Odkopię temat - mam wyświetlacz uszkodzony jak większość osób tutaj. Jakkolwiek uszkodzone mam tylko dwie linie (zdjęcie - celowo zrobione pod kątem, żeby lepiej było widać problemowe linie). Po rozebraniu poprawiałem wszystkie styki, ponakłuwałem, podociskałem, popodkładałem taśmę - i nic, bez zmian. Dociskania nie pomogły ani od strony wyświetlacza jak ani od płytki drukowanej. Cała taśma przylega dość dobrze na całej szerokości, nigdzie się nie odkleja itp. - ani od wyświetlacza ani od płytki. Podejrzewam pęknięcie taśmy ale i to też próbowałem sprawdzić dość dokładnie lupą - nie widziałem uszkodzeń.

Pytania zatem mam następujące:

1. Czy ktoś wie, które dokładnie linie taśmy odpowiadają za te dwie nieświecące linie? Wiedząc w którym miejscu szukać braku styku byłoby mu dużo łatwiej - nie mam odwagi odklejać bardzo dobrze przyklejonej (i w 99% działającej) taśmy.

2. Czy komuś zdarzyło się, że problem NIE leżał w taśmie i jej połączeniach? Chodzi mi np. o problem z elektroniką (przepalenie portu procesora, zimne luty), lub z samym szklanym elementem wyświetlacza? Problem u mnie wystąpił jakiś rok temu i od tego czasu ani się nie pogorszyło ani się nie polepszyło - od zawsze jest tak samo, niezależnie od temperatury - brak dwóch poziomych linii w dolnej części wyświetlacza.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez GrzegorzWo

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...