Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

jakintos

Dobranie amortyzatorów na tyl do kombi.

Polecane posty

Witam.

Nie wiem od czego zacząć kupno amortyzatorów do mojego DTI kombi.

Wszystkie objawy wskazują na amorki, huśtanie, skrzypienie, ściąganie na nierównościach, poza tym mechanik podpowiedział mi jakiś czas temu że siada mi jeden amortyzator.

Mam kilka pytań.

Czy na starych amortyzatorach powinny być jakieś oznaczenia?

Jeśli nie ma lub są wytarte to jak dobrać tak aby pasowały?

Czy kombi nie powinno mieć trochę twardszych amortyzatorów?

Jaką markę amortyzatorów wybrać tak aby były dobre ale nie przepłacać?

Pozdrawiam

na amortyzatorach powinno byc oznaczenie (naklejona kartka jest dośc zywotna bo ostatnio patrzyłem u siebie i jest czytelna). Na kartce powinien być numer katalogowy, literowe oznaczenie identyfikacyjne (dwie litery), producet itp. W oryginale u mnie jest sachs.

Dobór powinien uwzgędniać rodzaj zawieszenia (np. sports, ids+), nadwozie, silnik, VIN (rocznik). Najlepiej odczytać z naklejki bo jest sporo odmian w katalogu.

Kolego zubek73 dzięki, udało mi się wcisnąć komórkę i zrobić zdjęcie, u mnie nie ma symbolu dwuliterowego ale dużo innych.

Wygląda to tak:

84 49 04 000662

SACHS

315000331

13 105 133

GM Y7

Jestem zakłopotany :43: bo nie znalazłem na razie amortyzatora który by miał któryś z tych numerów, numery były podobne.

Również szukałem po numerze nadwozia 41043137.

W internecie znalazłem inne parametry SACHS np. ET36/13x156 ale nie wiem czy to jest to.

Również nie wiem co oznacza "zawieszenie z wyposażeniem na trudne warunki drogowe" lub "zawieszenie standartowe dla wzrastającego ciężaru ładunku". Czy mogę to założyć w moim kombi?

Chcę też dodać że zawieszenie mam normalne bez bajerów takich jak sport itp.

Ogólnie dość bogate oznaczenia i wybór jest w przednich amortyzatorach.

Czy ktoś zna jakiś sklep z bogatymi oznaczeniami amortyzatorów?

Pozdrawiam

Tego numeru nie mogę namierzyć ale po identyfikatorze GMY7 i koncówce VIN wygląda na to że są to:

(GM93177872) (4 36 308) AMORTYZATOR, ZESP. (Z CZĘŚCIAMI MONTAŻOWYMI) (IDENT Y7) (OPRÓCZ

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

to chyba powinny być: 300 066

edit - przy okazji dobra rada żeby przed zakupem z allegro sprawdzić numery w katalogu - sprawdziłem kilka i masakra (np do zwyjkłych nadwozi zalecają amorki od sporta, do kombi od GTSa, itp.) a potam na forum pojawiają się wpisy, że po wymianie na nowe coś znosi, trzeszczy itp.

Edytowano przez zubek73

Witam. Mnie też czeka wymiana amorków tylnych i tu pytanie do kolegi zubek73, czy ten numer katalogowy (300 064-firmy Sachs)znaleziony przez mechanika pasowałby do mojej Vikuli o nr.VIN WOLOZCF6848023088. Na starych amorkach jest naklejona karteczka z numerami 24 469 051 GM i 315 000 531 Sachs.Będę wdzięczny za odpowiedź.

Jak już wymieniacie to poszukajcie lepiej odpowiedników z KYB bo ja u mnie w VC zmieniałem amorki z tyłu rok temu na sachsa i w tej chwili sa do wywalenia. Nie wiem może trafiłem na wadliwe egzemplarze ale już nie raz słyszałem ze KYB jest lepszy od sachsa

a ja mam taki problem ze wymienilem tylnie amortyzatory jakis miesiac temu na kayaba i jak sa jakies dziurki/dziury to odzywa mi sie cos z tylu,taki jakby dobijanie.Teoretycznie mam swoja teze,ale chcialbym sie od was dowiedziec czy macie podobne objawy,bo moze to nie bedzie zwiazane z amortyzatorami?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Masz obniżone podwozie sportowe a sachsy o tym numerze co podajesz są od zawieszenia standardowego.

Do sportowego wg katalogu idą 300 067

Tych oznaczeń numerowych nie mogę namierzyć w katalogu GM ale to chyba nie ma znaczenia

Sachs pisz, że 300 067 są odpowiednikiem 24469951 a Ty podałeś numer 24469051 - może pomyliłeś się w przepisywaniu albo oni się pomylili.

W każdym razie odpowiednie będą 300 067 (edit: ale cholera wie czemu nie VIN nie mieści się w zakresie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez zubek73

Witam ponownie.

Trochę polukałem po różnych sklepach i rzeczywiście nie którzy proponują bardziej do kombi amortyzator o oznaczeniu 300 066 taj jak proponuje kolega zubek73.

Tylko że jest to jakaś wzmocniona :36: wersja dla "pakietu na złe warunki drogowe".

I nie wiem, czy trzeba mieć takie specjalne zawieszenie, czy po prostu bez takiego pakietu mozna założyć takie amortyzatory i będzie okey.

Inna sprawa jak rozpoznać w samochodzie że się ma pakiet na złe warunki drogowe?

Również istnieje amortyzator o oznaczeniu 300 064 i takich samych wymiarach ET36/13x156 ale jest to chyba wersja "słabsza".

Ogólnie jestem lekko zakręcony

/emoticons/default_joopi.gif" alt=":joopi:"> bo nie wiem co mam na 100% wybrać.

Pozdrawiam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam ponownie.

Idąc za radą kolegi zubek73 zamówiłem ponad miesiąc temu amortyzatory Sachsa 300 066.

Wymieniłem je sam, trzeba jedynie podnieść nie co wyżej samochód, dobrze zaopatrzyć się w rurkę na klucz.

Nie wiem czy to coś dało ale dzień wcześniej popryskałem również WD-40.

Na razie jest dobrze, nic nie skrzypi, nie rzuca itp. Samochód nie co się podniósł, widzę różnicę w lusterkach bocznych ale to chyba normalne.

Pozdrawiam

Mam problem ze znalezieniem amrtyzatorow sportowych do Vectry c kombi.W oplu sa ale dosc drogo.Czy znajduje sie ktos na forum z podobnym tematem.Czy ktos wie i zamiennikach ktore by pasowaly.Z Vinu i numeru amortyzatoro nie mozna dojsc do tego.

Edytowano przez zubek73
łączę - używaj wyszyukiwarki i korzystaj z istniejących tematów / zubek

Podaj VIN + jeszcze najlepiej zczytaj oznaczenie literowe (dwie duże litery) z naklejki na amorkach. Bez tego to możemy postrzelać.

WITAM moj vin toWOLOZCF3561009636 a numary starych amorkow Najlepiej napisze wszystkie bo niewiem sam kture to sa -SACHS 84 4904 001 538 315000331 13 208 061 a oznaczenie literowo to BL pisze terz na nich GAS Pressure POZDRAWIAM

|A propo numerow amorkow troche ciasno napisalem pisze od nowa SACHS 84 4904 001 538 lub 315000331 lub 13 208 061 a oznaczenie literowe to BL

BL to:

GM93187202/ kat 4 36 373 KOMBI F35 AMORTYZATOR, ZESP. (Z CZĘŚCIAMI MONTAŻOWYMI) (IDENT BL) (WYJĄWSZY PODWOZIE SPORTS) (UŻYWANE Z OBNIŻONYM PODWOZIEM SPORTS) (WYJĄWSZY PAKIET NA ZŁE DROGI) (OPRÓCZ IDS+) (NIE STOSOWANE ZE ZWIĘKSZONYM OBCIĄŻENIEM)

U sachsa brak odpowiedników dla tego numeru. Najbliżej będzie chyba:

SACHS 300 067

Amortyzator

Super Touring ◦Strona zabudowy : os tylna

◦dla pojazdów z zawieszeniem sportowym, dla pojazdów z zawieszeniem obniżonym

do nr. podw. : 41026274 - ale to mi nie pasuje (nie wiem czy jest jakaś różnica)

z kolei KYB w katalogu nie wyróżnia sportowego zawieszenia ...

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Odswieze temat.Szukam amortyzatorow przod i tyl.Oznaczenia na tylnych to SACHS 844904000667, 315000331, 13 105 137, Y9

Oznaczenie na przednich SACHS 824903554597, 461022360, 13 118 712, DF

VIN-W0L0ZCF6848060830

Po tych oznaczeniach nie moge znalezc nic w katalogu.Czy ktos moze pomoc?

przód ->

tył ->

Do manualnej skrzyni biegow tez?Czy po tych numerach mozna znalezc amory Sachs?Moja Vicki to Vauxhall.

Kolego, wszystko się zgadza

Do określenia odpowiednich nr kat. amortyzatorów posłużyłem się kodami które podałeś, tj.

• DF -> przód

• Y9 -> tył

można było od razu w wyszukiwarkę wrzucić:

google "katalog sachs online"

i wychodzi (dla sachsa i boge):

dla 844904000667

OE numbers ZF SACHS 84 4904 000 667 SACHS 300 063 Shock Absorber Super Touring

lub

OE numbers ZF SACHS 84 4904 000 667 BOGE 36-C56-0 Shock Absorber automatic

dla 824903554597

OE numbers ZF SACHS 82 4903 554 597 SACHS 290 221

substituted by: 312 604 Shock Absorber Super Touring

OE numbers ZF SACHS 82 4903 554 597 SACHS 312 604 Shock Absorber Super Touring

OE numbers ZF SACHS 82 4903 554 597 BOGE 32-H53-A

substituted by: 32-N57-A Shock Absorber automatic

OE numbers ZF SACHS 82 4903 554 597 BOGE 32-N57-A Shock Absorber automatic

posprawdzaj jeszcze na spokojnie bo wrzuciłem na szybkiego

przy innych firmach powinno być podobnie - mozna też dobrać pod względem auta z katalogów firm

Edytowano przez zubek73

Witam.

Chce zmienić amortyzatory SACHS z przodu oraz z tyłu. Na tył już kupiłem SACHS 300 066 ,ale na przód nie wiem które. Mój win to:

W0L0ZCF3561105987

Z naklejki przedniego amortyzatora spisałem:

82 4903 001 023

461022360

13 214 337

CZ

Prawdopodobnie mam sportowe i obniżone zawieszenie.

Dzięki za pomoc

Twoje amory fabryczne to

93186873 / 3 44 451 AMORTYZATOR, ZESP., PRZEDNI, LEWY(-A, -E) (IDENT CZ) (OPRÓCZ IDS+) C 61000001-71012522

93186874 / 3 44 452 AMORTYZATOR, ZESP., PRZEDNI, PRAWY(-A, -E) (IDENT DZ) (OPRÓCZ IDS+) C 61000001-71012522

masz zawieszenie obniżone

jak dla mnie to bedzie sachs 310 254 albo 312 609 / 312 610

ale sprawdź w katalogu

Edytowano przez zubek73

Dzięki. Na tył założyłem SACHS 300 066, które są do sportowego zawieszenia. A do sprotowego obniżonego sa SACHS 300 067.

Czy mogą być te 300 066?

Jeździ się normalnie. Brak stuków i innych dziwnych zachowań. Tył się nie podniósł. Mechanik twierdził że różnica w długości była ok 5 - 10mm.

Czy powinienem się obawiać że wcześniej sie zużyją?

Witam. Planuje zakup tylnych amorków do mojej VC Kombi, czy ktoś pomoże rozkodować jakie mam zawieszenie i jaki typ dobrać mój vin WOLOZCF3581112319. Nr z amortyzatora jeszcze nie sprawdzałem, bo nie było dostępu do kanału. Pozdrawiam.

nie masz obnizonego zwieszenia

z sachsa

wychodzi 300 066

Żeby nie zakładać już nowego tematu.Czy ktoś usztywniał i obniżał vectrę kombi po lifcie 1.9 150 koni z tyłem samopoziomującym?.Jaki zestaw można zamontować

I co oznacza zawieszenie sportowe w kombi?

Byłem w ASO i według nich bez problemu mogę przewalić sprężyny i amorki z kombi sport lub inne obniżane.Trzeba tylko uważać na tylni czujnik poziomowania i komputer może wyrzucać błąd jeśli tył będzie załadowany i będzie różnica poziomów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.