Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest ozi

wymiana regulatora i mostka w delco

Recommended Posts

Guest ozi

WYMIANA REGULATORA I MOSTKA PROSTOWNICZEGO ALTERNATOR DELCO

Please login or register to see this link.

Zaczynamy od demontażu puszki filtra powietrza i całego dolotu do przepustnicy

Demontujemy drążek reakcyjny wraz z łapa klucz 17mm

Demontujemy koło i odkręcamy osłonę 3 śruby od dołu i jedna z przodu 8mm

Luzujemy pasek klinowy napinaczem klucz 15mm i obracamy w kierunku ruchów wskazówek zegara

Odkręcamy alternator i uchwyty alternatora śruby torxE12 i odkręcamy dolny uchwyt E15 jeżeli nie można wyjąć śruby co mocuje alternator do uchwytu ja nie mogłem jej wysunąć była włożona od strony rozrządu, odkręcamy kable od alternatora 8mm,13mm i wyciągamy go góra

Po odkręceniu obudowy torxE5 odkręcamy szczotki E5 i ściągamy do góry są połączone na wsuwkę z regulatorem potem odkręcamy regulator i mostek E5 śruba izolowana przykręca regulator i mostek żeby potem nie zamienić z inną ,odlutowujemy mostek od uzwojeń dużą lutownica (transformatorowa nie dała rady)

nastawiamy na mierniku na mierzeniu diod i każda ma mieć ok 550 OM i przewodzić w jednym kierunku potem składamy wszystko w odwrotnej kolejności odpalamy samochód i mierzymy napięcie ma mieć ok 14,5V życzę powodzenia i mam nadzieje że komuś to pomogło

Edited by JarekS

Bardzo ładna porada, spróbuj wpisać teks a zdjęcia wrzucać za pomocą jakiegoś serwera foto, jeżeli jednak nie bardzo masz pojęcie to ewentualnie podrzuć mi jpg oraz opis wygeneruje kod i Ci odeśle abyś mógł wstawić. Ewentualny adres mailowy na prv.

Pozdrawiam

Jarek

Super porada, wlasnie sie bede zabierał za wymiane mostka, plusik leci do autora tej porady.

Edited by Dan_LDZ

Też popieram ze bardzo fajna porada i przydatna

Ja od siebie dodam, że przed wymianą regulatora trzeba zdjagnozować przyczynę jego padnięcia.

Często jest nią zwarcie w uzwojeniu wzbudzania.

Jeżeli chodzi o diody, warto je w ciemno bez sprawdzania wymienić. Kosztują grosze.

Please login or register to see this quote.

Ale to wtedy ladowania by nie bylo chyba? Bo u mnie napiecie jest 14.2, a mimo to kontrolka ladowania sie zarzy, ostatnio nawet zaczela pulsowac podczas jazdy wydaje mi sie ze winien moze byc mostek (jedna z diod)

Siemka.. padły mi szczotki w alternatorze VB 16DTV 101KM 98r. ... kupiłem zamiennik polecany przez sprzedającego za 29pln D.. coś tam ... i udało mi się ją wymienić bez demontażu alternatora..

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> 2 godzinki roboty... ale robiłem to dwa razy pierwszy i ostatni raz... szczupłe dłonie to podstawa... Houdini to pikuś przy tym...

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale jak by co idzie to wymienić...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">))

Please login or register to see this quote.

A ja chcialbym zapytac czy w x16xel tak samo sie demontuje altka czy jest jakas roznica?