Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość uhacz103

Skrzypi tylne zawieszenie

Polecane posty

Gość uhacz103

Witam wszystkich na forum

Jestem posiadaczem vectry c gts, i ostatnio strasznie zaczeło cos mi skrzypieć w tylnym zawieszeniu, do tego stopnia że nawet przy wysiadaniu coś trzeszczy jak "w starym tapczanie" nie wspominając jak się jedzie wolno po nierównej drodze to jest MASAKRA. miał ktoś może takie objawy?? z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Zacznijcie od sprawdzenia klapy bagaznika....

A dokladniej czy ma lekki luz pociagajac go do gory gdy jest zamkniety. U mnie mial leciutki luz i tak halasowal podczas jazdy, jakby mialy z tylu sprezyny sie rozleciec.... Ja w swoim przypadku troche glebiej wsadzilem fasolke w ktora wchodzi zamek od klapy bagaznika i teraz klapa nie ma zadnego luzu i wg nie halasuje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

pzdr

Edytowano przez Danii_16V

@uhacz103 - skoro skrzypi nawet przy wysiadaniu z auta to masz ułatwione zadanie bo łatwiej się dosłuchać skąd dochodzi. Jedź na kanał, nurkuj pod auto i słuchaj, albo wpuść tam kogoś bardziej "osłuchanego". Pierwsze podejrzenie to gumy stabilizatora.

@kijek - nie dubluj wpisów (załozyłeś własny temat przecież)

Edytowano przez zubek73

A skrzypi napewno zawieszenie? u mnie swego czasu skrzypiały dzwi , silikon w sprayu do uszczelek (dzwi) wyciszył problem :29: . Może klapa bagażnika robi ci psikusa? A najlepiej zrobic jak napisał Zubek, skoro dzwiek jest nawet przy wsiadaniu to napewno wychwycisz przyczyne.

Gość uhacz103

Dzięki za odpowiedz, byłem dziś u znajomego mechanika i stwierdził że są to górne tuleje "banana" na wtorek umówiłem się na wymianę, zobaczymy czy prawidłowa diagnoza.

pozdrawiam

tuleje raczej nie trzeszczą tylko stukają na wybojach ale skoro mechanik stwierdził...

pocztaj temat:

tuleje tez skrzypia . u mnie tez piszczal tyl nawet na postoju jak bujalem autem . to byla tuleja w bananie i nie bylo luzu. banan ok.250zl

u mniw po wymianie calego zawieszenia tylu dalej skrzypialo a co sie okazalo ze to klapa poprawilem te dwa dystanse na bokach a dokladnie zmiejszylem o jeden zabek i jak reka odjal

u mnie też jest taki dźwięk jak u kolegi uhacz103 ale zakładam, że to guma stabilizatora się wyrobiła i pewnie jest do wymiany. banany wymienione miałem w lipcu zeszłego roku

Gość riddick

ja w swojej wymieniłem banany gumy stabilizatora łączniki i dalej skrzypi i na 1000% nie jest to klapa już nawet zacząłem jeździć żony astrą

bo wstyd wyjechać taką wersalką co zajadę do mechanika to chcą wymieniać to co wymienił inny mechanik tydzień wcześniej paranoja normalnie już mam dość tego zawieszenia może ktoś zna przyczynę chętnie go wysłucham

Gość uhacz103

Wymienili tuleje pływające w bananach i jest wszystko ok, tuleja 50zł + wymiana 50zł. za strone

dzięki za info pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

tak se postrzelam - może pierścienie tłumiące na końcówkach sprężyn trzeba obejrzeć albo mocowania tłumika.... bo co tam jeszcze może skrzypieć z tyłu...

skrzypia gumy stabilizatora 3 razy zmienialem te gumy bo jak zalozylem nowe to szalu mozna bylo dostac zakupilem rozmiar mniejsze i nie nasmarowalem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> tragedia rozkrecilem i nasmarowalem trzeszczalo troche mniej pojezdzilem i nie moglem wytrzymac tego trzeszczenia rozkrecilem jeszcze raz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i nasmarowalem stere gumy i wlasnie zalozylem stare i jezdze na starych czasami cos zaskrzypi ale to nie tak jak skrzypialo na nowych smarowalem smarem grafitowym nie wiem moze to nie odpowiedni smar

Witam wszystkich

W mojej viki takie skrzypienie pojawiło się po zimie, tak jak kolega napisał nawet na postoju.Poradziłem sobie przemywając tuleje wahacza tylnego, po 3 krotnym przepłukaniu wd-40 ucichło. Możliwe, że dostała się tam woda z solą? No jakby nie było bez kosztów cała operacja zajęła 3 minutyyyy. i narazie jest OK.

Gość marekken

U mnie również zaczęło skrzypieć jak się zrobiło cieplej i bardziej sucho .Najpierw po prawej stronie później po lewej.Chcieliśmy znaleźć przyczynę na słuch :dwie opcje albo tuleja gumowa stabilizatora lub tuleja banana.Skoro nie wiadomo co spryskałem wszystkie tuleje wd 40 nie pogorszyło sie a nawet polepszyło .skrzypienie jakby mniejsze ale czasami sie pojawia .Narazie nic nie wymieniam jade do ASO w przyszłym tygodniu na przegląd zobaczymy co mi powiedzą.

Umnie skrzypiała górna tuleja wahacza luzów brak więc proponuję strzykawka z igłą t trochę oleju i wpuscić w tuleję u mnie pomogło już rok nie skrzypi

W mojej również skrzypiało - wymieniłem wahacze i po sprawie.

Skrzypiało, piszczało, że aż wstyd...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość rafsmol

Możecie dokładniej opisać, jak to wyregulować? Czy chodzi o te ddwie czarne gumy wkręcane w klapie bagażnika? Czy o te dwie śruby przy mocowaniu klapy bagażnika? Jakie fasolki?

Napisano (edytowany)

No niestety. Na bananach mam są już luzy i jeży wyeliminować skrzypienie też będe musiał wymienić tuleje, tym bardziej, że pojawiają sie stuki. Problemem jest jednak ścągącz, by wycisnąć tuleję. Wszyscy wyciągają wahacz i wyciskają na prasie. Może ktoś zna jakiś warsztat w Szczecinie, gdzie za jakieś przyzwoite pieniądze robią takie rzeczy. pozdrawiam

________

edit:

poszukaj na forum oddziału zach-pom / zubek

Edytowano przez zubek73

Gość adameo2
Napisano (edytowany)

Witam

To może i ja się podłączę pod temat...

Moja vectra też skrzypi jak...

Z tyłu wymieniałem w październiku tuleje pływające, w lutym tego roku tylnie amorki i stabilizatory i ustawiałem zbierzność tyl i przod.

I na dodatek że teraz zaczęła skrzypieć.... to wogóle nie trzyma się drogi.... skrzypi na dołach lub jak poprostu z tyłu nią bujam.

Na nowych amorkach na stacji wykazało mi 70% więc zamówiłem też nowe sprężyny, będą na jutro rano.

Ale nadal strach bo jak wpadam w poprzeczne nierówności na drodze to auto normalnie sie odrywa od ziemi, a w zakretach tył zarzuca...

Edytowano przez adameo2

Jeśli chodzi o skrzypienie to prawdopodobnie jest to na tuleji górnej wahacz (banan) wszelkie smarowania środkami wd-40 i podobnymi przynoszą efekty ale na krótko! ja u siebie wymieniłem już gómy drążka reak. łączniki, a teraz czas na wahacze. W Szczecinie najlepsza cena na wymiane w sici serwisowej AUTO ABC 60ZŁ za szt. .

co powiecie o zamiennikach

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

masz cały temat o bananach:

po co jeszcze tu ciągnąć?

Gość sumin99
Napisano (edytowany)

Witam

mam pytanie bo skrzypi mi cos podczas jazdy po dołach i na postoju tez jak bujam samochod w tylnym zawieszeniu z lewej strony mam Vectre B 96 hatchback czy wie ktos co to moze byc?? i jak to naprawic ?

jak masz vectrę B to pisz w dziale vectra B a nie vectra C
Edytowano przez zubek73

ja pomyślę z tym silikonem, ale już powoli mnie diabli biorą a dopiero z 20km zrobiłem vectrą, obecnie wybebeszyłem cały tył i teraz pytanie gdzie najczęściej trzeszczy coś z tyłu, to może zacznę na jakieś gumowe dystanse składać całość. Auto tej klasy powinno być kategorycznie cichutkie.

U mnie bylo podobnie na postoju pobujalem autem z oywarym bagaznikien. I przes przypadek tyrplem tlumik to on skrzypial😀

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.