Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
KOWALszefu

Dziewne stukanie/klekotanie w silniku

Polecane posty

Kto pomoże mi mniej więcej zdiagnozować problem dziwnego klekotania w moim silniku?

Prawie rok temu miałem robiony remont silnika, po remoncie (planowanie głowicy, wymiana i dotarcie zaworów, pierścienie na tłokach i panewki, do tego uszczelki) silnik był praktycznie niesłyszalny na zewnątrz auta, no jak nowy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale po ok. pół roku od remontu (czyli pół roku temu), dały o sobie znać popychacze hydrauliczne (tzw. szklanki). Postanowiłem wszystkie wymienić. I tak też się stało, znów nastała cisza.

Od około 3 m-cy zauważyłem jednak dziwne klekotanie, które z tygodnia na tydzień staje się coraz bardziej uciążliwe i denerwujące. Na zimnym to wali jak cholera, na ciepłym dużo ciszej, ale i tak słychać.

Nie wiem co to może być, biorąc pod uwagę wszystkie zabiegi jakie wykonywałem przy silniku.

Może ktoś z was miał podobny problem i potrafi mi pomóc? Bo po prostu nie lubię jak coś w aucie jest nie tak, ma być idealnie... i cicho

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nagrałem filmik komórką dla zobrazowania całej sytuacji (na pierwszym jakość dźwięku odbiega od rzeczywistości, na drugim lepiej słychać):

1.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

2.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Gość #Adiii#

W swojej vb mam tak samo... niby mechanik powiedział że to może byc pompa wody..

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kurcze no pompy wody nie wymieniałem akurat :/ Tylko czy ona wydawała by aż taki odgłos?

Gość #Adiii#

ciężko powiedziec.. może któreś z tych śmigiełek sie wyłamało i tak klekocze.. sam musze się z tym pobawic :/

Tez tak mam w swoim 1,8 to stukaja popychacze  to jest poprostu TTTM

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

No kurde ale były wymieniane... tak szybko by się wyrobiły?

Tak jakby coś o coś uderzało.

A jestes w stanie zlokalizować w którym miejscu tak klekota?

Zdejmij obudowę rozrządu.

Hej. Mam u siebie taki sam klekot. Jak kupywalem cicho chodzila a potem sie zaczela glosniejsza praca. U mnie tak jakby gdzies po stronie pasazera slychac klekot jak ustac obok kola. Chociaz i niby z pokrywy zaworow. Ciezko zlokalizowac klekotanie.

pozdrawiam

ja stawialbym jednak na popychacze. Moze mechanik spieprzyl robote i teraz wychodzi. jak masz mozliwosc podjedz do niego z reklamacja. i tak jak kolega Michuu napisal Ten Typ Tak Ma. Zycze powodzenia z Viki:) bo Viki jak sie pieprzy to konkretnie i kazdy przypadek jest inny.....

Gość Mayer

To na bank nie jest pompa wody. Moja hałasowała strasznie ale to zupełnie inny dzwięk.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.