Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mareczek

wymiana pompy paliwa benzyna

Polecane posty

Gość mareczek

Witam!

Po ostatniej wymianie u mechanika pompa paliwa wytrzymała jedynie 9 mies. Będę reklamował

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:"> Wczoraj wymieniłem samodzielnie pompę paliwa. Auto działa, pompa pracuje cicho :41:

Napotkałem następujące problemy (brak opisu na forum):

1. Jakiego rodzaju wężyk (i gdzie go kupić) jest w zbiorniku- ten od pokrywy do pompy i jakiej ma być długości. Wężyk paliwowy Gates jest za gruby- wygina się i pęka, co było też przyczyną problemów po wizycie u mechanika. Zapiąłem go teraz na bardzo krótko ale poprzedni i tak pękał. Nie wiem jak było oryginalnie. Wydaje się, że na zdjęciach z wymiany wężyk jest inny i długi. A może trzeba założyć jakąś przejściówkę. Jak sobie z tym poradzić?

2. Jak wsadzić uszczelkę pod pokrywę? Stara, tak jak w było to postach nie pasuje- jest za duża (puchnie). Czy nową przecisnąć od góry? Ale wtedy się rozciągnie. Czy dołem? Ale wtedy trzeba rozpiąć ponownie wszystkie wężyki i kable. A na wężyku powrotnym jest jakieś "ustrojstwo" i boję się tego demontować. A może można położyć pod dekiel silikon?

Proszę o pomoc i własne doświadczenia z wymiany pompy. Z góry dziękuję.

Miałem podobny problem szczególnie z ta gumką by domknąc zbiornik....gotowałem ją itp,itd......aż zasilikonowałem to wszystko szczelnie a gumka w bagazniku jezdzi....paliwo nie wycieka..tylko bedzie problem z otworzeniem ponownym ^_^pisał mi ktoś na forum że ma taką gumke i za 15 mi sprzeda.....wolałem silikon

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość mareczek

Czyli silikon może być. Tylko jaki? Trochę obawiam się, że pod wpływem par benzyny może sparcieć i posypie się do środka. Czym to grozi to wiadomo.

A co z wężykiem?

Tak na przyszłość to przy wkładaniu, uszczelkę dobrze smarujemy np: olejem i wejdzie na pewno, bo bez tego ni hu hu nie wejdzie łatwo. Wężyk paliwowy w środku ma 8mm długość około 25cm żeby przy wyciąganiu wieka nie trzeba było odkęcać wężyka żeby widać było pompę.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez mar111

Gość mareczek

A ten wężyk to kupić w ASO? Czy mają to jakoś znormalizowane, czy trzeba na metry w zwykłym sklepie? Wsadziłem wężyk paliwowy Gates. Chyba też ma średnicę 8 mm ale mam wrażenie, że ma za grube ścianki i dlatego się załamuje, a nie dlatego, że jest za krótki. Na początku uciąłem max. 10-15 cm i potem skróciłem do ok. 5 cm żeby się nie złamywał. Co zrobić?

A co z odkręceniem wężyka powrotnego? Nie uszkodzi się to łączenie z pokrywą?

W sklepie motoryzacyjnym mają te węże ale słabej jakości w ASO na pewno jest orginał i myślę że nie kosztuje majątku więc może warto kupić. Jak jest w miare giętki to można go zostawić więcej tak jak pisałem, można zostawić tak jak masz (5cm) ale zawsze żeby się dostać do pompy trzeba będzie go ściągać bo jest za krótki. Z powrotnym jest ciężka sprawa z podejściem bo opaska jest pod poziomem benzyny nawet na prawie pustym baku, a każdy wie jak ciężko sciąga się te orginalne opaski... lepiej po zdjęciu dać nową na śrubkę. Nic nie powinno się uszkodzić, tylko uważaj żeby nie wywołać czymś iskry bo to może się tragicznie skończyć.

Gość mareczek

Ok. Czyli wężyk kupię też w ASO. Natomiast jeśli chodzi o powrotny wężyk to chodzi Ci chyba o zdjęcie opaski na dnie baku. Prawdę mówiąc to nie wiem gdzie on się tam kończy. Zauważyłem, że go ściągałeś przy deklu od zbiornika, bo masz tam nieorginalne opaski (na śrubę). I właśnie też tak chcę zrobić, bo jakoś muszę założyć nową uszczelkę. Chodzi mi o to, że na wężu, przy deklu jest "coś" na śrubki, nie wiem co to, a boję się to uszkodzić. U Ciebie tego nie widziałem na zdjęciu.

Gość mareczek

W ASO uszczelka kosztuje 11 pln, wąż jest ale na zamówienie i kosztuje ponad 50 pln.

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> Uszczelkę wziąłem ale wąż uważam, że jest za drogi i dlatego dopasuję ten co mam, tylko spróbuję dać dłuższy. Jak zrobię to napiszę jak mi poszło, może się komuś przyda. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Witam !!!

Też miałem problemy z pompą. Zakupiłem nową bo stara mi padła ...i pochodziła jakieś pół

roku bo zaczeła głośno chodzić - słychać ją przy ściszonym radiu. Mam drugą w zapasie i przymierzam się do wymiany. Przy poprzedniej operacji miałem kłopot ze ściąganiem oryginalnych opasek. Ale że pracuję na budowie to spróbowałem normalnie "cęgami zbrojarskimi". Rewelacja !!! Sciąganie i zakładanie opasek bez problemu. Zakupiłem cęgi,tylko trochę mniejsze i bez problemu podchodzę do wyjęcia pompy ze zbiornika. Polecam te narzędzie!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.