Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
chicken1983

podnieść Vicy

Polecane posty

witam wszystkich

pytanie do was takie jak w temacie.

otóż mój problem jest taki że przy przejeżdzaniu przez progi zwalniające lub podobne rzeczy szoruję o nie podłogą. czytałem że przód mozna podnieść zakładając sprężyny od V6 lub od diesla ale co zrobić z tyłem?? czy sprężyny od kombi podniosły by zawieszenie??

czy ewentualnie kupno fabrycznych nowych sprężyn może by pomogła- autko z 96r więc może sprężyny już osiadły

proszę o jakieś propozycje

Chicken, to dziwne ze szorujesz na serii. Vectra jest raczej wysoka. Czym konkretnie szorujesz?

szoruje podłużnicami jak przednie koła zjadą z "przeszkody". Nie jest to za każdym razem ale zdarza się często. tył jest oki

cos wysokie te progi masz

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> albo kola malutkie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> nie powinno chaczyc podwoziem. seria jest dosc wysoka. jakbys mial irmiego -40 to bys mogl szorowac.

Masz seryjna zawieche? Dobre opony? Ja mam spora glebe, a raczej nie szoruje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

wydaje mi się że mam serie a i kółka takie jak powinny być. jak będzie teraz jakiś spot to porównam moje autko z jakimś innym i zobaczymy czy jest duża różnica.

mimo to nadal się zastanawiam jak można by tył troszkę do góry podnieść

Za szybko jeździsz

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> przez garby. Napisz jakie masz felgi. Druga sprawa sprawdź przednie sprężyny , jak były pęknięte u mnie to przód siedział niż w serii.

Edytowano przez Banana

Sposobow jest duzo, ale lepiej zadzialac tam gdzie jest problem. Jesli springi sa zuzyte - dac nowe (lub nowsze). Podobnie z amorkami. Jak opony niewlasciwe - to wlasciwe. Pamietaj, ze np. opona moze wplywac +/- 8mm na wysokosc bo tyle ma profil

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja swoja Viki kombi podniosłem w bardzo łatwy i tani sposób. Mianowicie postanowiłem kupic gumy usztywniajace i wstawiłem je w spręzyny. Auto odrazu sie podniosło co zauwazyłem po oponach i nadkolach. Wczesniej sie rownały a teraz jest jakies 2 cm przeswitu miedzy kołem a nadkolem. Auto sie usztywniło i poprawiła sie jazda w zakrętach, bo d*** sie juz tak nie przechyla. Kosztowało mnie to zaledwie 12zł

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Rzeczywiscie super pomysl

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Tani, latwy... szkoda tylko ze malo bezpieczny. Zakladajac gumy zmieniasz charakterystyke pracy sprezyn narazajac je na szybsze zuzywanie, a nawet pekniecie. Zakladam, ze Twoje sprezyny nowe nie sa, wiec pewnie material i tak jest juz zmeczony. Takimi tanimi, latwymi sposobami ryzykujesz bezpieczenstwo swoje, Twoich pasazerow i innych uczestnikow ruchu.

Metoda "na usztywniacze" pasuje do kategori obnizania auta przez skracanie sprezyn. Strach o tym czytac.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kolego to jest przeciwdziałanie dorażne, nie na stałe. Tak jak napisałem wyzej, założenie tych gum spowodowało iz pokonywanie nawet ostrych łuków przy 80km/h jest teraz bardziej łatwe niz przedtem. Auto wczesniej po koleinach bujało sie i to wyrażnie, a teraz spokój. Nie zakładam jeszcze nowych springów poniewaz czesto przewozę cieżkie rzeczy i zaraz bym je i tak wytłukł.

Co do bezpieczenstwa jazdy jak dla mnie nie odczuwam zadnych zmian negatywnych, powodujacych zagrozenie na drodze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.