Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Tulio2024

X18XE zapalił, obroty spadły, zgasł i już nie zapalił

Polecane posty

Gość Tulio2024

Witam. Z prośbą o wyjaśnienie przyczyny czemu auto po zimnej nocy zapala mi na 500 obrotów i dopiero potem wchodzi na "prawidłowe" obroty, zwracałem się już nie raz i poradzono mi co i jak. Prawdopodobna przyczyna to uszkodzony czujnik temperatury powietrza, cieczy lub położenia przepustnicy. Jednak owych czujników jeszcze nie wymieniłem i tak jeździłem dalej. Aż do dziś. Rano zapalam, zapalił akurat tak jak nie raz to bywa, czyli po rozruchu obroty spadły na 500, i myślę sobie nie będę Ci gazował, poradzisz sobie. (bo na te spadające po rozruchu obroty pomagało lekkie przytrzymanie gazu). A tu niespodzianka. Auto zgasło a ponowne uruchomienie nie dawało rezultatu. Silnik kręcił i nic, prawie tak jakby paliwa nie dostawał. Ale prawie dlatego, że tak nieco ciężej. Co mnie jeszcze zdziwiło, to że przy kolejnych próbach rozruchu nie słyszałem chyba "aktywującej się"pompy paliwa. Czy to pompa padła?

Zwracam się o pomoc, co teraz zrobić, gdzie szukać przyczyny?

Przy kolejnej próbie rozruchu pompy nie słychać - to normalne.

Co padło? - truno wyczuć z tego opisu.

Gość Tulio2024

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Aha to mnie uspokoiłeś ... Podejrzewam że ma to coś wspólnego z tym dziwnym zapalaniem, które miałem od dłuższego czasu. Czyli zapalam, pali od 1 strzała nagle obroty spadają do 500 i aby je podnieść musiałem trochę przytrzymać pedał gazu, wtedy wchodził na te 1200. Nie zawsze się tak działo i jakoś dało się żyć z tym problemem, więc jeździłem. Jeśli to nie pompa paliwa to może krokowiec umarł. Przyjdę po robocie to spróbuję sczytać błędy, może jakieś są i odłączę krokowca. Wątpię aby tak poważnie wpłynęła na silnik usterka któregoś z czujników, chyba że wałków rozrządu, ale nie było wcześniej żadnych znanych symptomów. Kiedyś tylko padał czujnik wału korbowego ale go wymieniłem.

gazu nie masz?

może jakaś rurka spadła - obejrzyj okolice przepustnicy i dolot powietrza

Gość Tulio2024

Nie gazu nie mam. Ok przyjrzę się dolotowi.

Nowe wieści. Auto zapaliło ale dopiero jak mu od początku przekręcenia kluczyka pomagałem gazem. Wtedy jakby zaczął dostawać paliwo i wystartował. Jeśli chodzi o hałasowanie pompy paliwa, jest ok, tak jak kolega wyżej pisał. Natomiast skoro silnik pracuje poprawnie więc to nie pompa paliwa, paliwo potem normalnie jest podawane. Myślę czy to nie ten zawór co rzekomo utrzymuje paliwo aby nie cofnęło się do baku. Sądzicie że to może być ten zawór czy coś jeszcze innego? Jak wymienia się taki zawór, ot tak zwyczajnie?

PS. Wszelkie rurki i przewody wydają się być w porządku.

Auto stało 2 dni u mechanika i odpaliło bez zastrzeżeń, podłączone było do kompa nic nie wykazało. Także póki co sprawa pozostanie niewyjaśniona. Dzięki za pomoc i sugestie.

Edytowano przez Tulio2024

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.