Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość power22

Zgasł po przełączeniu na LPG

Polecane posty

Gość power22

Witam. Widzę, że nikt nie pisał o tym.

Więc tak. Wsiadam dzisiaj do auta, odpalam na Pb, przejeżdżam ok.1km i jak się przełączył na LPG momentalnie zgasł. Odpalam znowu na Pb a tu nic. Kręci i kręci ale silnik nie mógł odpalić. Około 6-7 razy próbowałem go odpalić, jakby świece się zalały. Odpaliłem po jakimś czasie, przejechałem znowu ok. 1km i przełączyłem na gaz i ok. Filtry, świece wymienione, ostatnio byłem na ustawieniu mapy, listwa przeczyszczona. Czasem jak go pocisnę na trasie i dojadę do domu, chwile auto pochodzi na luzie i samo zgaśnie. Nie mam pojęcia co to może być.

Bez podlaczenia do komputera ciezko powiedziec co to, choc obstawial bym wtryskiwacze ktore sie nie domykaja i w momencie przelaczenia na gaz zalewa swiece, tymbardziej ze piszesz ze po butowaniu silnik gasnie.

Gość power22

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

może źle napisałem ale stało się to narazie dwa razy w ciągu roku.

Tak się zastanawiałem i może to, że gasł przy odpalaniu na zimnym silniku to wina wtryskiwaczy?? Może paliwa nie dostawał i nie potrafił odpalić. Dopiero po ok. 3-5 min. było ok (zależy jakie mrozy były)

czy ktoś jeszcze ma jakieś pomysły??

Edytowano przez power22

Byl gdzies temat gasnieciu na zimnym jednym pomogla wymiana polowy silnika az w cos trafili, ja uporczywie trzymam sie teorii o zle zestrojonej LPG ktora rozjezdza komp benzynowy i z tad problemy z odpaleniem na zimnym silniku mialem tak kiedys w X20EV i wina byla wlasnie ze strony LPG po ustawieniu jak nalezt bylo po problemie. Mozesz sam sprawdzic choc to nie pokaze wszyskiego w momencie przelaczania LPG-PB i PB-LPG silnik nie powinien nawet zadrzec przejscie powinno byc niezauwazalne.

Gość Przemo21

Jak na mój gust rano zalewa ci gazownią, parownik niewyrabia

Ile kilosów masz zrobione na tym parowniku i jakiej firmy masz parownik?

Tomasetto Alaska?

Gość power22

Przejechałem niecałe 60tyś. Na pewno Tomasetto ale czy jest jeszcze jakaś nazwa dodatkowa nie wiem.

Teraz od trzech dni jest ok., co nie zmienia faktu, że i tak jakaś przyczyna jest, Podpięcie do kompa może coś wykaże. 48zł niedużo. zobaczymy

Napisz jaką masz tą instalację w samochodzie, bo jakoś nie zauważyłem takiej informacji. Może to trochę naświetli znającym się barrdziej na LPG.

Pozdrawiam

Gość power22

STAG 300. Ja podejrzewam wtryski benzynowe. Jak pisałem, na zimnym na Pb lekko przerywa jak powoli dodaje gazu, jakby nie dostawał odpowiedniej ilości paliwa. Jak przycisnę to wtedy idzie równo.

Zanim niepotrzebnie wymienisz polowe samochodu pojezdzij troche na samym paliwie jezeli bedziesz mial to samo to szukaj przyczyny w samochodzie, poki co obstawiam na gowniano ustawiona instalke i rozjechane adaptacje ECU.

Gość power22

Podjadę jeszcze do gości, którzy się znają na tym (30km ode mnie). kolega powiedział że mogę mieć walnięty emulator.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.