Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
mitbol

Problem z zamkiem

Polecane posty

Mam taki problem: tylne drzwi (za kierowcą) nie otwierają się od wewnątrz, od zewnątrz normalnie, jak przekręcę kluczyk w drzwiach kierowcy zamek centralny normalnie się zamyka i otwiera. Zdjąłem poszycie drzwi myśląc, że to pewnie cięgno z klamki spadło, ale jednak to nie to

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Cięgno jest zaczepione za klamkę i idzie aż do zamka i teraz nie wiem co to może być i jak temu zaradzić. Jakieś sugestie ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

jak klamką z zewnątrz otwierasz a w wewnątrz nie to masz załączoną blokadę otwierania drzwi w wewnątrz

przechwytywanieb.jpg

Edytowano przez SEMPIK

Dzięki! To było to, że też na to nie wpadłem. Cóż samochód mam od tygodnia i dopiero go poznaje

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jeszcze raz dzięki.

Czyli ta blokada to jednak dobra jest :41:

Edytowano przez SEMPIK
nie cytujemy obrazków

masz od tygodnia

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja mam 2 lata i teraz się o tym dowiedziałem

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

To tak samo jak ten plastikowy kołek na klapce od wlewu paliwa

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">. Za każdym razem jak tankowałem spoglądałem na ten kołeczek, aż w końcu dorwałem instrukcję obsługi, a tam czarno na białym napisane do czego to służy

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">. Panowie od Opla pomyśleli prawie o wszystkim

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">.

To mogłeś już napisać do czego służy

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Właśnie chodzi żeby wzbudzić ciekawość

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">. A tak poważnie do odkręcania wentyli

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Kontynuując temat i niestety problemy, w drugich tylnych drzwiach nie działa mi centralny tzn. czasem działa, a czasem nie z przewagą niedziałania. Chcę wymienić mikroprzełącznik tylko czy to będzie to skoro raz działa, a raz nie czy jak mikro padł to w ogóle nie powinien łapać zamek ?

Zacznij od sprawdzenia kabli, ale mikroprzełącznik też może mieć takie objawy... U mnie tak było że działał raz na kilka jazd.

Okej, to czekam na mikroprzełączniki. Wymienię, posprawdzam wszystko co będę w stanie sprawdzić i dam znać.

99% mikroprzełączniki to są. A co do kołeczka na wlewie to sprytny jest, w drodze pomoze na zakrecone mocno wentyle, pod warunkiem, że mamy oryginały lub z takimi samymi cieciami

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Była to wina mikroprzełącznika. Męczyłem się z tym nitem ale w końcu wytopiłem lutownicą dziurę i się udało.

Dzięki za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Gość matek d(^^)b

Heh ja z kolei mam taki problem że tylne drzwi za kierowcą wogóle nie dadzą się otworzyć (czy to z zewnątrz czy z wewnątrz). Centralny zamek działa, rygiel blokujący też się nie zacina. Wina chyba tkwi w samym zamku. Macie jakieś porady żeby dostać się do tego zamku w sytuacji kiedy drzwi są zamknięte?????????? Powiem tylko że przy zamkniętych drzwiach niema za bardzo dojścią do śrub dolnych mocujących poszycie drzwi. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki albo porady osób które miały taki sam problem.

Witaj. Najprawdopodobniej masz zaryglowane drzwi i sie nie idryglowaly z pilota. mialem tak z drzwiami pasazera. niby wszystko dziala ale jak sie zarygluja to sie juz nie da odryglowac. musisz podac napiecie na kable ktore ida w kostce przy nogach pasazera. poszukam jakie to kable i napisze. musisz tam dac na przemian + i - . kable te odpowiadaja za ryglowanie zamków. pozniej musisz ten zamek sciagnac i przeczyscic albo wymienic mikroprzelaczniki koszt ok 3zl za sztuke w sklepie elektronicznym czyli wyjdzie cie 6 zeta naprawa. u mnie wystarczylo wyczyscic styki silniczka.

oczywiscie sprawdz jeszcze czy czasami kabel ci sie nie przerwal w okolicach słupka.

Centralny zamek - oznaczenia przewodów

1. czarny z czreonym paskiem - sygnał +12v - otwarcie centralnego

2. czarny z zółtym paskiem - sygnał +12v - zamknięcie cntralnego zamka

3. czarny z niebieskim paskiem +12V - rygiel

sterowanie...

4. brązowy z czerwonym paskiem - zamykanie

5. brązowy z białym paskiem - otwietanie

6. brązowy z czarnym paskiem domykanie szyb i szyberdachu

7. czerwony z niebieskim paskiem - zamykanie + szyby jezeli podamy drugi impuls to bedzie rygiel

8. czerwony z białym paskiem - otwieranie (działa tylko wtedy gdy było zamknięte przewodem czerwonym z niebieskim paskiem)

Dla przewodów 1,2,3 są to napięcia występujące na tych przeowdoach podczas działąnia centralnego.

Na przewody 4,5,6,7,8 należy podziałać masą (-) najlepiej przez kontrolkę i przy wyłączonej stacyjce.

Przewody te znajdują sie w dolnej wiązce w progu...

Edytowano przez maka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.