Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość viki_bytom

Klimatronik - brak klimatyzacji VB

Polecane posty

Gość viki_bytom

czesc,

czytałem posty na forum odnosnie uszkodzen klimy ale nie bardzo wiem co zrobic aby poprawnie stwierdzic mój problem.

ogólnie brak klimatyzacji i nie załacza sie sprezarka (tak mi powiedział jeden z mechaników), inny z kolei stwierdził nieszczelnosc w układzie i oznajmił ze to kosztuje 400 zł bo mam przetarte przewody.

Pojechalem do innego warszatu aby potwierdzic i na początku od razu powiedzial -" w vectrach to standard - wiem co trzeba zrobic - 300 zł ).

Niestety w zadnym wypadku nie dowiedziałem sie o co chodzi a wydac 300 zł to dla mnie duzo kasy - a nie wiem za jaką usluge.

Chciałbym na początku rozeznac temat sam ale od czego zacząć.

mieszkam w Bytomiu. Może jest na forum kolega który może mi pomóc - podjade i może razem coś stwierdzimy zanim pojade do mechanika i zostawie kase.

Dzieki za pomoc

viki_bytom

Zacząć należałoby od poczytania tematów na forum

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jak się nie załącza to najprawdopodobniej zszedł ci czynnik, a jak zszedł to gdzieś masz nieszczelność. Może być ona wszędzie - przewody, chłodnica, czujniki, zaworki, kompresor. Najczęściej nabijają klimę kontrastem, a po tygodniu (chyba że wcześniej ci padnie) sprawdzają gdzie czynnik wyciekł. Dowiedz się co chce ci "specjalista" robić, bo na oko to ci może wszystko powymieniać. Ja miałem nieszczelność na czujniku i kompresorze. Regeneracja kompresora (wymiana uszczelnień) 250 zł + 80 zł za czujnik + 140 za kontrast + 80 za nabicie ponowne - w tym demontaż i montaż, a układ sprawdził mi jeszcze pod ciśnieniem dla pewności i wszystko jest jak należy. Podobno to jest niski koszt.

tak jak kolega wyżej napisal -- najpierw nabij z kontrastem UV klimatyzację i za jakiś tydzień pojedz na sprawdzenie. Jesli jest nieszczelność to wyjdzie gdzie. samemu nic nie sprawdzisz- jak nie ma wogóle czynnika to sprężarka też się nie włączy.

ciekawe na jakiej podstawie stwierdził że przewody są przetarte???

Edytowano przez Darek.G

Gość viki_bytom

cześć, tak jak napisał SEBA wyciek może być wszędzie i sam tego nie zobaczę - zgadzam sie. W piątek jadę do mechanika "warsztat klima samochodowa" i mam nadzieje ze wszystko się wyjaśni. Rozmawiałem telefonicznie z warsztatem i sprawdzenie nieszczelności z nabiciem 100 zł. Później się okaże

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:"> ile kaski....

Przetarte przewody to diagnoza jednego z pierwszych mechaników, któremu zostawiłem na godzine auto -... ale to była pomyłka z mojej strony i strata czasu - nie ma tematu.

Mam nadzieję, ze teraz warsztat z polecenia znajomego się sprawdzi. dam znać o rezultacie.

Pozdr i dzięki za posty. viki_bytom

Koledzy, ja mam podobny problem.

Nie odpaliła mi klima w tym roku. Pojechałem do mechanika, ten napełnił mi układ i okazało się zę nadal nie działa....

Sprawdził wszystkie bezpieczniki i przekaźniki i okazało się że jest ok. Po wyłączeniu eco (klimatronik) słychać jak na chwilę silnik cięrzej zaczyna pracować ale zaraz z powrotem wraca do normalnej pracy. Stwierdził, że to musi być sprężarka, bo ciężko się obraca!

Czy to na pewno sprężarka?

Czy muszę ją wymienić czy jest sposób na naprawę?

Zmień warsztat, bo to co mówisz to żadna diagnoza. Jeśli układ jest nabity i klima nie działa to przyczyn może być wiele; choćby jeden z czujników.

Masz rację!

Zmieniłem właśnie zakład i okazało się że to wina elektryki, chociasz po uruchomieniu popracowała sprężarka 5min i się rozsypała. Założyli mi drugą używaną i po trzech dniach pracy się rozszczelniła, więc auto znowu stoi u klimiarza i albo następna sprężara albo regenaracja tej rozszczelnionej!

Edytowano przez LLukaszewicz

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

mysle ze mial na mysli chlodnice klimy, za wiatrakiem czesto gnija. jak kupilem VB to klima pochodzila 2 tyg i juz sie nie wlaczyla. po czynniku wyszla ze za wiatrakiem na chlodnicy zgnila. nie ma sie co jej dziwic byla to chlodnica od nowosci

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> [patrzac na naklejki, date]

Edytowano przez Ravcio1985

Gość viki_bytom

Witam,

(zacząłem pisac ten temat) jestem po spotkaniu z mechanikiem i po nabiciu kontrastu okazało sie ze jest TOTALNA NIESZCZELNOSC. Z prawej strony silnika lecą dwa przewody z klimy i jeden z nich jest rozwalony (przyczyna ocierał sie o metalowe podłoże).

Teraz pozostaje mi wymiana tego przewodu i napełnienie układu. czy ktoś z Was wymontowywał juz takie przewody? Czy jest to do zrobienia w garażu plus wymiana? Jeżeli mogę kupic przewód i zrobić to w amatorskich warunkach to warto spróbować.

Macie jakieś sugestie?

viki_bytom

Możesz spróbować ale w dieslu jest tam mało miejscz i możesz więcej napsuć i siwych włosów się nabawić niż to warte.

Ja na twoim miejscu kupił bym nową (używkę) wiązkę tych przewodów i zostawił to do zrobienia specjaliście. Pytanie jeszcze jak długo nie była używana klima?

Gość viki_bytom

czesc,

klima nie pracuje od jesieni ubieglego roku.

Chyba zrobie jak piszesz. Kupie uzywke i oddam do zrobienia.

witaj

a najpierw podjedz do jakiegos mechanika od klimy i zapytaj czy czy nie da sie tego naprawić? używka? - a jaka masz pewność że ta uzywka bedzie dobra? mozesz poszukac nowych zamienników, ale najpierw zobaczy to mechanik. Ja miałem to samo- po prawej stronie chłodnicy na dole jeden przewód pod oslona gumową został przezarty przez rdzę. kazdy chciał to rozbierać , spawać itd.

znalazłem mechanika który bez rozbierania naprawił mi ten przewód specjalną złączką - cena za robotę 100zł plus nabicie klimy.

sam mozesz wymienic ten przewód ale jaka masz pewność że wszystko połaczysz szczelnie????

mechanik jak zle założy i czynnik ucieknie przez te przewody to masz gwarancje i ci to poprawi !!!

Gość viki_bytom

masz racje i chyba tak to zrobie. Nie ma co kombinowac tylko po weekendzie wróce do tego warsztatu i dam to w rece mechanika. Nie ma co przedkładac oszczednosci 100-200 na robote a pozniej jak piszesz "moge sie bujac" jak zle zrobie i nieszczelnie.

Na allegro co prawda znalazlem uzywki za 100-160 zł komplet ale ?????????? nie wiem co warte. rzeczywiscie trzeba sprobowac naprawic albo wymienic ale to niech zadecyduje fachman.

Dzieki za dobre rady. Skontaktuje sie powszystkim.

Dzieki i pozdr

viki_bytom

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.