Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
przemty

Xenony opinie

Recommended Posts

nie wszystkie vectry w wersji, jak to powiedziales ''tuningowane'' mają polakierowane spryski, ponieważ irmschery nie miały lakierowanych, a mają takie same spryski jak cywilne Vectry, natomiast Zendery mają take jak są w Omegach.

Wracając po kupnie moją nową VB z xenami na przemian przesiadając się w starą VA na angelsach+philips B.V. w deszczu byłem załamany marną jakością swiecenia tych fabrycznych xenonow, zwlaszcza, ze mialem porównanie z agelsami FK. Slyszalem, ze podobno fabryczne xeny w Vb słabo świeca, ale nie wyobrażałem sobie, ze aż tak.

Na szczęście wymiana samych, już wypalonych żarników na nowe, nawet HIDy diametralnie poprawiły jakośc oświetlania drogi.

Byłe pozytywnie zaskoczony, tym bardziej, ze zastosowałem najtansze żarniki, które już półtora roku działają bez problemów.

Barwa światła jak i zasięg jest jak dla mnie o wiele lepszy niż w Vb na standardowej lampie H7, którą też jezdziłem na przemian.

Oczywiscie sama soczewka mogłaby byc wieksza jak i zasięg snopu światła, np porównując to do innych marek, ale nie jest wcale żle, o ile ma się sprawne i dobrze ustawione lampy. Na pewno wole teraz fabryczne xenony od HIDów w angelsach.

Myślę, że to już przesądzone- autko na 99% o ile zdecyduję sie na nie (patrz

Please login or register to see this link.

) będzie z Xenonami. No chyba, że znajdę coś innego bardziej godnego uwagi co nie będzie miało Xenonów :27:

Edited by przemty

czy mółby ktoś wrzucić fotke (fotki), jak świecą oryginalne ksenony w vectrze b - zwłaszcza nocą ?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Z góry dzięki

Pozdrawiam

Żarówki a właściwie palniki do Xenonów D2S TYlko Philips lub OSRAM

Gwarantują najlepszy efekt świecenia...

Ogólnie świecą dużo lepiej od zwykłych poliftowych lamp ( warunek w/w palniki)

Dziś późnym wieczorem mogę wrzucić fotki...

Please login or register to see this quote.

Jeśli można to prosiłbym o wrzucenie. Z góry dziękuje

Guest kemotik

Jestem zadowolony z fabrycznych ksenonów, jednak nie mam porównania z normalnymi lampami.

Sama jakość świecenia to jeszcze nie wszystko. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że przy ksenonach jest więcej elementów wymaganych do poprawnego oświetlenia, np czujniki na wahaczach, spryskiwacze lamp, silniczki sterujące soczewką. Jeśli padnie coś z tego zestawu to ma to bezpośredni wpływ na jakość oświetlenia drogi.

Pzdr.

Witam. Pozwole sie podzielic moimi doswiadczeniami na temat xenonow.

3 lata temu kupilem Vectre B 2001r. wlasnie z xenonami. Miala wtedy 6 lat. Xenony swiecily po prostu slabo, a wiem co mowie, bo moja siostra ma tez Vectre B z tego samego roku, tylko ze bez xenonow i jej lampy swiecily duzo mocniej i dalej. Wprawdzie nie az tak na "bialo" jak xenony, ale duzo mocniej.

Bylem zalamany, bo wlasnie chcialem miec xenony, a tu taka porazka.

Postanowilem wymienic zarniki (palniki) i po wymianie na nowe (Philips)i na prawde prawidlowym ustawieniu podstawowym lamp (z kierowca w srodku) lampy odzyly i teraz swiatla mojej siostry moga sie schowac:)) Oczywiscie nie swieca zle, ale jak xenony maja nowe zarniki i sa dobrze ustawione, to sa duzo lepsze od najlepszych zarowek do zwyklych lamp.

Oswietlaja duzo bardziej pobocze i same sie reguluja, co jest kolejnym ich atutem.

Teraz zarniki maja juz 3 lata i nadal swieca calkiem dobrze.

Pozdrawiam wszystkich

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">