Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
pawelxl

Nie działająca klima

Polecane posty

Witam , kolega ma VB (pisze na jego prośbe) z klimatronikiem, jako że dzisiaj było dosyc ciepło chciał sie schłodzic klimą ale zauważył że powietrze lecące z nawiewu nie jest tak zimne jak powinno. W związku z czym pytanie czy jest jakiś czujnik który uniemożliwia działanie klimatyzacji poniżej jakiejś temp. zew. ? Na dniach odebrał samochód z warsztatu (wymian pompy, wtrysków, płukanie układu ... ) i teraz nie wie czy robic dym w warsztacie bo cos przy okazji grzebania uszkodzili klime czy nie ma to związku (układu klimy nie ruszali ale to nie wyklucza psikusa he he )

Z góry dzięki za podpowiedzi

Klima działa bodajże do -4 stopni, więc w dzisiejszy dzień nie powinna mieć problemów. Może czynnik sie po prostu skończył. A kiedy klega nabijał klimę?

No też mu to zasugerowałem (czy napewno klime ma nabitą), tylko zastanawia sie właśnie nad tym zbiegiem okoliczności (warsztat - klima nie działa )

sprawdz czy jest nabita klima sam to możesz zrobić

Pewnie się rozszczelniła po zimie.

Trzeba zdjąć nakretkę plastikową z króćca co napełnia się klime,wcisnąć kulke i zobaczyć czy wylatuje gaz.

Jeśli nie to znaczy że gdzieś jest dziura,przy wymianie pompy i wtrysków raczej przewodów klimy się nie demontuje.

Edytowano przez gizbern

klima załącza się gdy temp otoczenia jest większa niż 3 lub 4 st C

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

dokładnie +4 (np w moim przypadku) i dopiero działa. też się kiedyś zastanawiałem czemu mi klima nie działa przy niższej temp. A druga rzecz to słyszalne jest załączenie się sprężarki, więc poczekaj na temp ok 4-5 st i sprawdź.

Sprawdzał dzisiaj i mówi że ciśnienie jest, no cóż trza jechac do serwisu od klimy. Dzieki za podpowiedzi

Mam podobny problem z klimą. Otóż jak kupilem vectrę kompletnie nie wiedzialem o co chodzi z klimą.Zaufalem sprzedajacemu. Po zalaczeniu przycisku od klimy poczulem jedynie lekki nadmuch z nawiewów,ale nie slyszalem by zalączyla sie sprezarka. Zadzwonilem do goscia, ktory powiedzial mi ze tydzien wczesniej nabijal klime i bylo wszystko ok.Nastala zima i dalem sobie spokój. Teraz po przewertowaniu tematu klimy na forum doszedlem do wniosku ze cos jest nie tak, ale nie jestem pewien czy to brak czynnika a wiec nieszczelnosc w ukladzie czy przyczyną nie dzialania klimy jest cos innego. Wyczytalem na forum, ze aby sprawdzic czy jest czynnik w ukladzie trzeba nacisnąć kulke w przewodzie cisnieniowym[ten pierwszy od góry]. Tak tez zrobilem.Wytworzylo sie podcisnienie, ale nic ze tak powiem nie wylecialo. CZy to oznacza, ze nie mam czynnika w ukladzie? Bo ze strony mechanicznej to wiadomo, przyczyn moze byc wiele i bez wizyty w serwisie klimy sie nie obedzie.Zaznaczam ze chodzi o klimę manualną.

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc.

Typowa odpowiedź sprzedającego,cieszył się że sprzedał samochód.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Co do klimy to napewno masz nieszczelny układ.

Naprawa nie będzie tania,przygotuj się na jakieś 500PLN.

Niekoniecznie. Mi rozszczelniła się przy jakiejś uszczelce, oring chyba. Nowy i napełnienie 200 zł. Wszystko zależy od tego co i gdzie puściło

Dzieki za odpowiedzi.

Czyli sprezarka nie zalączy się, bo prawdopodobnie nie ma czynnika.

Powiedzcie mi jeszcze,czy po nacisnieciu tej kulki w przewodzie cisnieniowym powinienem poczuc wylatujący czynnik,zakladając oczywiscie, ze jest w ukladzie, bo tak jak pisalem wczesniej u mnie wylatuje sprezone powietrze.

Pozdrawiam

Koledzy, ja mam do wymiany skraplacz/ chłodnicę klimy. Byłem w piątek u klimiarza u mnie w mieście. Za wymianę na nowy+sprawdzenie szczelności i napełnienie krzyczy mi 750zł. Skraplacz ma kosztować 500zł (pewnie zamiennik) bo nissen oryginalny kosztuje 700zł. Opłaca się robić za te pieniądze czy poszukać jeszcze???

Gość Zacho

Ja za nowy skraplacz (chłodnice klimy) dałem 250zł z gwarancją, oczywiście zamiennik, pewnie chiński, ale jak na razie daje rade (rok czasu).

Także jeśli chcesz zaoszczędzić, poszukaj tańszego niż 500zł.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.