Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
GAJEŚ

Problem po założeniu grilla a'la KAMEI

Polecane posty

A więc...

Kupiłem i założyłem grill tzw siatkę, czy Kamei jak kto woli. Ogólnie wiadomo chyba o jaki chodzi.

Wiem że co niektórzy z Was mają takie grille w swoich autach i liczę między innymi na ich pomoc.

Po założeniu wszystko ok, jak dla mnie fajnie wygląda itp. Jeździłem po mieście i wszystko banglało. Aż wyjechałem za miasto i zaczęło się.

Mianowicie-przy prędkości 90-100 km/h i powyżej zaczyna świstać mi w kabinie z podszybia, z tych kratek skąd daje nadmuch na przednią szybe (lub z miejsca tam zbliżonego) . Szlag mnie trafił jak ostatnio jechałem ponad 200 km w jedną stronę i mi tak gwizdało wacko.gif .

Wiadomo że taki grill nie zatrzymuje za bardzo powietrza i wszystko wali pod maskę, ale "jakżesz tak można"?

Czy u innych którzy użytkują takie grille też to ma miejsce?

Czy jest jakiś sposób żeby to poprawić i zlikwidować ten szum?

Jakieś pomysły i uwagi?

Pomóżcie bo w trasy poprostu aż jeździć się nie chce34.gif

39.gif

Edytowano przez miro447

sprawdź stan swojego filtra w podszybiu - potocznie zwanego kabinowego....

dokładnie tak jak mój poprzednik sprawdz filtr kabinowy

No ok, sprawdzę. Ale myślicie że to filtr? Jak miałem oryginalnego grilla to miał poprzeczki pod kątem-wiadomo o co chodzi i napewno hamował trochę wiatr. A tu chila pod maską bo co ma zatrzymać wiaterek? Jak pisałem przy prędkościach powyżej 90 km/h

kolego sprawdz domkniecie tych nawiewów. lekka szczelinka i bedzie gwizdac. albo moze zamknij dopływ powietrza do kabiny. w VA tak miałem ze mi gwizdało . dopchałem drucikiem klapke i juz cisza była. no ale wiadomo VB to juz inna bajka

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tez mialem cos takiego ale samo zniklo po jakims czasie Nie byl to napewno problem Kameja

PS Uchyl lekko okno i przestanie rolleyes.gif

A listwa pod zderzakiem zwana "hokejem"???? Jej brak też powoduje świszczenie.

Ja mam kameja i nie występuje taki problem, także też nie uważam żeby to był problem tego grilla

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Listwa jest jak najbardziej

Gość JCK-PAJAK

Mam taki grill i nic u mnie nie gwiżdże zrób tak jak kolega pisał i sprawdz filtr od nawiewu, czy wszystko tam w miarę dokładnie przylega, zobacz też czy nie ma jakiś niezaślepionych otworów w ściańce pomiędzy komorą silnika a kabiną. Możesz też jezdzić wolniej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pocieszę Ciebie jeszcze faktem, że dzięki tej modyfikacji to w zimę jest masakra.Przy większych prędkościach zapomnij o dobrym ogrzewaniu kabiny, w mieście jakoś ujdzie w miarę jest ciepło jak nie będziesz się zbytnio rozpędzał no i oczywiście wydłuża się czas do momentu kiedy poleci jakieś ciepełko (np przy temp -15 st C). Po ostatnich jak i zeszłorocznych mrozach zdecydowałem się na zakup osłony zimowej którą montuje się na kratkę na zderzaku, koszt to około 50zł. Montaż jest banalnie prosty nie oszpeca autka i co najważniejsze pomogło.Było dużo,dużo cieplej w kabinie tej zimy.

a kolega ma wygłuszenie na masce ?

może wpadające powietrze tam se śwista ?

ja mam taki grill i jest ok...

proponuję ci np. owinąć folią czy tekturką grill i się przejedz... czy już przestanie świszczeć ?

masz klime ? a dokladniej czy masz chlodnice z klimy ? ona powinna bardziej lapać wlatujące powietrze

oczywiscie jak nie wymieniales filtra kabinowego to go wymien (na węglowy)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Klima jest i chłodnica z klimy też jest

Wymienię ten filtr, bo nie wiem kiedy ostatnio był wymieniany i sie zobaczy

Gość JCK-PAJAK

Jest to osłona zimowa ja mam firmy HEKO ale innej chyba nie ma sprzedają takie na allegro tu masz link

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Montaż na dwie śrubki, nic nie trzeba przerabiać.Założenie takiej osłony mi pomogło odczułem znaczą poprawe.Koszt na allegro to 50zł plus wysyłka 15-20zł radziłbym poszukać w sklepach moto nie będziesz płacił za wysyłkę, a jak nie mają to może zamówią. Osobiście kupiłem tę osłonę w hurtowni w Szczecinie dałem około 49zł.

Niestety nie mam możliwości zrobienia zdjęć jak autko wygląda po montażu ponieważ zamontowałem niedawno na tej dolnej kratce światła do jazdy dziennej i muszę wyciąć otwory w tej osłonie.Puki co nie śpieszy mi się z tym przecież jest już wiosna, ale polecam zakup takiej osłony wszystkim tym którym w zimę w viki nie jest zbyt ciepło.

Odnośnie filtra nawiewu to wymieniem go dwa razy w roku (lub gdy szybki w aucie zbytnio parują) koszt jednego to około 25zł, nie oszczędzałbym na tym w końcu wdychasz powietrze, które przelatuje przez ten filtr.Zalecam częstą wyminę.

Filtr kabinowy wymieniony i jak ręką odjął.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.