Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Artur1975

Żarzy się kontrolka ładowania

Polecane posty

Witam. Od pewnego czasu zauważyłem, że żarzy sie kontrolka ładowania. Żarzy się ona intensywniej gdy włączę odbiorniki- w szczególności ogrzewanie szyby. Ładowanie sprawdzone przy włączonych swiatłach 13.4-13,7V. Co może być przyczyną żarzenia się?

Gość krzycho2.0

Przyczyn może być kilka luźna masa,luźny pasek,szczotki,luźne kable alternatora no i sam alternator

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> a i jeszcze regulator napięcia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Najlepiej zacznij od naciągnięcia paska.

Edytowano przez krzycho2.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Z tego co kojarzę, mogę się mylic, ale paska się nie naciąga- jest napinacz. Zastanawiam się nad wyciągnięciem alternatora i sprawdzeniu go.

Gość krzycho2.0

Tak kolego masz rację ale trzeba obracać śrubę napinającą aż pasek zostanie naciągnięty.

Pali się cały czas czy gaśnie np na wyższych obrotach?

Dzięki za podpowiedź co do paska.

kontrolka się nie pali, tylko bardzo lekko się żarzy, a przy włączonych odbiornikach jej żarzenie jest intensywniejsze. Dodawanie gazu nic nie zmienia. Jest też tak, że po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka nie żarzy się przez chwilę, z po pewnym czasie znowu zaczyna. To żarzenie w ciągu dnia jest praktycznie nie widoczne- bardzo słabe.

Gość marcin1984

u mnie też sie lekko żarzyla i gotowało akumulator

Na pocztek to trzeba by było sprawdzić ładowanie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Sprawdź czy coś Ci nie zżera prądu. Dokonaj pomiaru na włączony silniku:

1. gdy nie masz włączonych odbiorników

2. gdy włączysz poszczególne osobno (wentylator dmuchawy, szyba, światła, wycieraczki)

3. gdy wszystko masz włączone (światła, halogeny, dmuchawa, radio, szyba, wycieraczki etc)

Wg mnie troszkę to za mało, niby doładowuje, ale mimo to, powinno troszkę wyżej. Tak jak koledzy piszą, sprawdź masę z budą auta i klemy na aku, może zaśniedziały i jest kiepska przewodność ? Oczyść klemy papierem lub szczotką drucianą. Jeśli przygazowując żarzenie nie zmniejsza/nie zwiększa się to raczej regulator odpada.

poanowie ja mam ten sam problem co kolega tylko ze ja wymienilem regulator napiecia i i kip[ilem zestaw prostowniczy wlaczymem ladnie dopala za 1 razem tylko ze lampka od akumulatora dalej sie pali intensywnie co to moze byc ??

Witam

mozecie polecic mi jakis ladny wydech do mojej vici a zeby byl lagodny pomruk ps zeby byla rozsadna cena

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

podejrzewam że może to być kabel od tej lampki ładowania i gdzieś łapie masy i dlatego żarzy lub mogą być uszkodzone diody wzbudzenia

A co do tłumika to najlepiej jakiś Remus dwa razy kwadrat lub seryjny z VA2000 coś takiego

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez maciek13823

dzieki ... z ta lamka od ladowania to poprostu bajka

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> bylem u mechaniola wyja alternator i wszystko na nowo zrobil nie ma jak to domowa robota

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> slabo polutowalem czesci hehe juz wszystko gra ale w somie mam nowe czesci i ladniutko ni teraz chodzi wszystko a co do tego wydechu to dzieki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> porozgladam sie za nim

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.