Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest lukaszek.d

wyciek oleju spod korka

Recommended Posts

Guest lukaszek.d

Witam wszystkich, mam vectrę B 1.6 16V od dwóch latek i ogólnie to spisuję się dobrze ale ostatnio wymieniałem uszczelkę pod pokrywą zaworów no i olej, do tej pory jeździłem na półsyntetyku teraz przerzuciłem się na mineral, no bo mam już ponad 230tyś i od czasu wymiany mam wyciek spod korka wlewowego, wymieniłem już korek i jest dalej to samo, podpowie mi ktoś jak mogę "zatamować"

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> ten wyciek??

Please login or register to see this quote.

U mnie sytuacja wygladała nastepujaco ze ten korek klekotał i puszczał olej. Postanowiłem wymienic oring uszczelniajacy, który pomogł średnio, wiec dodatkowo na ten plastik który wchodzi do wlewu załozyłem dodatkowy lekko wiekszy oring, i wepchałem go lekko w ta szczeline w koło korka. Po tym zabiegu wyciek ustał.

Guest lukas0022

Please login or register to see this quote.

kolego musisz uwazac z tym wiekszym oringiem...ja tak kiedys zrobilem krek wciskal sie troche ciezej wiec myslalem ze bedzie git no i bylo przez 1000km robilem raz taka dluga jazde i wiadomo olej goracy a ten wiekszy oring od tej temp dostal w dupe a dodatkowo korek sie troszeczke odkrecil i gdy stanelem na prz koprzejezdzie kolejowym poczulem zapach oleju odrazu pod maske a tam a jak pol slinika zaswintuszonego olejem wlasnie przez ten oring teraz mam zwykly orginallny miekki oring i fakt lekko sie poci w okolicach korka ale to nic strasznego pozdrawiam:)

Edited by lukas0022

Ta sprawe z korkiem załatwiałem gdzies koncem listopada a poczatkiem grudnia i jak do tej pory nic sie nie stało. Zreszta ten oryginalny oring i tak trzyma chyba dobrze ze nawet do tego górnego olej nie dochodzi

Guest lukaszek.d

ok dzięki Wam chłopaki za podpowiedzi, muszę wtedy pokombinować z tymi oringami, mam nadzieję,że mi pomoże bo po wymianie oleju i tym wycieku już gorzej silnik chyba nie mógł wygladać i muszę to zwalczyć

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

To po PLUSIE + dla kazdego

weż silikon samochodowy i problem z głowy

Witam, ja miałem ten sam problem.... z tym że u mnie powodem "psucia" korka była luźno przykręcona plastikowa osłona silnika (chyba powinna mieć jeszcze jakieś gumowe łaczniki z przodu (?) a u mnie trzymała się na 2-óch śrubkach i w czasie jazdy wpadała w drgania powodując że korek po jakimś czasie stawał się luźny i nastepował wyciek....

Zdjąłem osłonę, kupiłem nowy korek i jest ok .... a jak paliła ok 0,5l oleju /1000km tak dalej jest podobnie...

Kolego co do tych gumek to podjedz na ASO. One czesto parcieja od ciepła silnika i pękaja, tak jak było u mnie. Koszt 2 szt to zaledwie 5zł

jesli korek siedzi normalnie, dosc ciasno i wygania olej to nie uszczelniajcie na siłe. trzeba znalezc przyczyne. bo moze wywalac olej innym miejscem, np uszczelka pod głowica. a to juz gorzej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">