Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tomaszek06

Zapala się CHECK na gazie

Polecane posty

Gość tomaszek06

Witam.

Mam taki malutki problem że zapala mi sie check na gazie.Ale zacznę może me problemy od poczatku.Początkowo zapalał się check sporadycznie ,później coraz częściej,pojawiły się problemy z obrotami,falowanie,gaśnięcie.Czyszczona przepustnica,krokowy,egr z zaślepieniem,wyminiłem sondę lambda -najpierw uniwersalna(wyrzucone pieniązki w błoto-padła szybciutko)teraz sonda boscha.Obroty trzymaja sie fajnie i na benzynce i na gazie,ale po wymianie sondy autko na benzynce fajnie hulało za to na gazie trzymało obroty na luzie ale już po ruszeniu nie miało mocy.wciskanie pedału w podłogę a autko ledwo co do przodu-tak jakby go coś trzymało.Pojechałem do warsztatu z gazem -troszke podregulowali,zrobili kalibrację ale na postoju,troszkę poregulowali ciśnieniem i fajnie już pomyka-rakieta nie jest ale jakoś sie zbiera teraz już i na gazie ale ... pojawia się problem-jadąc na gazie i przekraczając 90km zapala się check-błąd 0170-z tego ci sie doczytałem to uboga/bogata mieszanka.ten problem wystepuje na gazie po przekroczeniu 90-przełącze na benzynke i check gasnie-jadąc poniżej 90 na gazie check sie nie zapala.Ktośmoże siedzi w temacie gazu dłużej i może nakieruje mnie i moich gazowników którzy nie dają sobie z tym problemem rady lub może mają dobry warsztat który by zająl sie tym tematem w mych okolicach.Pozdrawiam

Emulator sondy przyjacielu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> zle ustawiony jest. komputer uczy sie glupot po przelaczeniu na gaz....dostaje dziwne sygnaly z sondy lambda. gazownicy powinni ci to ustawic. tez to mialem i jeden gazownik rozlozyl rece wtedy zmienilem gazownika....facet mi emulacje ustawil odpowiednie i smiga lepiej jak na benzynie. jesli wyskakuje bbgata i uboga mnieszanka bankowo emulacja skoro twierdzisz ze na benzynie check znika. na 100% emulacja sondy lambda. Popytaj w odpowiednim oddziale napewno cie nakieruja do dobrego gazownika!

Kolego czeka cie regulacja gazu. Ja tez tak miałem ze jak jechałem np na 4 biegu i wdepnalem pedał gazu aby przyspieszyc to go zamulało i sie zapalał CHECK. Zasadniczo rozregulowana instalacji LPG na podwyzszonych obrotach. Sprobuj na własna ręka przykręcic lekko śrube na wezu doprowadzajacym gaz do kolektora, jesli to nie pomoze to odwrotnie wykrec ja. Teraz tego efektu nie mam od ponad 8 miesiecy kiedy pojechałem i gaziarz wyregulował gaz tak jak trzeb.

Mam nadzieje ze to dotyczy LPG II gen

Edytowano przez tomekk1

Niech kolega napisze jaka ma instalacje, jaka elektronika,reduktor i wtryskiwacze, i jaki przebieg ma instalacja,wtedy mozna by cos wiecej powiedziec, z objawow ktore opisales obstawial bym wtryskiwacze albo sie zabrudzily, albo rozkalibrowaly.

Gość tomaszek06

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Gość #Adiii#

myśle że mogą to byc np złe wtryskiwacze, nierówne wężyki dostarczające gaz itp.

Gość tomaszek06

Witam.Gazownicy tez zauwazyli fakt ze nieznacznie roznia sie dlugoscia przewody doprowadzajace gaz , ale przed wystapieniem dolegliwosci czyli 40 000km wszystko gralo i hulało jak należy tylko sie zalewało i śmigało także raczej długość przewodów nie powinna mieć w tej chwili takiego znaczenia.chyba zdecyduje sie na wypad na warsztat z prośbą o wymiane wtrysków gazowych tylko chciałbym najpierw wiedziec co wymienić żeby bez sensu nie wyrzucać niepotrzebnie kaski-bo tej zawsze brakuje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja jednak obstawiam na emulator sondy...

przez niego ci zapala czek - rozjeżdza ci wartości adaptacyjne sondy

opisane to już jest w 2 poście przez hanek

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.