Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
tomekstepien1981

Błąd P0500

11 posts in this topic

Witam, Panowie i ewentualnie Panie,

wyświetla mi się błąd P0500. Po usunięciu go Opel-Tech2 jest OK, aczkolwiek gdy auto ruszy pojawia się na nowo. Pytanie, gdzie znajduje się ten czujnik(VSS). Nie ma go w skrzyni. Jedni mówią, że w lewym przednim kole, inni, że w liczniku. Jeśli w liczniku to czy w samym jego środku i należy licznik otworzyć, czy jeszcze gdzieś indziej??

Ostatnie pytanie, czy czujnik ten może powodować dziwne zachowanie auta, tzn. spadek mocy (przyspieszenia) szczególnie w przedziale niskich obrotów(do około 3000) oraz falowanie i gaśnięcie auta na luzie lub po wyrzuceniu na luz??

Obroty po osiągnięciu przez silnik temperatury pracy falują od 500-900 i to w dość szybkim tempie, dość często spadają do 200-300, czasem komp podciągnie obroty do wyższych, ale dość często silnik gaśnie. Falowanie praktycznie nie ustaje nawet na chwilę.

Dzięki za pomoc

Silnik X20XEV Vectra B 1996/1997

0

0500 - czujnik predkosci wlasnej pojazdu.

predkosc jest podawana z czujnika abs przy lewym kole i podawana na licznik.

chyba ze to jakis inny czujnik.

0

Please login or register to see this quote.

Odpiąłem czujnik ABS, zaświeciły się kontrolki ale różnicy w pracy silnika nie było żadnej, ale ABS działa prawidłowo, dziwne natomiast jest, że jak silnik jest ciepły ruchy kierownicą powodują wzmożone falowanie obrotów, a maksymalny skręt powoduje wręcz zaduszanie silnika, a niekiedy nawet jego zgaśnięcie. Walczę z tym już kilka miesięcy i nie wiem co jest powodem takiego zachowania auta. Po odpaleniu 2000 obr/min i powoli spadają do 1300, później niestety zaczyna się zabawa. Nawet jak trzymam lekko wciśnięty gaz, obroty są np. na poziomie 2500, ale i tak widzę, że wskazówka szaleje tak od 2400-2600.

Wszystkie czujniki wymienione:wału, wałków, temp. TPS(zamiennik, ale żadnej różnicy), dwie przepływki(używki, ale kompletnie żadnej różnicy), elektrozawór biegu jałowego GM i nadal nic.

0

Witam.Mialem ten sam problem tzn.wywalalo mi blad 0500.I przestawal dzialac predkosciomierz.Okazalo sie ,ze jeden z przewodow ktory idzie do radia byl obluzowany(chociaz ni cholery nie mam pojecia co ma predkosciomierz wspolnego z radiem:unsure: )Okazalo sie,ze to bylo to.Po docisnieciu wszystkich przewodow w kostce radia problem wiecej sie nie pojawil.

0

Po pracy odpiąłem kostkę od modułu ABS i... oczywiście kontrolka paliła się cały czas, prędkościomierz pokazywał 0 km/h, ale auto dalej gasło, obroty szalały sobie jak chciały. Zdiąłem klemę z "-" na kilkanaście minut, podłączyłem(ABS odpięty) i zero różnicy. W poprzednim poście bardzo dokładnie opisałem mój problem z jakim borykam się już któryś miesiąc i byłbym wdzięczny gdyby ktoś go przeczytał i odpowiedział(problem z pracą silnika)

Pytanie tylko czy po odpięciu modułu ABS auto powinno nadal się dziwnie zachowywać, czy powinno nagle ozdrowieć??

Jeśli chodzi o radio ostatnio całe je wyjąłem, odpiąłem całkowicie licznik z deski rozdzielczej, odpaliłem auto i... problem wcale nie ustał... silnik chodzi jakby to był diesel, a czasami nawet gorzej.

A czy wiecie od czego jest wtyczka znajdująca się obok podciśnienia zaraz za cewką wysokiego napięcia?? patrząc od przodu auta jest z prawej strony przepustnicy tak z 15 cm i obok elementu podejrzewam podciśnienia do którego dochodzą wężyki od przepustnicy. Kostka identyczna jak od czujnika wału korbowego lub wałków rozrządu. Po odpięciu nawet podczas pracy silnika, nie ma żadnej różnicy.

0

Posted (edited)

Powiem tak.Nie wiem co moze powodowac nierowna prace silnika akurat twojego auta ale raczej na pewno nie jest to zwiazane z bledem 0500.U mnie jak go wywalalo to tez tak sie zlozylo,ze mialem szopki z obrotami ale winny byl silnik krokowy,a nie czujnik abs.Tu masz linki ktore moze troche Ci pomoga.Szukajka nie gryzie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by pancio_one
0

Jeśli chodzi o forum to przeczytałem setki postów o tym silniku i jego problemach i po wielu próbach i naprawach niestety żadnej różnicy. Zdziwiło mnie tylko jedno, kiedy podczas jazdy autem szarpnęło, później kilka razy zgasło i:

- odcięcię zapłonu przy 4500(czujnik wałków)

- zamulony od najniższych obrotów

- problem z odpaleniem auta z efektem cofania się silnika(na kompie P0340 i P0335)

- do tego jeszcze pokazało chyba błąd czujnika przepustnicy i coś jeszcze,

wyjąłem wtyczkę od TPS i tą co wspominałem wcześniej obok podciśnienia i auto jak nowe. Zero problemów. Usunięcie błędów spowodowało powrót falowania i gaśnięcia silnika. Czy po wyjęciu i wyczyszczeniu przepustnicy trzeba ją adaptować?? Czy ewentualnie problem z alternatorem może powodować takie szaleństwa z silnikiem??

Czujniki są nowe oryginalne, ale zastanawiam się jeszcze nad wymianą czujnika wału korbowego na ten co miałem kiedyś i sprawdzić czy będzie jakaś różnica w pracy silnika.

0

Posted (edited)

Panowie, mam podobnie z moim koniem trojańskim X20xev. Immo zrobione już drugi raz.

Cięzko odpaliła, nie działa wskaźnik paliwa (paliwo wlane 6l a wskazówka lezy i kontrolka świeci)

Mam błędy 0340 (to już było) no i teraz nagle po naprawie immo wyskoczyła sonda i czujnik prędkości 0500. Obroty strasznie falują, silnik często gasnie, głosniej chodzi. Powyżej tak 2500obr już jest wszystko ok. Od czego tutaj zaczać żeby cokolwiek eliminowac? Sprawdze sonde, a co z resztą? Jak sonda poszła to wywalki też bląd 0500?

Acha i nie mam instalacji gazowej.

SPRAWE JUZ ZALATWILEM - LEWE POWIETRZE

Edited by Fenek
0

Witam. Mam problem z czujnikiem prędkości własnej wyskakuje błąd 0500 lecz ABS działa prędkościomierz też obrotomierz też. Ale po wyże temperatury 80 czasem zapala się kontrolka od silnika a po wyłączeniu i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy i pojawia się po jakims czasie znowu.Proszę o poradę

0

Witam,

Rozwiązałeś może problem? Mam dokładnie takie same objawy. Swoją drogą co może mieć sterownik ABS do obrotów? Wymieniłem silniczek krokowy, obroty falują nadal i silnik gaśnie. To jest bardziej upierdliwe niż świecące kontrolki i prędkościomierz.

Pozdrawiam

0