Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Sylvvek

VB X18XE ile wam pali Pb??

Polecane posty

Witam jestem zainteresowany waszymi raportami na temat spalania w silniku X18XE bo wydaje mi sie ze moja za duzo deczko pali. I nie wiem czy tak mabyc. A jesli nie to czym tojest spowodowane.

Trasa : Nie moge za cholere zejsc ponizej 7,5l/100km . Czy da sie?

Miasto, a raczej w moim przypadku pagorkowate tereny , krotkie odcinki: 10-12l/100km

Dodam ze aktualnie jezdze na zimowkach 205/55/16. W lecie nie sprawdzalem spalania bo nie mialem VB. Na lato mam tez 205/55/16.

Edytowano przez Sylvvek

Takie spalanie jak  tu piszesz to w 2.5 mam a nawet mniejsze....bo w trasie zejdę do 7.A teraz w miesice mi wychodzi niecałe 10.W największe mrozy paliła mi prawie 12. a jezdze na krótkich odcinkach.

Gość michal_simon

Popatrz na te statystyki.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

No to ciekawe co u mnie jest grane hmmm

Patrzac na te statystyki zauwazylem ze kazda pali jak chce. Jedna duzo druga mniej( z tymi samymi silnikami). Pewnie jest to uwarunkowane stylem jazdy warunkami i terenem po jakim sie poruszamy. Niby sie mieszcze w normie ale.... niepokoi mnie ze troszke za duzo jednak pali mi.

Gość Nem

hmm moja też tyle paliła przez zimę PB 10-12 litrów po mieście, krótkie odcinki od 4-15 km. W trasie nie wiem bo nie jeździłem jeszcze.

Możliwe bardzo że w wiosnę, lato zużycie paliwa spadnie o 2-3 litry, niż dotychczas przy tych samych trasach.

Nem jak chcesz żeby Ci mniej paliła od tej 2,5 to też opowiadaj bajki, osobiście się już takich nasłuchałem i naczytałem mnóstwo. Z tych bajek wynika że 1,6 pali tyle co 1,8 ,1,8 pali tyle co 2,0 a 2,0 tyle co 2,5 ,idąc dalej tym rozumowaniem 1,6 pali tyle samo co 2,5 ble ble ble.Te opowieści o spalaniu to chyba się zostały jeszcze po polonezach.Co do faktycznego spalania w 1,8 to normalka przy niskich temp. 10 do 12l , też tyle mam , a do roboty mam 6km także autko nawet się nie rozgrzeje. W lecie jechałem na mazury w 4 osoby plus w cholere bagażu i do tego klima i zużycie wyszło 6,8 l/100km także uważam że jest to dobry wynik jak na tak duże autko.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Spalaniw w lecie ci super w trasie wyszlo. Masz racje ciezkie auto szerokie opony temeratury. Wszystko sie daje we znaki na paliwie.

sylvvek normalne spalanie takie na mieszanych trasach to ok 7,5 do 8,5 ale to tak jak napisałem trochę jazdy po mieście trochę dłuższych tras. Zobacz sobie na ten ranking na nr 12 , takie rzeczy to tylko w erze :41:

Mam ten sam silnik (X18XE) i te same opony (205x50x16) i pali mi ok 9 l gazu. Fakt, że jakoś jej mocno nie przeciągam, raczej jeżdżę ekonomicznie, choć na krótkich odcinkach, trochę w mieście trochę po trasie. Sam się dziwię dlaczego tak mało pali. Kliknij moje Motostat poniżej:

Gość Sienkos

Syvvlwek, mam takie samo spalanie jak Ty ten sam silnik więc się nie przejmuj

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> teraz w zimie to podskoczyło mi nawet do 13 w mieście;).. W trasie mam około 8 ale mam dość ciężka nogę i zazwyczaj jadę ekspresówka na zakopane i może stad takie spalanie..Ale od kiedy założyłem gaz jakoś mnie to mało interesuje

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">..dla samej ciekawości zacząłem tylko sprawdzać ile mi pali na gazie.

Edytowano przez Sienkos

Moja paliła zimom w mieście w granicach 9-12, a jak widać na stronce motostat że różnice w spalaniu są dosyć duże, więc nie powinieneś się przejmować że twoja pali dużo.

Gość Tulio2024

Mi spokojnie w zimie pali 10,5 - 11,2 więc się nie martw. Rekord miałem gdy spaliła mi w jednym z cykli 13,9 kiedy to były mrozy po -20 stopni, a ja latałem na bardzo krótkich odcinka, auto ciągle nie dogrzane, a czasem grzane na postoju. Ostatnie spalanie wyszło mi 10,36. Cały czas mam na myśli jazdę tylko w mieście.

No to widze ze nie mam co sie przejmowac bonie tylko ja tak mam hehe

na statystykach Motostat, nie ma co się wzorować, bo tam nie wpisują użytkownicy tylko program wylicza sam z tankowania do pełna i przejechanym dystansie. Ludzie różnie wpisują. Ja sam chciałem prowadzic tam kartoteke, ale się nie da bo rzadko kiedy mam kase do lania na pełno i jedyne co widać rzeyczwiscie to załamanie ile miesięcznie wydajemy na auto :22:

z tym spalaniem, to u mnie jest podobnie. miasto ok 11-12L

rekordem bylo spalenie 8,7 L w miescie ale jezdzilem jak emeryt i tylko prawym pasem- 60-70 km/h i 5 bieg

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ale uwierz mi tak dlugo sie nie da

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

na sylwestra bylem w zakopcu-4 osoby na pokladnie, bagaz po sam dach, srednia predkosc ok 120 km/h i spalaniw wtą i nazat 7,1 L

takze masz wsztstko w normie.

a jakie masz spalanie na biegu jalowym przy cieplym silniku ??? tak z ciekawosci.

Gość Nem

Czyli obroty poniżej 2 tysi? Jak dotąd myślałem że najmniejsze spalanie jest jak się ma co najmniej 2 do 3 tysi.

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

U mnie miasto 8,5...10,5 - zależnie od korków

Trasa 5,5(90 na ausotstradzie) ... 6,5 (to bardziej mieszane) ... 7,5 - ciężka noga na trasie

no cos tak jest z tymi obrotami. co prawda mie za duzo mocy po wcisnieciu gazu ale po miescie nie musze tak ostro zap...c zeby stac jako pierwszy na swiatlach

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

5,5/100 w x18xe????????????? jestem w szoku. Cos sciemniasz.

Pełny bak zalałem w Poznaniu. Pod Łodzią (200km od domu) miałem średnie spalanie 5,5l/100km i 1025km zasięgu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Przejechałem przez Łódź, spalanie trochę wzrosło, ale w drodze powrotnej znowu spadło. Zużyłem 24,1l, przejeżdżając 435km. W obie strony 90km/h trzymane przez cały czas

Wiosna idzie , temperaturka wzrosła i mi spalanie spadło w mieście o 7,1l/100km , jest super bo wczoraj jechałem autobaną ze stałą prędkością ok 90km/h i spalanie ok 4,8 oby tak dalej.Tak na marginesie do sylvvka "dobry bajer połowa sukcesu"

Gość Nem

A ma ktoś doświadczenie na jakich obrotach najmniej pali? Interesuje mnie to od dłuższego czasu i fajnie by było jak bym się dowiedział. Tylko metodą prób i błędów indywidualnie mogę do tego dojść? Wydaje mi się że ktoś już to sprawdził na takim samym silniku jak ja mam?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ja jeżdżę głównie po mieście i mam obroty 1,5 - 2,5 tys. obr./min. Nie za mało? Od jednych słyszę że go duszę a od drugich że dobre..

Jak na razie palił mi 10-11 - tylko po mieście, jeszcze się delikatnie nie nauczyłem jeździć i przeciągam na biegach dosyć//

jak trzymam ok 90 na tempomacie to mam bardzo podobne spalanie. ale zazwyczaj jak jade gdzies w trase to nigdy nie udaje mi sie jechac 90 km/h, jak pisalem -srednio trasa 120 km/h.

Swoich czasow gdy mieszkalem w niemczech to jezdzilem po 1000 km w jedna strone. Jak jechalem (na autostradzie) 110 km/h to wg kompa bylo 6,2-6,4 l na sto. Srednio zbiornik wystarczal mi na 850 km.

A tak w trybie mieszanym,czyli troche trasy,troche wiosek czy tam mias to srednio na 7,5-7,8 wychodzi.

przy najbardziej spokojnej jezdzie jaka zrobilem rok temu do PL na zlot moja Viki x18xe spalila mi 5,8 litra, na 60 litrowym baku zrobilem 960km i mam na to swiadkow

(jazda autostrada) przy spokojnej jedzie po miescie 6,7 - 6,9 litra

przy szalenstwach pali duzo wiecej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.