Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest rychoo

Pompa Wspomagania

Recommended Posts

Guest krzycho2.0

Witam potrzebuje wymienić pompę wspomagania bo moja coraz bardziej cieknie mam pytanko czy ta z linku spasuje do mnie

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this quote.

bedzie pasowac. ja mam taka sama

Guest krzycho2.0

Dzięki za info ale czy oby na pewno spasuje z opisu widzę że masz silnik 1,6

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> u ciebie jest taka sama?

wygladem taka sama napewno sie czyms rozni a w aukcji pisze ze pasuje do 2.0 takze spokojnie mozesz ja brac

Guest krzycho2.0

Dzięki za pomoc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Miałem dziś taki przypadek , że na prostej drodze przerwał mi się pasek od wspomagania. I teraz się zastanawiam czy powodem tego nie jest przypadkiem padnięta pompa wspomagania. Powiedzcie czy po tym że nie da się kołem pompy zakręcić ręką można poznać, że pompa się zużyła??? Bo nie wiem czy kupić drugą , czy na tą założyć drugi pasek???

Jak założysz nowy pasek na tą co masz, i na chwilę włączysz silnik by sprawdzić czy lżej Ci kierownica chodzi to się nic nie stanie od razu nowego paska nie zerwie, zwłaszcza, że nie jest on z rowkami, najwyżej będzie koło pompy stało a on będzie się ślizgać.

Założyłem nowy pasek i się ślizga, pompa się nie kręci , wychodzi na to że do wymiany. Ale swoją droga to dziwne, bo wcześniej nie wykazywała żadnych śladów uszkodzenia , normalnie cicho pracowała , zero wycieków , aż tu nagle stanęła.

NO czyli masz odpowiedź, pompa zatarta. Teraz śmiało możesz kupić albo nówkę zamiennik albo szrocik za grosze oryginał GM.

Wstawiłem dziś auto do warsztatu gdzie naprawiają pompy, jutro wam napiszę ile zapłaciłem.

Auto naprawione ,okazało się że pompa zatarta , koszt naprawy oraz wymiany łącznie z paskiem i nowym płynem 370 zł

nie lepiej było zrobić to samemu?? 1h roboty a na pewno by się zaoszczędziło. A kolo pasowe pompy wspomagania powinno się dać przekręcić nawet ręką. ono chodzi bardzo lekko.

no może i lepiej, ale ja nie mam warunków, pod blokiem to ciężko by było tą pompę wymontować;]

Pod blokiem robiłem wymianę alternatora, wiązki kabli i rozrusznika, dla chcącego nic trudnego. Akurat mnie się OC skończyło to się bałem jechać na kanał. Zresztą jak widzę mieszkasz w Gdańsku to napewno tam macie kanały najazdowe gdzie można wjechać autem za przysłowiowe 5zł.

Pozdro.

koledzy odgrzeje kotleta.

U mnie szumi coś w okolicy pompy wspomagania chyba.

Zdjołem pasek i pokręciłem kołem pompy i nic nie szumi ale wiadomo ze kręciłem wolniej i nie z takim naciskiem jak z ząłożonym paskiem.

Ale jak pociągłem koło pasowe do góry i do dołu to luzu nie ma wogóle, lecz luz jest w druga stronę.

Tz, mogę wysunąć i wsunąć ten trzpień co jest zamocowane koło pasowe, luz wynosi ok 1-2mm. Czy to normalne czy kwalifikuje się do wymiany.

Czy ma ktoś patent jak sprawdzić co dokładnie szumi? pompa, napinacz, klima, alternator.... ???

Edited by dexter23pl