Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest teac

Dlawi sie gdy zimno

Recommended Posts

Guest teac

Witam wszystkich jestem od 2 lat szczesliwym posiadaczem Vecterki B z silnikiem X16XEL-benzykna. Jednak w czasie zimy pojawil sie dziwny problem. Zaczol sie dlawic, jaby czkawke miał w trakcie postoju na swiatlach itp. Dodam ze jezdze automatem jednak, objawy nie przechadza gdy luzuje czy wrzucam PARKING. Zauwazylem ze gdy temperatura za oknem jest powyzej 0 stopni, czyli okolo 4-5 to juz sie uspokaja i chodzi perfekto. Odczytalem w polowie zimy bledy i bylo: nieprawidlowe obroty biegu jałowego. Po jakims czasie chcialem go zczytac jeszcze raz i juz go nie bylo, prawdopodobnie sie skasowal). Wydaje mi sie ze to moze byc zasyfiona przepustnica ale jaki by to mialo zwiazek z temperatura na zewnatrz...? Wiec moja uwage zwrocil czujnik temperatury w bloku... jednak nie wiem nawet gdzie on sie znajduje w tym silniku a fotek nic nie moge znalezc. Moze jeszcze cos innego moze byc przyczyna? Prosze o pomoc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sprawdzic kable, swiece, cewka

Kabelki i swiece na PB wytrzymuja ok 60 tyś. Gm zaleca wymiane wraze z rozrządem

Zacznij od czyszczenia przepustnicy i silniczka krokowego. Czujnik temp. też można by było sprawdzić znajduje sie on przy termostacie.

Guest teac

Please login or register to see this quote.

Kable sprawdzone i swiece wymienione, to byly pierwsze rzeczy jakie przyszly mi do glowy, niestety bez zmian

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam jeszcze pytanko bo na schematach elektrycznych zobaczylem ze czujnik temperatury powietrza zasysanego jest bezposrednio polaczony z EGR i czujnikiem cisnienia calkowitego ukl. dolotowego. Chcialem zapytac, ktory z tych czujnikow (temperatury bloku silnika, czy temperatury powietrza zasysanego) moze miec wplyw na dziwne zachowanie auta w mroźne dni (poniżej zera)??