Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość karolsoko

dzwoni jak w skarbonce z monetami

Polecane posty

Gość karolsoko

witam mam taki problem.chodzi o to ,ze wjechalem pare dni temu w dziure( przy dosc duzej predkosci) i od tamtego czasu cos mi dzowni w przednim zawieszeniu po lewej stronie. dzis bylem na szarpakach i niby okazało sie ze do wymiany mam lacznik stabilizatora i sworznie. Czesci kupilem a mechanik jeszcze dzis to wymienił .wracam do domu a tu znow to samo zadnej poprawy dzwoni dalej.zazancze ze dzwoni jak wjade tylko w jakąs nierównosc na jezdni badz dziure .

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

sprawdź kolego klocek hamulcowy, u mnie taki metaliczny dzwiek wydawał

zobacz też końcówke drążka kierowniczego ,lubi hałasować jak jest wybita

Mogą to też być sprężyny. Ja tak miałem. Kiedy jechałem po dziurach a juz najogrzej po bruku to mi coś dzwoniło z przodu tak jakby w kołach. Po wymianie sprężyn cisza.

Gość karolsoko

a czy nie uwazacie, ze po sprawdzeniu na szarpakach powinno wykryc jakies niesprawnosci , takie jak jakies luzy itp... wydaje mi sie , tak jakby jakies sruby nie byly dokrecone i dlatego tak dzwoni

Gość urbek

Kolego mialem to samo wpadlem w dziure przy duzej predkosci i po tem dzwonilo jakby pek kluczy wisial przy kole. Sciag kolo i wsadz reke do kielicha ja wyciaglem kawalek sprezyny tym sposobem. Wymieniaj odrazu na nowe oczywiscie dwie sztuki. Przy okazji mozna poduszki takze wymienic. Po 6-8 miesiacach od wymiany padl mi na tej sprezynie amortyzator w ciagu 2-3 dni wyzygal caly olej. Mysle ze tym "szczalem" bylo to spowodowane oczywiscie znow koszta i wymiana 2szt.

Podzielam zdanie o uszkodzonej sprężynie. Kolega miał identyczny problem. Powymieniał wszystko co można w zawieszeniu a i tak dzwoniło, zwłaszcza właśnie na nierównościach. Powodem była pęknięta sprężyna.

Ale to wcale nie musi być pęknięta sprężyna. U mnie były całe i poprostu pewnego dnia zaczęły dzwonić. Pozniej zmieniłem na twardsze i problem zniknął. Takze być moze ze ona się źle układa czy coś. Choć oczywiście mogła również pęknąć.

Gość karolsoko

dzis sprawdzilem i faktycznie spręzyna bedzie do wymiany .dzieki za podpowiedzi panowie

Gość urbek

Wymiana nie jest skomplikowana jak masz sciagac do sprezyn to dasz sobie rade. Jak wspomnialem pomysl o wymianie poduszek oczywiscie orginal lub dobry zamiennik meyle lub febi. Przy okazji sprawdz amorki. Powodzenia

jakiej firmy polecacie sprezyny? do 100 zl za sztuke

Mnie również to spotkało.Wymieniłem drążki i dzwoni dalej,więc zjechałem na pobocze i skręciłem na maxa koła że by się dostać do tego kielicha.Faktycznie kawałek ok 8 cm sprężyny wyciągałem.

mnie tez kumpel wyjął kawalek sprezyny jak sie okazalo druga tez byla padnieta:) sprezyny mam magnuma

u mnie potwornie dzwoniło nawet na najmniejszych nierównościach z przodu po prawej stronie (słyszalne tylko z zewnątrz auta albo przy opuszczonej szybie, inaczej w środku zupełna cisza).

Zajechałem do mechanika i okazało się że mam wybite (?) mocowanie amortyzatora - po podniesieniu samochodu można góra-dół "machać" amorkiem - więc niby to miało być to.

Już chodziłem po sklepach dowiadywać się o cenę poduszki + łożyska a tu po jakichś 3 tygodniach cisza, przestało dzwonić, cisza jak makiem zasiał..... oczywiście mocowanie amorka mam do wymiany nadal.... ale to nie było to...

i też zastanawiam się co mogło tak dzwonić.... normalnie pęk kluczy metalowych uderzajacych o siebie....

Nie wiem czy to możliwe ale... ten kawałek sprężyny jak nie był duży może przy jakiś turbulencjach po prostu wypadł co by tłumaczyło nagłe zaprzestanie tego brzęku.

możliwe.... ale w takim razie skoro mam pęknietą sprężynę to chyba powinno to jakoś mieć przełożenie na jazdę ? ściąganie itp czy nie... ? bo wszystko jest - w moim odczuciu przynajmniej - w najlepszym porządku.

Chyba zajadę do mechanika aby mi najpierw sprawdził czy mam rozbite mocowanie amortyzatora czy pękniętą sprężynę, bo rozumiem wtedy mocowanie może byc ok ? czy raczej niezbyt ?....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.