Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sniegu

zakup silnika

Polecane posty

Gość sniegu

Witam mam pytanie otóż w czwartek prawdopodobnie zatarł mi sie silnik :/, nagle zaczął dziwnie pracować po chwili stanął.

Pytanie jest takie czy jest jakaś możliwość sprawdzenia silnik takiego wyjętego z auta, chce kupić cos na wymianę ale nie chce sie naciąć na jakieś dziadostwo, wogole czy wszytskie silniki 1.8 beda mi pasowac czy sa jakeis modele????.

jeśli chodzi o naprawę tez sie zastanawiam ale chyba lepsza jest opcja wymiany co o tym sądzicie ??

vectra b 1.8 16v z gazem rok 96

wszystkie do końca 98 potem był już inny 1.8 a co się z tym wiąże inna instalacja i komputer.

Po wyjęciu raczej nie ma możliwości.Mozesz sobie również wstawić 2.0 ten sam motor ta sama instalka, mocowania its, tyle ze dobrze by było (ale nie koniecznie) wymienić komputer. 20 to rozwiercone 1.8

na koniec w przedliftach były również X18XE1 montowane - takiego nie bierz

szukaj X18XE

Gość sniegu

panowie a czy jakas umowe na taki silnikm mozna spisac, kupuje w ciemno to chiciaz jakis papier by sie przydal, no i wrazie jak uszkodzony ze by miec jakies mozliwosci zwrocenia, jak to wyglada ?????

Najlepiej szukaj takiego co siedzi w aucie.Bedziesz mogl oceniac jak pracuje i wiesz co kupujesz.

I bedzie jedna robota.

Na allegro masa anglikow wiec bez przeszkod cos takiego mozna wziasc i zalozyc

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Silnik od kilku lat jest zwykłą częścią zamienną więc nie potrzebujesz na niego papieru, co do umowy to możesz ewentualnie jakąś spisać odnośnie jego sprawności-gwarancji ale i tak w praktyce raczej nic Ci to nie da.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Sprzedający powinien Ci dać gwarancję rozruchową czyli gwarancję na pierwsze odpalenie silnika - więcej raczej nikt Ci nic nie da na używany silnik

Ja swój po zatarciu naprawiłem. Koszty podobne do zakupu drugiego silnika z tym że z wszystkimi niezbędnymi i zbędnymi wymianami pasków, czujników, płynów i sprzęgła. Lepsze to od kupowania silnika z anglika co to niby ma przejechane 150000(ale w milach) i na placu przeleżał rok czasu.

Co do sprawdzenia starego silnika to możesz założyć klucz na wał i sprubować przekręcić. Jak się nie da to zatarty.

Zorientuj się ile wyniesie Cię remont obecnego

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Osobiście jestem zdania że lepiej wyremontować swój silnik i wiedzieć co się ma niż kupić tak naprawdę kota w worku (choćby nawet to trochę drożej wyszło)

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.