Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pyru

Wielki problem prawdopodobnie zapowietrzenie

Polecane posty

Gość Pyru

Witam mam straszny problem moja Vectra 1.6 16v wszystko bylo w jak najlepszym porzadku, az pewnego dnia pojechalem do znajomego wczesniej zatankowalem LPG u kolegi wszystko ok zadnych problemow. potem auto stalo na dworze w nocy ok -5 na dworze odpalam i ruszam do domu... mimo zagrzania auta do prawie 80 st nic nie grzeje na gazie nie chcial w ogole jechac... na benzynie dzis zauwazylem tez szarpanie. w plynie slychac przelewanie i rozne odglosy ze zbiorniczka. gdy naciskalem dlugo gruby waz idacy do bloku silnika plyn praktycznie zniknal z zbionikea (wczesniej byla go polowa) potem gdy auto odpalilem plyn znou sie pojawil i ciagle slychac jakies odglosy... POMOCY

Gość wojti1

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Witam a to nie uszczelka pod głowica padła.

A nie masz brązowo-czarnego naloty w zbiorniku, sprawdź na zimnym czy nie idzie Ci ze zbiorniczka dym, rónież obstawiam uszczelkę pod głowicą.

Gość Pyru

no nie wiem olej wyglada dobrze... przynajmnije na razie tak m sie wydaje. a mam pytanie czy korek ktory wyposazeony jest w zaworek odpoietrzajacy ma duzy wplyw na uklad chlodzenia . Bo musze sie przyznac ze z ojcem robilismy male poprawki przy aucie no i ojciec odkrecil korek i wypadl mu srodek karka a czrna uszczelka mu dziwnie nie pasowala tam wiec wlozyl ja bezposrednio na gwint i potem zakrecil korek tak ze raczej powietrze nie odeszlo by tamta droga nie wiem czy to ma jakis duzy wplyw??

na pewno nie zapowietrzona - przecież można i bez korka jeździć i się nic nie zapowietrzy

Gość Pyru

no ale fakt uszczelki sprawilby ze nie ma grzania w aucie tak od razu? no bez korka a tam byl hermetycznie domkniety korek moze tam tedy powinno powietrze odchodzic?

tak. po prostu w niskim stanie plynu nie ma przepływu przez układ i nagrzewnicę w związku z tym. Nie bagatelizuj tego braku płynu bo może się to skończyć planowaniem głowicy - przegrzejesz silnik i bóg wie co jeszcze sie wydarzy

a ile masz już przejechane na instalacji LPG ?

Gość Pyru

prawie 40 tys na lpg. tylko mysle ze po prostu bylyby jakies objawy? auto normalnie chodzilo. a po ok 4h postoju wsiadam jakby nie do tego samochodu... i tego nie rozumiem i jest mi bardzo zle z tego powodu zawiodlem sie na vectrze... a teraz jakies 4 h stoi z otwartym zbiorniczkiem od plynu i caly czas slycghac bulgotanie... dziwi mnie to troche... pol zbiorniczka plynu jest jak wczesniej tylklo wydaje mi sie ze w ukladzie jest powietrze zamiast plynu...

nie wiem ale dalej bulgocze juz tak kilka godzin... plyn ze zbiorniczka wpadl do obiegu czyli jakby sie odpowietrzyl.. jutro kupie i doleje plyn zobacze co sie bedzie dzialo. czekam na inne koncepcje przyczyny itp

Człowieku jesteś nie poważny czy nie pełno-sprytny, skoro masz swoją teorię i nie dasz sobie przetłumaczyć to po co prosisz o pomoc. Tak dolewaj płynu, nie przejmuj się że on znika na pewno się układ odpowietrza i tak codziennie będzie, aż wlejesz do środka 30 litrów ale on dalej się odpowietrza. Kiedy ostatnio wymieniałeś płyn, vectra sama z siebie się odpowietrza i nie trwa to dłużej niż 1 h godzina pracy silnika.

Skoro znikł Ci ze zbiorniczka to znaczy że gdzieś układ jest nie szczelny a jak przy tym wszystkim piszesz że się zagotował to znaczy że nie ma obiegu. Jeżeli nie masz nigdzie plam a płyn znikł to coś się z nim musiało stać tak????

Dla pewności odkręć korek i zobacz czy nie idzie dym na zimnym, czy z wydechu nie wydostaje się za dużo pary, czy po zakręceniu korka i przejechaniu ok 5-10 km nie pęcznieją Ci przewody idące z i do chłodnicy, czy z wydechu nie wydostają się spaliny o słodkawym zapachu, czy nie ma mazi w oleju i oleju w płynie, jeżeli nic z tego nie wystąpi to możesz sprawdzić przewody idące do nagrzewnicy czy tam przypadkiem nie pękł przewód, rozleciał się zawór, kolejna sprawa zobacz czy przy parowniku się coś nei popierniczyło.

Jeżeli nic z tych rzeczy i pod autem nie ma śladu płynu do mechanika na test zawartości co2 w płynie i po temacie.

Edytowano przez JarekS

Gość riv11

Posłuchaj rady JarekS. Weź tak na chłopski rozum, przecież płyn nie może od tak sobie "zniknąć". Dolewanie nic tu nie da. Tak jak pisze kolega wyżej, płyn może zniknąć tylko zaraz po wymianie, po przejechaniu ok 2-3 km,układ się sam odpowietrza i już nie ma prawa go ubywać. A na pewno nie trwa to kilku dni.

jak się nie zajmiesz tym i zbagatelizujesz to tylko powiększysz koszty tej imprezy. I więcej nerwów

A przy walniętej uszczelce na pompie wody może występować zjawisko kawitacji - do doprowadzi do jej rozszczelnienia

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez jachuBN

To na pewno uszczelka pod głowicą. Tak jak koledzy radzą zajmij się tym, bo koszta będą o wiele większe tak jak nerwy:rolleyes:.

Gość Pyru

panowie ale nie denerwujcie sie ja nie lekcewaze waszych teorii po prostu moze boje sie prawdy. fakt faktem nie jestem pewny ile plynu bylo poniewaz auto mam moze z 2 tygodnie... no wiec nie wiadomo. co do oleju wyglada dobrze. co do wydechu jakos nie moge stwierdzic czy powinien mniej kopcic czy nie . na razie wlalem plyn ok 2 litry weszly. wszystko wrocilo chodzi na lpg grzeje w samochodzie. w sobote jade na wymiane oleju wiec od razu kaze sprawdzic co i jak z ta uszczelka. poza tym bede sie staral sprawdzac stan plynu w zbiorniku do tego czasu. na razie zrtobilem 20 km i nic nie ubylo nie zauwazylem tez jakiejs zmiany auto dosc zwinne i dynamiczne nie przegrzewa sie . czas pokaze.

Gość Gromek

Witam! Koledzy mam problem z chlodzeniem silnika vectry b 1.8, gdy zalacza sie wiatrak w chlodnicy strasznie zaczyna cos warczec, poczatkowo myslalem ze po zimie o cos zaczepilem i zagial sie jakis plastik ktory dotyka do wiatraka, ale po glebszym wsluchaniu sie w temat dzwiek nie dochodzi z wentylatora. Czy wiecie moze co to moze byc i jak to naprawic?

Gość grabarz1982

Witam serdecznie mam pytanie , z mojej vectry c 1,8 16v spuscilem plyn chlodzacy w celu wymiany i zalalem nowy , i po tej czynnosci zachowuje sie jk by byl zapowietrzony , gotuje sie szybko lapie temperature jakiesw bombelki pojawiaja sie w zbiorniczku , aby troszke bylo lepiej wyjelem termostat , ale przed tym sprawdzilem pompe wody sprawna nie slizga sie na osi ani nie jest zatarta , i dodam na wolnych obrotach jest oki a gdy jade w miescie to zaczyna sie gotowac

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.