Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Marcin84

Trzecie światło stop

Recommended Posts

Witam kolegów

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Koledzy zastanawiam się nad wymontowanie trzeciego światła stop w Viki C GTS 2.2 ponieważ wywala mi komunikat o konieczności sprawdzenia 3-go światła stopu.Elektryk powiedział mi ze to może być oznaka rychłego padnięcia diód

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Więc chciałbym to rozebrać i zobaczyć jak się sprawy mają:)Tylko jedno mnie przeraża:( otóż w instrukcji obsługi na stronie 104 bodajże jest napisane żeby tam jakieś otwory wiercić w klapie żeby od wewnątrz to światło odkręcić?????Dziwne jak dla mnie jak nie wiem co:((((

Może ktoś z was już to robił i podpowie jak się wyciąga to światło stopu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest wienek

U mnie w GTS wyciagalem od zewnatrz bez zadnego problemu 2min roboty

No dzieki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Temat uważam za zamknięty

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

skoro się rozwiązało to moze wklepcie jakiś krótki opis - jak nie to kosz

Guest wienek

Podwazasz plaskim wkretakiem lewa prawa strona i wychodzi tylko uwaga na zatrzaski nie polamac.

Czy ktoś wie jakie żarówki siedzą w trzecim stopie w VC kombi?

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:">

Please login or register to see this quote.

tam jest panel z diodami, jaki masz objaw?

Guest Piotrek 

cześć,mam problem z 3 światłem stop.na początku przy hamowaniu lekko się żarzyło a teraz wcale nie świeci.Mam vectre c 1.8 benzyna , sedan 2002 r.może ktoś miał podobny ,na forum jest podobny problem ale z GTS.W sedanie nie widzę żadnej kostki jak w GTS.

Jeszcze nie zdążyłem poprosić kogoś o pomoc i nie sprawdziłem czy świecą wszystkie diody, ale po prostu od kilku dni co jakiś czas komp wywala info o 3 stopie i oczywiście żaróweczka na blacie. Dzieje się to czasem raz dziennie, czasem kilka razy w ciągu godziny. Przeważnie żaróweczka świeci się kilka, kilkanascie sekund.

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Guest krokietsoton

Witam mam podobny problem z 3 stopem w klapie!

Jakieś 3 dni temu zapaliła mi się kontrolka zmień żarówkę po sprawdzeniu świateł okazało ze to 3 stop raz pali się prawie cały (3 nie świecą) a za chwile pada cały i zapala kontrolkę na zegarach. postanowiłem rozebrać tapicerkę tylnej klapy i zobaczyć jak to wygląda od środka ale nie ma jak tego tam wyjąć sprawdziłem kontrolka kostkę (tata wciskał pedał hamulca) i prąd dochodził wiec wydaje się ze kable ok postanowiłem kupić nowe diody jutro zamierzam jechać do serwisu zapytać o takie bo na ebay nie ma. A bardzo bym prosił jeśli jest ktoś który to wyją wcześniej jak to robił bo z zewnątrz boje się lakierek porysować przy wyjmowaniu . POMOCY PISZCIE> jesli ktos sie juz z tym spotkał

Edited by krokietsoton

Podłączę się pod temat z krótkim pytankiem: czy da się ustawić w vc opcję migającego 3 stopu w czasie ostrego hamowania ja jeśli tak to gdzie?

Witam, a ja ma ciekawy przypadek w swojej VC kombi, trzecie światło stop zaświeciło mi się na stałe, nawet pomimo zgaszenia auta, wyjęcia kluczyka i zamknięcia drzwi.

Może miał ktoś podpobny przypadek.

W serwisie kazali wymienić czujnik komfortu (2500pln)

Jakieś błędy na kompie były (próbowałeś odpiąć aku na 30 minut w celu zresetowania)

w tisie idzie prosto z rec do tej lampy środkowej (prawdopodobnie tak jak w serwisie ci mówili rec do wymiany ale koszt to około 200 zł za używany)

sprawdź czy niema gdzieś zwarcia do +

Edited by xpirat

Wpadnij w moje strony coś się zaradzi

Mozecie podtwierdzic czy to jest swiatlo do GTS-a?

Please login or register to see this link.

Jak na zlosc swojego teraz pozyczylem i nie jestem pewny czy mam to samo (uszkodzone)

To jest od GTS ale przedlift bo ma trzy mocowania z polifta ma dwa mocowania, tylko tym się różnią.

Czyli nie ma roznicy czy kupie przed czy po lifcie,jezeli chodzi o same mocowanie?

Nie ma różnicy, to na zdjęciu co podałeś jest od przedlifta.

Padła mi listwa trzeciego swiatła STOP w sedanie przedliftowym. Chciałbym, a w zasadzie muszę to naprawic. Koszt samej listwy w ASO - 210 zł. Pytanie jest takie : jak do tego podejsc, jak rozebrac. Szukałem manuala ale nie znalazłem niestety. Jakieś rady, porady ? Ktoś się z tym mordował ?

Mam na zbyciu trzecie światło stop za małą kasę. A temat o wymianie znajdziesz tu

Please login or register to see this link.

. Jak coś to pisz do mnie na PRIV.

A jest do tego jakis bezpiecznik? ja mam w klapie i nie ma mozliwosci sprawdzenia zadnej kostki bo wszystko idzie w gumowej uszczelce.Zgasl caly stop no i sie denerwujaca kontrolka swieci na zegarach u na kompie wywala "sprawdz 3-ci stop).

Vectra C GTS v6 2005r. Dzieki za jakakolwiek pomoc

WItam mam taki problem z 3 światłem stopu. świeci sie tak jakby polowa druga polowa swieci sie slabo co z tym zrobic? da sie to jakos wymienic?

Da się-wymienia się trzecie światło stopu...Wymieniałem u siebie znalazłem na allegro nowe za 100pln chyba zamiennik...

Odkopie temat czy może mi ktoś napisać jak to wygląda w signumie ?? Jak zdemontować trzecie światło stopu??

od środka trzeba tapicerkę zdjac i plastiki  pod nimi sa śrubki do odkrecenia stopu