Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
panRys87

Błąd podczas lakierowania...

Recommended Posts

Witam mam pytanko co do lakierowania... Mianowicie po wczorajszy spotkaniu z płotem musze wymienić błotnik... Już kupiłem używany dziś pomalowałem wszystko wyszło ładnie pięknie z tym że jest mały problem... Kolor bazowy wyszedł nieco ciemniejszy niż cała reszta jest;( Pytanko brzmi czy jest jakiś sposób aby skorygować tę różnice za pomocą jakichś śroków bądz jakimiś innymi metodami? Czy muszę jeszcze raz pomalować... Różnica nie jest kolosalna ale trochę rzuca się w oczy a chciałbym żeby tak nie było... Pozdrawiam...

chyba nie istnieją żadne cudowne środki na rozjaśnienie lakieru chyba że tylko ja nie widziałem najlepszy efekt uzyskasz malując jeszcze raz a najlepiej daj to lakiernikowi

witam raczej nic się nie da zrobic

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> może stare elementy wypolerowac pastą koloryzującą ciemniejszą i troszke sciemni stare elementy ale wątpie moze ktoś bedzie miał jakiś inny pomysł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

Guest grzesio-lon

Witam,niestety musze Cie zmartwic poniewaz niema takiej metody zeby teraz cos zrobic.Jesli chcesz miec to perfekcyjnie zrobione ,to musisz jeszcze raz pomalowas blotnik cieniujac bazowym kolorem 1/3 elementu sasiedniego czyli drzwi.Mozesz to szybko zrobic matujc szara mata (scoch bride- grey)lub na sucho papierem 1000.Umyc zmywaczem i naprzod. To jedyna profesjonalna metoda na zgubienie roznicy odcienia.Udanego malowania  :29:       W razie problemow pisz .

Ja bym na początek wypolerował sąsiedni element i zobaczył co będzie. Normalnym jest że lakier pod wpływem słońca blaknie, no chyba że masz metalik to raczej tylko malowanie odpowiednio dobranym kolorem.

No właśnie mam metalik' czyli czeka mnie ponowne malowanie błotnika ;( w sumie i tak to nie koniec malowania bo muszę jechać do blacharza z tylnimi drzwiami zeby wyciągnął wgniota i zaszpachlował i jest też małe wgniecenie poniżej lusterka akurat obok tego błotnika i pęknął tam lakier' więc cieniowanie będzie najlepszym wyjsciem... a mam jeszce pytanko czy cieniując' maskę też zachaczyć czy tylko dzrwi bo je tak czy siak będę w tym miejscu malował... wielkie dzięki za odp:-) Pozdrawiam...

Please login or register to see this quote.

Jeżeli nie masz wprawy w cieniowaniu może skonczyć sie to tym że będziesz musiał pomalować całe auto.

Jeśli kolor wyszedł ciemniejszy to idź do sklepu gdzie kupywałeś lakier i poproś aby nieco go rozjaśnili i pomaluj tylko uszkodzone elementy.

No kolor ogólnie jest dobrze dobrany chodzi tylko o to że położyłem gdzieś o 2 warstwy za dużo:( cieniowania nigdy nie robiłem cięzko sie to robi?